Teraz jest niedziela, 29 listopada 2020, 01:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 ile na początek potrzeba złotówek? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Re: ile na początek potrzeba złotówek?
witam serdecznie filmowców , czytam te wypowiedzi na forum i zaraz padne ludzie doradzacie gościowi rozpoczęcie interesu ze sprzętem za 20-35 tyś , teraz już nie filmuje uroczystości weselnych poszedłem w zdjęcia jednak pamietam czasy kiedy filmowiec ze zwykłą kamerą cyfrową to robił ekstra filmy ja filmowałem na VHS , a skończyłem na zwykłej cyfrówce , za bardzo wieżycie w sprzęt a umiejętności , ludzie to nie kamera filmuje tylko człowiek , jak człowiek spieprzy film to taki będzie , prowadzenie kamery, kadrowanie , używanie statywu naramiennego , oświetlenie to są ważne sprawy , a najważniejszy jest montaż tego materiału , ja używałem adobe premiere 6.5 kosztował mnie troche kasy , ale jest najlepszy , oczywiście potrzebne są inne drobniejsze programy choćby do dźwięku i obróbki materiału MPEG aby było ekstra DVd podstumowując to wszystko to życzę powodzenia osobą którzy wierzą tylko w sprzęt ps. przyjołem jeszcze na sierpnia wesele od znajomej i nakręce je zwykłą cyfrówką oraz porządnie zmontuje i młodzi będą zadowoleni

poniedziałek, 18 lutego 2008, 21:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

[b]jagoda[/b] napisałeś[i] "ps. przyjołem jeszcze na sierpnia wesele od znajomej i nakręce je zwykłą cyfrówką oraz porządnie zmontuje i młodzi będą zadowoleni"
[/i]

a co z jakością obrazka? Zakładając, że masz mistrzowski warsztat montażowy i operatorski, ale jak masz słabej jakości obrazek to co wtedy?

poniedziałek, 18 lutego 2008, 21:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jagoda popatrz co napisałes zastanów sie dokładnie zdanie po zdaniu. Wydaje mi sie że Darek A. w pierwszym poscie wyraził sie jasno i ja juz nic nie dodam. Udzerzyłes w zdjęcia? Wypaliłes sie w montazu czy nie te pieniądze, poprosze cie o krótkie rozwinięcie tematu. Przyjłąes na sierpnia wesele z tego co widze to jestes mega rozchwytywanym atysta skoro wybierasz sobie klientów. Kupujac VX2100 z osprzetem juz koles zaczyna od 10tys. Komputer do jako takiej obróbki -3500-4500 tys. i kolejny raz przypomne o softach licenjonowanych. Policzyłes? ja tak 25 tys. . Byle gów..... oddać klientowi to nie sztuka ale teraz klienci sa bardzo wymagajacy. Kiedys oddawałes VHS po weselu i miałes tydzien wolny a teraz po weselu zaczyna sie dopiero cała zabawa pomyslałes o tym?

poniedziałek, 18 lutego 2008, 21:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

porównujesz materiał z zwykłej cyfrówki czy VHs do jakosci z 3 ccd czy HDV o czym ty wogóle mówisz. Porównaj identycznie zmontowane i sfilmowane materiały.... pokaz klientom jednem potem drugi..... wiesz który wybiorą? Nie musizz raczej zgadywać

poniedziałek, 18 lutego 2008, 22:00
Nowy
Nowy

panowie ja nie porównuje materiału z HD do zwykłej cyfrówki , ponieważ faktycznie tu niema co porównywać mi chodzi tylko o to że wy wszyscy stroche zatracacie się w sprzęcie a umiejętności idą na bok , i jeszcze jedno ilu ludzi obecnie ogląda HD ilu posiada sprzęt do tego ja też uważam że cała zabawa zaczyna się po imprezie dlatego kłade nacisk na montaż , większość ludzi jeszcze ogląda na zwykłych telewizorach i tak naprawde nasze HD to wiesz co ich interesuje , klienci chcą otrzymać dobry materiał i corac częściej impreza ma być reportażem z wesela a nie reżyserką , śmieszne to wygląda jak kamerzysta woła prosze się cofnoć i powtórka ujęcia , wiele razy spotkałem się z opinią że młodzi są zadowoleni bo nie widzieli kamerzysty a film jest ekstra ps. a wyrażnie napisałem iż przyjołem impreze znajomej na sierpnia więc robie to ko koleżeńsku

poniedziałek, 18 lutego 2008, 22:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a ja tak dla przekory: a czym to sierpniowe wesele sfilmujesz?

P.S.
I nie da się ukryć, że w dużej mierze masz rację.

Pozdrawiam

poniedziałek, 18 lutego 2008, 22:22
Nowy
Nowy

a wracając do tego dlaczego poszedłem w zdjęcia to powiem otwarcie chodzi o kase montaż filmu jest bardzo pracochłonny , na dodatek mieszkam w rejonie ubogim poprostu ta praca jest niezapłacona , faktycznie w dobie techniki lepiej robić zdjęcia , tutaj zainwestowałem w dobrą cyfrówkę, obiektyw na zmiane reszte sprzętu , potrzebne jest oczywiści wyczucie artystyczne bo młodzi to nie zawodowi modele ciężko się czasem z nimi pracuje ale po imprezie dużo mnie roboty , w obróbce dalej siedze , wiele mam zlecen na poprawki lub zgrywanie z VHS , i takie tam różne

poniedziałek, 18 lutego 2008, 22:27
Nowy
Nowy

zwykłą kamerką cyfrową w standarcie DV faktycznie namęcze się z oświetleniem ale sala będzie super jasna więc nie będzie tak zle , gorzej w kościele ale ksiądz przychylny nie będzie marudził na lampy jak to czasem bywał wśród tych klechów , jak dostali dodatkową stówe to mogłem im po oczach świecić i nic ha ha

poniedziałek, 18 lutego 2008, 22:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Peke napisał(a):
a ile należałoby mieć zleceń(tak ogólnie) na miesiąc żeby ta branża była w ogóle opłacalna? ?

jak płacisz zus to conajmniej 3 po tysiaku każde aby wyjść na swoje

poniedziałek, 18 lutego 2008, 22:44
Moderator
Moderator

Mnie zaskoczyło zdziwienie na temat popytu na HD, nie obchodzi mnie z jakiej miejscowości kto pochodzi, lecz w moim regionie mało u kogo funkcjonuje jeszcze telewizor z "kinolem", a HD wcale nie jest wyskokiem w jakąś kosmiczną przyszłość, bo tak samo 2-3 lata temu pytaliśmy się młodych czy DVD też chcę, a dzisiaj nie ma VHS, to samo będzie niebawem z wysoką rozdzielczością video.

p.s. aby nie być z tyłu - trzeba być z przodu...
Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 18 lutego 2008, 23:00
Nowy
Nowy

oczywiście zgadzam się z montazystom trzeba się rozwijać by nie zostać z tyłu , ale my mówimy o młodym człowieku który chce zaczynać. Policzcie ile trzeba mieć zleceń aby 30 t się zwróciło wiecie co to jest tak jak z krytykami filmowymi , filmy uważane za nich za bezcelery przeważnie nie dają się oglądać , ja wiem jedno to klient decyduje co mu się podoba , jak corac więcej będzie klientów na HD to trzeba będzie w to wejśc ale jak narazie to naprawde jest mało to nic innego jak snobizm mam bo wszyscy mają to tak jak ludzie kupują kompa za 5 tyś by układać pasjansa , zamówią film w HD i oglądną na zwykłym telewizorze , czy nawet na podrabianym LCD

wtorek, 19 lutego 2008, 11:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jagoda2121 napisał(a):
oczywiście zgadzam się z montazystom trzeba się rozwijać by nie zostać z tyłu , ale my mówimy o młodym człowieku który chce zaczynać. Policzcie ile trzeba mieć zleceń aby 30 t się zwróciło wiecie co to jest tak jak z krytykami filmowymi , filmy uważane za nich za bezcelery przeważnie nie dają się oglądać , ja wiem jedno to klient decyduje co mu się podoba , jak corac więcej będzie klientów na HD to trzeba będzie w to wejśc ale jak narazie to naprawde jest mało to nic innego jak snobizm mam bo wszyscy mają to tak jak ludzie kupują kompa za 5 tyś by układać pasjansa , zamówią film w HD i oglądną na zwykłym telewizorze , czy nawet na podrabianym LCD

Chaotyczność twych wypowiedzi, błądy ortograficzne (montazystom, bezcelery!!!) oraz niespotykana składnia sprawiają, że nikt nie ma pojęcia co chcesz przekazać!

wtorek, 19 lutego 2008, 14:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kazikmały napisał(a):
Zwracan honor pinacle jest softem do montażu nieliniowego już się doszkoliłem
PS Cieszę się że udało mi się Cię rozbawić
Pozdrawiam :wink:

A ja się cieszę, że czegoś mądrego się dowiedziałeś! Nie chciałam się z ciebie śmiać, ale twa logika dotycząca montażu liniowego naprawdę mnie powaliła:-)
pozdrawiam

wtorek, 19 lutego 2008, 14:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

elwirka napisał(a):
jagoda2121 napisał(a):
Chaotyczność twych wypowiedzi, błądy ortograficzne (montazystom, bezcelery!!!) oraz niespotykana składnia sprawiają, że nikt nie ma pojęcia co chcesz przekazać!

Elwirka z ust mi wyjęłaś tę uwagę . Nietak dawno napisałem już na forum aby każdy zanim wyśle coś do czytania innym niech pięć razy to przeczyta bo czasami naprawdę trudno cokolwiek zrozumieć, i z pomocy nici.

wtorek, 19 lutego 2008, 19:41
Moderator
Moderator

Na temat składni, ortografii i logiki pytań, czy też wypowiedzi można by tu na forum zrobić odrębny dział w stylu "łapu capu".
Jak często muszę przeczytać kilka razy pytanie, by zrozumieć jego treść, jak często muszę przestawić umysł na totalnie pozbawiony wiedzy w temacie video, by w końcu załapać o co chodzi pytającemu.
Prawda jest taka, że dorośli nawet ludzie piszą "ja rozumię", "jestem kamerzystom"itp, a najgorsze jest to, że nie są to tzw. błędy literówki, pomyłka dłoni "palcówki", lecz zwykły brak znajomości gramatyki. Bezpieczniej chyba jest (nie urażając nieświadomych) z przymrużeniem oka nie zwracać na to uwagi.....
Pozdrawiam gorąco

wtorek, 19 lutego 2008, 23:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona