Teraz jest poniedziałek, 27 maja 2019, 07:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 W jakim formacie archiwizować? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post W jakim formacie archiwizować?
W jakim formacie najlepiej jest archiwizować zmontowane filmy tak aby w przyszłości dało się łatwo i z jak najlepszą jakością przekonwertować do DVD. Zastanawiam sie czy powinien to być DivX czy moze VCD. Który format daje gwarancję uzyskania lepszej jakości DVD? Mam w tej chwili sporo fimów na kasetach DV i chciałbym je przenieść na płytki CD. Póki co nagrywarki są jak dla mnie za drogie a taśmy się starzeją. Prosze o rade.

wtorek, 29 lipca 2003, 08:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Radzę archiwizować na taśmach nagrywarki już są po 800zł za rok bedą po 400 a żaden z tych formatów nie daje nawet zadowalającej jakości w porównaniu z DVD i taśmą. Jeśli jeszcze planujesz konwersję do DVD to jest to najbardziej racjonalne rozwiązanie.
Pozdrawiam

wtorek, 29 lipca 2003, 09:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A co sądzicie o pomysle przerzucenia zrobionych filmów na taśmy 8mm. Są one ok. dwukrotnie tańsze od D8 (nagrywałem na Digital 8) natomiast jakość jak dla mnie jest zadowalająca w porównaniu z oryginałem natomiast stanowczo lepsza niź DivX czy VCD. W ten sposób mógłbym odzyskać sporo kaset D8 do ponownego nagrywania.

wtorek, 29 lipca 2003, 10:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie pracowałem nigdy na D-8 więc trudno mi coś na ten temat odpowiedzieć jeśli jest to opłacalne /stosunek ceny do jakości /jej utraty?// to oczywiście tak jednak pamiętaj że przegranie na analog i potem znów na DV aby zrobić DVD to kolejne kopiowanie powodujące wyraźną utratę jakości.

wtorek, 29 lipca 2003, 18:43
Stały bywalec
Stały bywalec

Archiwizowanie materiału na kasecie Hi8 czy video 8 wydaje mi się bezcelowa. Dobrze ustawiany DivX wygląda lepiej niż analogowy format, że już nie wspomnę o znacznej utracie jakości w przypadku późniejszej chęci zarchiwizowania w cyfrowej postaci.

poniedziałek, 11 sierpnia 2003, 12:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kol drPrado na czym kol oglądał tego Divxa skoro kol twierdzi iż jest on porównywalny z taśmą analogową. Ja uważam że Divix nie nadaje się do archiwizacji materiałów które potem chce się zapisać na DVD.
Pozdrawiam

poniedziałek, 11 sierpnia 2003, 16:29
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Z tego co piszesz wnioskuję, że używasz kamery w standardzie D8 i odpowiednio do tego kaset D8.
Pomysł z kasetami formatu 8 mm jest bardzo dobry.
Sam do mojej kamery D8 używam kaset 8-ek. Jakość nie do odróżnienia w stosunku do kaset D8.
Cena jak najbardziej przemawia za stosowaniem w kamerach D8 (głównie Sony) kaset 8mm. Tym bardziej, że film zapisywany jset w formacie D8 i nie będzie problemu ze zgraniem ich na "twardziela" w jakości DV ( chcąc go później zapisać jako DVD).
Pozdrowienia

środa, 13 sierpnia 2003, 14:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie archiwizyj w formacie VCD.
Jak zapene wiesz parametry formatu VCD to rozdzielczość 352x288 i 1150kbps co nie pozwala na zachowanie choćby przyzwoitej jakości. Co do divix'a zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że jakość jest bardzo dobra inni, że nie.
Sam nie archiwizuję w żadnym z tych formatów.
Postanowiłem trochę pooszczędzać i kupiłem nagrywarkę DVD.
Nagrania z kamery po odpowiedniej obróbce i zapisie ich na DVD w niczym nie ustępują jakością oryginałowi.

środa, 13 sierpnia 2003, 14:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tak. nagrywam na kasetach D8, zrzucam na HDD i potem po montazu zrzucam spowrotem do kamery na kasete 8mm. Uważam ze jakość jest super jak dla mnie. Najlepszy DivX jaki udało mi sie zrobić jest nieporównywalnie gorszy. A ponowny zrzut z kakset na HDD nie powoduje starty jakośći. Przynajmniej ja nie zauważam. Jak dorobie sie nagrywarki DVD to problem oczywiscie zniknie, ale póki co "jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma". Dzieki za zainteresowanie.

środa, 13 sierpnia 2003, 14:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zapomniałem sie zalogować na poprzednim poście... sorry

środa, 13 sierpnia 2003, 14:58
Stały bywalec
Stały bywalec

Kol drPrado na czym kol oglądał tego Divxa skoro kol twierdzi iż jest on porównywalny z taśmą analogową. Ja uważam że Divix nie nadaje się do archiwizacji materiałów które potem chce się zapisać na DVD.
Pozdrawiam

Kolego Witku,

odpowiadam trochę późno, ale teraz znalazłem ten wątek.

Moim zdaniej obraz z DivX-a jest NIEPORÓWNYWALNY, ale kilka razy lepszy od obrazu z analogowej ósemki: DivX z birate 2200, 512 X 384, oglądany na monitorze (mam Trinitrona 19'') jest bez porównania lepszej ostrości, ma więcej szczegółów, lepszą rozdzielczość i lepsze kolory, że nie wspomnę o dźwięku, gdzie jest już zupełna deklasacja analogu. A poza tym nie tracę jakości przy wielokrotnym oglądaniu.

środa, 22 października 2003, 20:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kasety...
Czytam tak sobie to co piszecie i odniosłem wrażenie,że niektórzy nie trybia o co chodzi... kolega pytał o uzywanie kaset 8 do zapisu cyfrowego.. chodzi o to ,że po prostu kamery D8 mogą zapisywać CYFROWY sygnał DV na zwykłej kasecie Hi8 lub zwykłej 8 ,tak samo jak na kasetach D8..i chodzi tu o wykorzystanie tych kaset, które czasem ktoś ma po poprzedniej swojej kamerce.. w tym wypadku jest to możliwe,co zostało napisane w odpowiedzi ale i tak nie wszyscy jak widzę zatrybili... kamery D8 zapisuja sygnał w formacie DV tak jak wszystkie cyfrowe.. różnica polega tylko i wyłącznie na rodzaju kaset do tego używanych..czyli nośnika w tej samej postaci co starsze kamery..
ma to swoje zalety (koszty, możliwość odczytu w kamerze obrazu z kaset analogowych i używaniu ich do zapisu cyfrowego jeśli chcemy) ..i tyle..
zapis z kamer D8 w niczym nie ustępuje zapisowi na kastkach miniDV itp.
..mozna mieć tylko zastrzeżenia co do jakości samych kaset..tych tanich..
po prostu... ale warto spróbować..
pozdr.

sobota, 25 października 2003, 12:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]