Teraz jest niedziela, 29 listopada 2020, 01:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 ile na początek potrzeba złotówek? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: ile na początek potrzeba złotówek?
Hej

Na start wystarczy Ci 10 tysięcy zł... napisz projekt do urzędu pracy, Kup sobie VX'a jakiś soft, let's edit lub ums względnie pinnacle, ale to trochę wadliwe podobno... Lat możesz mieć ile chcesz, komp na pewno starczy, dokup sobie jeszcze jeden dysk... halogeny z obi do doświetlania sali i ogień :)

pozdrawiam

środa, 20 lutego 2008, 03:59
Nowy
Nowy

z tych wszystkich wypowiedzi tylko Muchomor sensownie doradził kolesiowi , reszta to ludzie zadufani w technice , myślący że kamera sama filmuje , zrób tak jak ci Muchomor radzi naucz się filmować , prowadzić kamerę , a reszta pójdzie ps. faktycznie przepraszam za błędy we wcześniejszych wypowiedziach moich mam z tym problem jednak myśle że moje wypowiedzi były przejżyste , chciałem przekazać , że do dobrego filmowania na początek nie trzeba drogiego sprzętu , bardziej potrzebny jest zmysł filmowca i umiejętności

niedziela, 24 lutego 2008, 23:39
Nowy
Nowy

i jeszcze jedno wiecie co to jest dyslekcja ................... nie wszyscy są tak doskonali jak Elwirka

niedziela, 24 lutego 2008, 23:44
Moderator
Moderator

jagoda2121 napisał(a):
...do dobrego filmowania na początek nie trzeba drogiego sprzętu , bardziej potrzebny jest zmysł filmowca i umiejętności

Dlaczego więc nie filmujemy nadal na VHS?? Rozstawiajcie halogeny na sali, niech jej klimat nie tworzą nastrojowe świece, lecz operator z oświetleniem wypalającym ludziom dziury w czołach tylko po to, by udało się zapisać w miarę jasny materiał, gdyż ciemny jest nie do przyjęcia. Można przecież oddać gościom prawidłowo prowadzony film, świetne ujęcia, dobre kadrowanie, którego całą treść przysłoni ziarno obrazu i przesterowany monofoniczny dźwięk.

Klient płaci za usługę, od której wymaga jak najwyższej jakości. Wynajmując zawodowca ma (musi mieć) pewność, że zarówno jego umiejętności jak i sprzęt, będą na najwyższym poziomie.

P.G.

poniedziałek, 25 lutego 2008, 00:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jagoda2121 napisał(a):
i jeszcze jedno wiecie co to jest dyslekcja ................... nie wszyscy są tak doskonali jak Elwirka

Z pewnością chodziło ci o "dysleksję". To nie dyktando, możesz swobodnie używać słownika.

poniedziałek, 25 lutego 2008, 08:16
Stały bywalec
Stały bywalec

Cytuj:
Dlaczego więc nie filmujemy nadal na VHS?? Rozstawiajcie halogeny na sali, niech jej klimat nie tworzą nastrojowe świece, lecz operator z oświetleniem wypalającym ludziom dziury w czołach tylko po to, by udało się zapisać w miarę jasny materiał, gdyż ciemny jest nie do przyjęcia. Można przecież oddać gościom prawidłowo prowadzony film, świetne ujęcia, dobre kadrowanie, którego całą treść przysłoni ziarno obrazu i przesterowany monofoniczny dźwięk.

Montazysta Darek - to jestes zwolennikiem doswietlanie czy nie? bo sie pogubilem. Tak na marginesie wydaje sie ze na ogolnie pojeta dobra jakosc filmu nie wplywa tylko brak ziarna.

poniedziałek, 25 lutego 2008, 14:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmm spójrzcie na temat tego posta i spójrzcie do czego prowadzi ta rozmowa. Facet juz w tym momencie nie wie nic, dawno juz pewnie zrezygnował z zakupu. Pozdrawiam

poniedziałek, 25 lutego 2008, 14:08
Stały bywalec
Stały bywalec

Mysle ze mysl przewodnia jest, ile potrzeba zlotowek? Przy pracy ze wspomnianymi halogenami z obi mozna lyknac gorsza kamere, ale przy zachowaniu klimatu sali weselenej trzeba dac wiecej za kamere. Jednak gdy orkiestra nie ma oswietlenia "kolorowego" i na sali sa tylko swieczki na stolach, to zadna kamera bez swiatla nie nakreci.

poniedziałek, 25 lutego 2008, 14:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja od poczatku filmowania smigam na dwóch vx 2100. Halogeny zawsze zabieram ze soba w razie czego. Jesli nie ma potrzeby nie rozstawiam lub ewentualnie jeden. Co do kwoty 10 000, hmm -ciezka sprawa najtansza kamera to kwestia 3000-4000 ( VX 2100 ok 8000 czysta bez osprzetu) Rozsądny komp około 2000-2500 + drukarka do nadruku na płytch (np Epson = 500zł.), osprzet do kam to kwiestia około 1000-1500 zł. No i programy( zakłądam że licencyjne) to na pocżatek moze pinacle i ewentualnie procoder2 i workshop 2 i jakis prosty program do obróbki zdjęc= około 3000 To jakby nie liczył to 10000 to tak na styk bez jakis szaleństw.

poniedziałek, 25 lutego 2008, 14:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To jest moja propozycja. Proponuję 2 wersje: tańszą i droższą. Po roku działalności zdecydujesz, czy stać cię na inwestycje, czy nie. Jeśli będziesz działał (będziesz miał zlecenia), to zostanie ci nawet na kieszonkowe po zakupie nowego sprzętu.

1) kamera: SONY VX 2100 (niżej nie ma sensu schodzić) 7-9 tyś zł (zależy gdzie kupujesz)
2) oświetlenie nakamerowe:
- UNOMAT z dodatkowymi akumulatorami żelowymi: ok. 700 zł (duże, ciężkie, niewygodne)
- lub SWIT - lampka diodowa zasilana z dodatkowego akumulatora typu SONY (taki jak do VX): 1500 zł (mała, wygodna, warto zainwestować)
3) komputer 2-3 tyś (minimum 2-rdzeniowy procek, a najlepiej 4-rdzeniowy procek i duża przestrzeń dyskowa
4) soft:
- PINNACLE STUDIO - na początek wystarczy: 300zł
- ale później np. EDIUS z kartą: 2tyś
5) statywy - najtańszy tripod LIBEC ok 500zł, naramienne (jeśli zamierzasz z nich korzystać) są na http://www.foton.kalisz.pl

Czyli wersja 10 tyś z kawałkiem na początek jest możliwa. Ale wierz mi, że warto wydać więcej na początek, bo po roku dla swiętego spokoju i większego komfortu pracy i tak będziesz zmieniał osprzęt na lepszy.

poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 22:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie wiem czy temat jest jeszcze aktualny, ale koszty sa dużo większe niż 10 tys. złotych. Kiedyś na forum podawałem koszty i dla przypomnienia napiszę jeszcze raz:

- kamera Sony vx2100 - 7000 zł
- dodatkowe baterie zamienniki 4 sztuki - 440 zł
- lampka na kamerę Sony - 400 zł
- mikrofon dodtakowy - 200 zł
- statyw naramienny - 310 zł
- torba (najtańsza): 100 zł
- inne pierdoły (przejściówki, itp.) - 100 zł
- komputer z monitorem 19" (core2duo E6750, 4GB DDR2, Hdd 80GB, Hdd 320GB, Hdd 500GB, Ati x1950pro 256mb, Dvd-rw Pioneer, Obudowa z zasilaczem Chieftec, monitor Samsung 19") - 4000 zł (choć polecam większy monitor)
- windows xp professional pl - 400 zł

Wychodzi: 12950 zł

Odnośnie oświetlenia:
- 2 x statyw: (2x175zł): 350 zł
- 2 x belka na 3 halogeny: (2x60zł): 120zł
- 4 x lampa 500W: (4x50zł): 200zł
- 4 x żarnik 118mm 500W: (4x15zł): 60zł
- 2x gniazdo do sterowania + pilot: 185zł
- kilka przedłużaczy, rozdzielaczy itp.: 150zł

Kwota oświetlenia: 1065zł

Oprogramowanie podstawowe:
- Pinnacle Studio lub Ulead VideoStudio: 250zł
- Ulead DVD Movie Factory: 150zł
- Canopus ProCoder Express: 260zł

Kwota oprogramowania: 660zł

Co w sumie daje nam: 14675 zł

Niby niedużo, ale przydałaby się druga zapasowa kamera (co najmniej Panasonic GS500:) wtedy dochodzi 3000zł ale warto mieć model podobny do kamery głównej.
Nie wspomnę o dodatkowych rejestratorach dźwięku, karcie video itp., ale na początek nie będą potrzebne.

I robi się kwota około 20 tys. złotych.

Pozdrawiam.

P.S. Podałem ceny orientacyjne.

sobota, 3 maja 2008, 10:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Bodek, zapomniałeś jeszcze o wózkach i kranach oraz samochodzie, który jest niezbędny do przemieszczania kamerzysty ;-)

Z całym szacunkiem - ale rozmawiamy tu o kosztach POCZĄTKOWYCH. Reszta przychodzi z czasem.

Oczywiście wycena dla każdego może być sprawą bardzo subiektywną, ale wiadomo, że z pewnych rzeczy rezygnuje się na samym początku (np. z drugiej kamery).

sobota, 3 maja 2008, 20:11
Stały bywalec
Stały bywalec

Dlatego podałem koszta początkowe w granicach 15tys. zł.
Można zrezygnować z wielu rzeczy i zamknąć się w kwocie 10tys. (np. komputer z marketu, bez dodatkowego mikrofonu, bez lamp do kamery, itp.) ale to się odbije zaraz po pierwszych zleceniach.
Uważam, że zaczynając, czy to videofilmowanie czy inny interes trzeba zainwestować jakąś kwotę pieniędzy, a nie iść na kompromisy czy kupić to, czy nie, bo mam określony budżet poniżej normy. Przynajmniej później jak pojedziesz robić zlecenie nie będziesz się martwił, że brakuje Ci tego bądź tamtego.
A oto przykład: jedno z pierwszych wesele nagrywałem, na szczęście jako "dodatkowa kamera", i zauważyłem, że z mikrofonu kamery są przestery. Następnego wesela nie odważyłbym się nagrywać bez dodatkowego mikrofonu. Tak samo z przedłużaczami (Ktoś powie, a po co mi?), choćby do podłączenia ładowarki do baterii, mi właśnie brakło na jednej z pierwszych imprez przedłużaczy, na szczęście mam kilka baterii, więc nie martwiłem się bardzo.
To są duperele, ale właśnie niedoinwestowanie wcześniej bądź później odbije się na nas.

Pozdrawiam.

P.S. A tak na marginesie samochód to bardzo istotna rzecz, a zapomniałem o tym :wink:

sobota, 3 maja 2008, 23:43
Bywalec
Bywalec

dzięki Wam wszystkim za odpowiedzi...teraz już będę wiedział od czego w ogóle zaczynać...jak powoli plany wdrążać w życie

a jeszcze jedna kwestia...lepiej uzbierać całą kwotę a później wszystko na raz kupić? czy z przypływem gotówki kupować od razu coś nowego? wiadomo na kamerę to trzeba sporo najpierw uzbierać...ale mi chodzi o te wszystkie akcesoria

moim zdaniem lepiej chyba kupić wszystko na raz jak będę miał tą kasę...do tego momentu może się sporo na świecie pozmieniać i potanieć

jakie jest wasze zdanie na ten temat?

niedziela, 11 maja 2008, 09:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tak jak pisałem - lepiej zainwestować w lepsze rzeczy na początku. W ten sposób unikniesz późniejszych wydatków. Poza tym unikasz niepotrzebnego stresu - na pierwszych imprezach lepiej się skupić na tym, co i kogo kręcisz, zamiast martwić się o to, że odlutował się kabel od lampki, albo pod ciężarem akumulatora żelowego, spadają Ci spodnie :D

powodzenia!

niedziela, 11 maja 2008, 23:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona