Teraz jest czwartek, 12 grudnia 2019, 00:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Zabezpieczenie utworzonego projektu przed formatem hdd 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zabezpieczenie utworzonego projektu przed formatem hdd
Co musiałbym zabezpieczyć aby po sformatowaniu hdd i wgraniu na nowo studia mogłem wczytać mój zapisany projekt? Wiem ,że należy skopiować klipy, które zrzuciłem z kamerki oraz katalog "My Project" gdzie zapisywałem moje postępy z projektem. To wystarczy czy jeszcze należałoby coś zabezpieczyć?

czwartek, 15 listopada 2007, 15:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja bym się wstrzymał z formatem do czasu zakończenia projektu :idea:

Prawdopodobnie pogóbisz scieżki do plików dodatkowych i projekt z prawie gotowego stanie się dziurawy.

czwartek, 15 listopada 2007, 17:13
Nowy
Nowy

Ja bym się wstrzymał z formatem do czasu zakończenia projektu :idea:

Prawdopodobnie pogóbisz scieżki do plików dodatkowych i projekt z prawie gotowego stanie się dziurawy.

Niestety mam awarię windy i jedynie co mogę zrobić to skopiować pod linuxem pliki z dysku windowsowego. Pisząc o plikach dodatkowych masz na myśli pliki które sam dodałem do projektu np. pliki muzyczne i zdjęcia? Bo jeśli tak to ścieżka do nich się nie zmieni ponieważ są one na osobnym dysku właśnie z w/w linuxem. Linuxa używam na codzień a windy tylko i wyłacznie ze względu na Studio.

czwartek, 15 listopada 2007, 22:00
Moderator
Moderator

Jeśli w skład projektu wchodzą też elementy pochodzące z nakładek, plug-ins, czy innych dołożonych do programu dodatków nie pochodzących ze standardowej instalacji, otwarcie projektu też wymagało będzie dołożenia wszystkich tych dodatków przed rozpoczęciem dalszej pracy nad tym projektem.
Pozdrawiam gorąco

piątek, 16 listopada 2007, 01:23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tak jak to napisał „Montażysta Darek A.”, jeżeli zastosowałeś jakieś dodatkowe pluginy które nie instalują się standartowo ze Studiem musisz je ponownie doinstalować. Głównie potrzebne są do prawidłowego otwarcia projektu (oprócz użytych dodatków w projekcie-jednak piszesz, że „ścieżki dostępu” do nich się nie zmieniły), plik z nazwą projektu i katalog (znajduje się w tym samym miejscu, co ten pierwszy) o takiej samej nazwie (znajdują się tam informacje do Twojego projektu) i tyle –możesz formatować bezpiecznie. Dodam na koniec, powinieneś wgrać patch taki, w jakim robiłeś projekt.

ps. Dodam do tego co napisałem jeszcze, że dobrze mieć taki układ w kompie (jak już formatujesz dysk - to może warto coś pozmieniać):

Dysk nr 1:
Partycja C - system, Pinnacle ( wg. uznania w zależności od innych potrzeb)
D - pliki stronicowania (do 4GB-wystarczy)
Dysk nr 2:
E - Materiał do obróbki
Dysk nr 3:
F – Pliki wynikowe

Taka konfiguracja kompa, w Moim przypadku poprawiła szybkość renderowania całości (głowice dysków pracują wtedy albo w trybie zapisu albo odczytu danych).

Pozdrawiam Micia.

piątek, 16 listopada 2007, 08:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]