Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 20:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 problem ze zgrywaniem filmów 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post problem ze zgrywaniem filmów
witam !!!(jestem tu nowy i pliss nie odsyłajcie mnie do wyszukiwarki bo to shit jest )

mam kamerke jvc modelu juz nie pamiętam w każdym razie jest to cyfrówka na kasety

mój problem polega na tym (mam nowego laptopa z vistą) że jak zgrywam filmik na twardziela to zajmuje on monstrualną wielkosć

np zgrałem filmik który zajmuje 7 min a zajmuje on 12 GB !!! gdy kilikam we właściwosci to pisze że to nroamlny plik avi nie jakiś tam dziwny format

prosze może ktoś coś wie na ten temat jak to zrobić żeby to zajmowało jakąś rozdądna wielkosć bo nawet se go nie zrzuce na płyte

dzięki i pozdrooo

czwartek, 18 października 2007, 16:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Chciałeś chyba napisac 70 minut. 7 minut to troche za mało żeby Dv avi zajmowało aż 12 Gb ale przy 70 minutach, byłoby coś koło tego 12 Gb.
2.
Rozszerzenie pliku z filmem masz prawidłowe bo to jest .avi. A czasem kamerki nie wyłączyłeś podczas zgrywania z kamerki?
3.
Na płytkę zgrasz dopiero po uprzednim przekodowaniu do żądanego formatu DVD,AVI(Divx) czy też choby VCD(odradzam jak każdy chyba na tym forum)
4.
Tak na przyszłośc masz laptopa zapewne z dyskiem 5400 obrotów a te są za wolne do zgrywania z kasetki Dv

czwartek, 18 października 2007, 16:44
Moderator
Moderator

Zgrałeś film do formatu AVI, ale bez kompresji (tak mniej więcej wynika z wielkości, bo 7 min to 12.2GB), musisz zgrywać to w kompresji AVI-DV najlepiej kodekiem Microsoft DV AVI (tak robią niemal wszyscy tu obecni), wtedy 1 godz. zajmuje 12.5GB, więc zamiast siedmiu, będziesz miał prawie 60 min. Pobierz sobie malutki, genialny programik do zgrywania video z kamery i zobacz jak on Ci to zrobi.
Twój laptop ma świetne parametry skoro dał radę przechwycić video bez kompresji, więc zarówno on jak i jego twardy dysk doskonale sobie poradzą pracując w DV-AVI.
Pozdrawiam gorąco

[ Dodano: 19-10-2007, 18:08 ]
Napisz chociaż, czy pomogło :?:

czwartek, 18 października 2007, 18:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]