Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 15:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Panasonic GS80 przez USB 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic GS80 przez USB
Witam!
Planuje zakup Kamery Panasonic GS-80. Nie mam jednak w komputerze wolnego wejścia PCI ani moja płyta główna nie posiada wejścia Firewire. I nie wiem, czy obraz z tej kamerki mogę zgrać przez USB. Bo gdzieś czytałem, że USB w kamerkach służy do funkcji kamery interentowej i przesyłania zdjęć. No i jestem w kropce.

Pozdrawiam

sobota, 15 grudnia 2007, 22:38
Moderator
Moderator

do kamery jest dodana płytka cd a na niej sterowniki usb2 i programik panasonica i w tym programiku bez problemu wgrasz materiał w formacie avi/dv mpg2/dvd mpg1/vcd a potem ten plik możesz obrobić w tym programiku lub w jakim kolwiek innym programie do montażu wideo .

sobota, 15 grudnia 2007, 23:18
Nowy
Nowy

do kamery jest dodana płytka cd a na niej sterowniki usb2 i programik panasonica i w tym programiku bez problemu wgrasz materiał w formacie avi/dv mpg2/dvd mpg1/vcd a potem ten plik możesz obrobić w tym programiku lub w jakim kolwiek innym programie do montażu wideo .

Czyli rozumiem, że film zgram bez problemu przez USB? Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam, idzi

sobota, 15 grudnia 2007, 23:25
Moderator
Moderator

sterowniki usb2 i programik panasonica i w tym programiku bez problemu wgrasz materiał w formacie avi/dv

to niemożliwe, aby przez usb zgrywać w DV chyba, że czegoś nie wiem.
P.G.

niedziela, 16 grudnia 2007, 23:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

... A ja słyszałem, że właśnie w niektórych modelach i to chyba w panasonica jest możliwość zgrania materiału poprzez usb 2.0 w pełnym pal'u ... Ten temat był poruszany chyba na forum już ...

poniedziałek, 17 grudnia 2007, 00:19
Stały bywalec
Stały bywalec

Jak do tej pory nie da sie zgrać przez USB tak samo jak przez fire-wire
na pewno przez USB jakość będzie gorsza.

poniedziałek, 17 grudnia 2007, 00:35
Moderator
Moderator

Myślę, że jeżeli nawet da się przechwytywać w pełnym PAL, to będzie to zapis sygnału analogowego, gdyż jedynie FireWire podaje sygnał cyfrowy. Podobnie jak przedmówca twierdzę, że nigdy nie będzie to jakość DV.
P.G.

poniedziałek, 17 grudnia 2007, 01:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Potwierdzam opinie w/w przedmówców, teoretycznie USB2.0 powinien przesłać taki strumień danych jak IEEE1394, lecz praktyka pokazuje co innego. Z mojej JVC od początku przez USB mogłem zgrać tylko zdjęcia, mat.video tylko przez firewire.
pozdrawiam

poniedziałek, 17 grudnia 2007, 09:06
Moderator
Moderator

:D no to wynika , że zrobiłem rewolucję :lol:
proszę posiadacza kamery panasonic ( posiadam kamery nv gc 180 , nv gs 280 , nv gs 500 > każda z nich to wykonuje ) o zainstalowanie z płyty cd programiku panasonica który jest dołączony do kamery , są tam dwie możliwości łatwiejsza to dolna będziemy wgrywać z podglądem wideo i audio z linią czasu . alternatywa jak spalimy wej/wyj dv w kamerze :lol: co do dv to dv1 zajmuje 13G a dv2 26G nie widzę żadnej różnicy w jakości obrazu .
:roll: czyli jeszcze raz proszę o sprawdzenie i wypowiedz posiadacza kamery panasonica :roll:
miłego dnia

poniedziałek, 17 grudnia 2007, 09:43
Bywalec
Bywalec

:D no to wynika , że zrobiłem rewolucję :lol:
proszę posiadacza kamery panasonic ( posiadam kamery nv gc 180 , nv gs 280 , nv gs 500 > każda z nich to wykonuje ) o zainstalowanie z płyty cd programiku panasonica który jest dołączony do kamery , są tam dwie możliwości łatwiejsza to dolna będziemy wgrywać z podglądem wideo i audio z linią czasu . alternatywa jak spalimy wej/wyj dv w kamerze :lol: co do dv to dv1 zajmuje 13G a dv2 26G nie widzę żadnej różnicy w jakości obrazu .
:roll: czyli jeszcze raz proszę o sprawdzenie i wypowiedz posiadacza kamery panasonica :roll:
miłego dnia

Do Panasonic GS80 (wersja na Polskę) nie ma dołączonej żadnej płytki. Być może wyższe modele Panasonica mają szybkie USB ale w tej kamerze USB z tego co wiem jest tylko do kamery internetowej i do niczego innego. GS80 jest tania więc okrojona ze wszelkich zbędnych rzeczy.

Trzeba mieć firewire - jak nie ma miejsca na kolejne karty PCI to trzeba coś pokombinować z tym obecnym kompem (np. wymienić kartę muzyczną na taką z firewire) albo zmienić go, ewentualnie używać wyjścia analogowego do zgrywania na nagrywarkę DVD albo magnetowid.

poniedziałek, 17 grudnia 2007, 11:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam kamere NV-GS75. I chcialbym tutaj powiedziecie jasno:
W tym modelu jak i Gs180 i wyzszych mozna zrzucic material cyfrowo w pelnym palu DV poprzez zlacze USB2 1h = 13GB. I nie ma tu zadnych czarow to naprawde dziala! Jedyne co musi byc to win xp plus SP2. Wtedy zadnych sterownikow z plyty wgrywac nie trzeba. Osobna kwestia, ze nie kazdy program dogaduje sie z kamera w ten sposob. Bez problemu mozna przechwycic material programami:
windowsowy movie maker
ulead videostudio od 10-tki
nero vision 3

Czyli material mozna przechwycic windowsowym movie makerem a potem obrabiac w dowolnym programie edycyjnym wideo.

Nigdy nie kupowalem karty firewire gdyz po prostu nie bylo to potrzebne. Zrzut poprzez USB jest bardzo pewny, zadnych traconych klatek.

Nie wiem czy w GS80 jest taka mozliwosc - ale w niektorych kamerach panasonica da sie

poniedziałek, 17 grudnia 2007, 14:19
Bywalec
Bywalec

Czy taki zrzut przez USB jest opisany w instrukcji obsługi? W instrukcji obsługi GS80 nic o tym nie ma, sam jestem ciekaw czy się da ale nie mam win XP a do kamery nie było płytki.

poniedziałek, 17 grudnia 2007, 16:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Potwierdzam. Mam GS 75 i Win XP z SP1 i bez problemu zgrywam, czasem przez USB w PAL DV w pełnej jakości. Piszę czasem, bo przważnie używam FIREWIRE.

Pozdrawiam

poniedziałek, 17 grudnia 2007, 22:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]