Teraz jest środa, 22 maja 2019, 23:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 CANOPUS EDIUS PYTANIE 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post CANOPUS EDIUS PYTANIE
1).Czy program Edius 4 i wyższe do 4v5 ( lub Ediusy wogóle) mają taką samą możliwość dzielenia materiału na wejściu jak np. Pinnacle?. W pinnacle kiedy w panelu " Edycja ", załaduję materiał , program sam wykrywa przjścia, czyli różne odcinki klipu. i wrzuca je do okienek. Czy w Ediusie to znajdę ? jeśli tak to jak? 2). Chętnie pokoresponduję z użytkownikiem Ediusa.. zafascynował mnie ten program

wtorek, 12 lutego 2008, 23:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: CANOPUS EDIUS PYTANIE
uuuuuuuuuuuuu... tłum odpowiadających... :)
Witam!

Postaram się krótko odpowiedzieć:
1) podczas wgrywnia materiału do komputera można uaktywnić detekcję scen - w kilku opcjach - najskuteczniej w ustawieniu rozpoznawania zmian timecode. Skutecznie.
2) z pewnością znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań na tym forum. Wyszukiwarka czyni cuda.

Pozdrawiam.

czwartek, 14 lutego 2008, 22:08
Nowy
Nowy

Szanowny romanek11, dzięki za nadzieję chociaż. W zasadzie nie streściłem się odpowiednio z zapytaniem , więc chciałem dodać ze chodzi mi o edycję materiału juz leżącego na dysku twardym. Pozrzucałem wszystkie rodzinne i prywatne VHS-Y przez kartę tv WINFAST 3000 DELUXE z własnym prockiem. wszystko leży w Mpg-2 nieskompresowanym.( czy tak to sie mówi?), umiem podłączać mateiał do Ediusa , poprostu otwieram jako klip. Ale tu zaczyna się mój problem bo łyka go w całości do "timeline" , ale nie ma nigdzie , nawet w panelu "bin", tego co dawał pinnacle- podziału na przejścia zawarte w materiale. Kamery nie mam ( jeszcze ) ale szykuję się na coś niegłupiego , więc narazie chłonę wiedzę na temat edycji. .... no i poproszę Was o koment. pozdr

czwartek, 14 lutego 2008, 23:07
Nowy
Nowy

Witam
Przegranego materialu i w dodatku przekonwertowanego na MPEG nie da sie podzielic na sceny nawet w Pinnacle.Pinnacle wczytuje w okienka sztucznie dzielac klip na czesci ,czesto calkowicie przypadkowo ,szatkujac ujecie na fragmenty.W Ediusie z tego co wiem nie ma takiej opcji.To program do polprofesjonalnej obrobki video.Tak przynajmniej sugeruje jego cena :))Druga rzecz.Jesli masz material w MPEGu to jest on skompresowany wlasnie do tego formatu.Nie ma nieskompresowanego MPEG.Nawt DV Digital Video jest juz poddany kompresji.Material nieskompresowany zajolby okolo 40 giga./zalezy od dlugosci klipu.

czwartek, 28 lutego 2008, 15:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]