Teraz jest piątek, 4 grudnia 2020, 16:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Jak w AP zrobić płynne slow 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jak w AP zrobić płynne slow
Jak zrobić plynne zwolnione tempo,wiem że ustawiam speed np.50 i to wszystko?czy jeszcze jakaś inna funkcja?

czwartek, 24 lipca 2003, 12:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Slow
Osobiśce nie testowałem tej funkcji w AP.
Ale bawiłem się programem MotionPerfect który pozwala na spowolnienie filmu nawet kilkukrotnie nie tracąc przy tym na płynności.
Jak?
Generuje za pomoca wektorów ruchu itp klatki przejściowe. Czyli ze 100 klatek robi 500...
Efekt super - a program prosty i intuicyjny i szybki.

Strona domowa: http://www.dynapel.com

czwartek, 24 lipca 2003, 12:59
Moderator
Moderator

Obawiam się, że koledze nie chodzi o zwolnione tempo, ale płynne spowolnienie czyli coraz wolniej, wolniej.... a tego sam bym się chętnie dowiedział.

czwartek, 24 lipca 2003, 13:06
Moderator
Moderator

Wracając jeszcze zwolnione tempo w AP robi się dokładnie tak jak piszesz znak minusa przed prędkością powoduje odtwarzanie wstecz.

czwartek, 24 lipca 2003, 13:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
chodzi mi zwolnione tempo całego pliku od początku do końca,a chętnie bym się dowiedział tak jak kol.Darek Montażysta czy jest możliwość spowolnienia wolniej,wolniej.Pozdrawiam

czwartek, 24 lipca 2003, 13:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Szybciej - wolniej
Kombinując mozna uzyskac każdy efekt.
Podzielić fragment filmu na części i każdą z nich potraktować innym współczynnikiem. Im więcej tych części tym płynniej będzie film spowalniać. Ale na ile AP robi płynne slowmotion tego nie wiem - bo poniżej pewnego współczynnika podejrzewam że obraz będzie skakać...

Możliwe że jest prostrza metoda - ale nie bawię się AP więc nie doradzę...

emes

czwartek, 24 lipca 2003, 13:52
Bywalec
Bywalec

Z tym zwolnieniem to jest roznie.W zaleznosci jakiej karty wideo uzywaz sa lepsze lub gorsze efekty,np przy DV500 czsem obrazek po zwolonieniu jest ok a czasem skacze to znowu jest uzaleznieone czy jest tylko ruch wewnatrzkadrowy czy calkowity ruch kamery,czy obiekt filmowany posiada jakies dziwne faktury materialu np.ubranie w tzw.pepitko(drobna kratka) mozna wtedy dodac filterek Video options-Field Options-Always Deinterlace lub zastosowac filtr do obrazu zatrzymanego Flicker Removal czasem daje lepsze efekty stabilnosci obrazka.Filtry te moga troche blurowac obrazek ale i tak to jest lepsze niz skaczace fotki.Przy zwonieniach na RTX100 gdzie kamerka jest wmiare stabilna nie stosuje zadnych filtrow ,obrazek jest ok

czwartek, 24 lipca 2003, 19:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
tego co pamiętam i jeżeli dobrze zrozumialem pytanie :) to ap6 posiada możliwość operowania na klatkach kluczowych wiec prędkość też powinno się na nich ustawiać, a zatemmożna płynnie zwalniać obraz lub przyspieszać bez dzielenia pliku na części
pozdr

czwartek, 24 lipca 2003, 22:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
JEŚLI MASZ DV 500 TO ZWONIONE TEMPO JEST TEŻ ZALEŻNE OD VER.STEROWNIKÓW PZRY 2.0 MUSISZ DAĆ DEIN. A PRZY 4.0 NIE ZAWSZE

piątek, 25 lipca 2003, 12:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kol. "emes" podał domową stronkę http://www.dynapel.com/ na którą warto zajrzeć . Jest tam klip z wypadkiem samochodowym gdzie w dwóch oknach jest pokazana różnica i możliwości programu "MotionPerfect". Warto obejrzeć. Jeszcze nie zdążyłem się nim pobawić ale jak będę miał troche więcej czasu to popróbuję. Na razie go ściągnąłem i zainstalowałem. Pozdrawiam wszystkich.

sobota, 26 lipca 2003, 09:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Efekt stopniowego zwalniania można chyba osiągnąć za pomoca AdobeAfterEffect (ale nie jestem pewien).
Do spowalniania najlepszy jest Retimer firmy Realviz ( http://www.realviz.com/products/rtpro/index.php ) ściągnijcie sobie filmiki testowe ( http://www.realviz.com/gallery/list.php?product=rt ) niektóre powalają.
Jest to chyba najlepszy program na świecie do zwalniania,niestety jak ktos nie ma mocnej maszyny to ciężko mu się bedzie pracowało.

sobota, 26 lipca 2003, 21:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

tego co pamiętam i jeżeli dobrze zrozumialem pytanie :) to ap6 posiada możliwość operowania na klatkach kluczowych wiec prędkość też powinno się na nich ustawiać, a zatemmożna płynnie zwalniać obraz lub przyspieszać bez dzielenia pliku na części
pozdr

A czy ktos by mi wytłumaczył czo to oznacza (operowanie na klatkach kluczowych) Z czym to sie je ???

czwartek, 11 marca 2004, 13:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]