Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 19:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Kamera do 1500 zł (do nagrań nocnych) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do 1500 zł (do nagrań nocnych)
Witam :)
W najbliższym czasie planuje kupić kamerę cyfrową. Kwota jaką jestem w stanie wydać to 1500 zł. Kamera ma służyć do użytku domowego, lecz również do nagrań wieczorem i w nocy (pilotaż aut ponadgabarytowych, czyli słabe oświetlenie uliczne + lampy błyskowe, "koguty"). Czy zmieszczę się w tej kwocie :?: Wiele kamer ma Tryb Nocny, ale nie wiem czy on spełnia dobrze swoje zadanie :roll:

środa, 15 października 2008, 21:02
Moderator
Moderator

Post Re: Kamera do 1500 zł (do nagrań nocnych)
Takiej kamery nie ma. Na prawdę.
Dopiero jak zapamiętasz ponkt pierwszy to przejdziemy do drugiego :wink: :
Panasonic NV GS330 - to dobra kamera za takie pieniądze, ale jakość obrazu po ciemku będzie nawet z niej tragiczna.
Gdyby już na prawdę nic nie było widać w tych warunkach, to faktycznie pozostaje tryb nocny. Będziesz widział obraz monochromatyczny, wpadający w jednolicie szarozielony, niewyraźny, ale będzie po ciemku nawet.
Podobno tryb nocny lepszy jest w Sony, więc wtedy była by to pewnie (ogólnie trochę gorsza) Sony DCR HC47E.
Nie wiem jak ocenić która z nich przyda Ci sie bardziej. Bez prób w terenie się nie obejdzie. Wiem że ciężko dostać kamerę do ręki na próbę, ale poderwij siostrę sprzedawcy w sklepie, albo co :D .
powodzenia
PS Tak na prawdę potrzeba Ci reflektora, a dopiero potem kamery.

środa, 15 października 2008, 21:55
Nowy
Nowy

kotin napisał(a):
Takiej kamery nie ma. Na prawdę.
Dopiero jak zapamiętasz ponkt pierwszy to przejdziemy do drugiego :wink: :
Zapamiętane. Możemy przejść do punktu drugiego :wink:
kotin napisał(a):
Panasonic NV GS330 - to dobra kamera za takie pieniądze, ale jakość obrazu po ciemku będzie nawet z niej tragiczna.
Gdyby już na prawdę nic nie było widać w tych warunkach, to faktycznie pozostaje tryb nocny. Będziesz widział obraz monochromatyczny, wpadający w jednolicie szarozielony, niewyraźny, ale będzie po ciemku nawet.
Podobno tryb nocny lepszy jest w Sony, więc wtedy była by to pewnie (ogólnie trochę gorsza) Sony DCR HC47E.
Nie musi to byś super jakość. Ma być w miarę widać filmowane obiekty (do tej pory filmiki nakręcałem aparatem i jak stanąłem obok latarni (nie pod :lol: ) to obiekty były ciemne ale widoczne. Poczytałem trochę na temat tych kamer i Panasonic w moim porównaniu (według danych technicznych) wypadł lepiej.
kotin napisał(a):
... Wiem że ciężko dostać kamerę do ręki na próbę, ale poderwij siostrę sprzedawcy w sklepie, albo co :D .
powodzenia
PS Tak na prawdę potrzeba Ci reflektora, a dopiero potem kamery.

Pierwszy pomysł godny uwagi :D Z tym reflektorem może być kłopot bo ciężko na drodze rozstawiać reflektor i kręcić :(

środa, 15 października 2008, 22:48
Moderator
Moderator

Cytuj:
Będziesz widział obraz monochromatyczny, wpadający w jednolicie szarozielony, niewyraźny, ale będzie po ciemku nawet.

w panasonicu jest obraz kolorowy, ale mniej klatek na sekundę, gdyż tryb nocny uzyskuje się poprzez dłuższe otwarcie migawki, np. 1/6 sek.

pozdrawiam

środa, 15 października 2008, 23:00
Moderator
Moderator

M_a_r_c_o napisał(a):
... Z tym reflektorem może być kłopot bo ciężko na drodze rozstawiać reflektor i kręcić :(

Nie bądź maksymalistą. Duża latarka nawet jest czasem lepsza, od braku światła w ogóle :wink: .
GrassHoppeR napisał(a):
...w panasonicu jest obraz kolorowy, ale mniej klatek na sekundę...
pozdrawiam

Pewnie kiedyś wiedziałem, ale jak się czegoś nie używa... :D . (Nie zmienia to postaci rzeczy, że tryb nocny to ostateczność).

czwartek, 16 października 2008, 08:42
Nowy
Nowy

Co do tego światła to ono nie jest takie złe (ośw. ulicy, reflektory i koguty aut) :wink: Tryb nocny raczej odpada do takiego nagrywania, więc będę filmował na normalnym trybie :)
Czyli rozumiem, że te dwie kamery (Panasonic NV GS330 i Sony DCR HC47E) to najlepszy wybór z kamer do 1500 zł. Czy może są jeszcze jakieś modele które by odpowiadały tym moim wygórowanym wymaganiom.

czwartek, 16 października 2008, 19:09
Moderator
Moderator

Tak. Niedawno tu na forum jeden z kolegów podał linka do Panasonica NV GS500, którego cena w czeskim sklepie była obniżona chwilowo do 1500 zł. właśnie. Ponieważ została już zmieniona, więc sam musisz poszukać podobnej okazji. Z używanych, (ale tu ostrożnie, bo nie wiadomo co sie kupuje), możesz też szukać tej kamery, lub nieco gorszej Sony DCR HC96E. To taki wzbogacony trochę odpowiednik kamery Panasonica NV GS330, tylko że od Sonego.

czwartek, 16 października 2008, 22:28
Nowy
Nowy

Wielkie dzięki za pomoc :D Kamerę będę kupował nową. Poszukam i jeżeli w najbliższym czasie nie znajdę żadnej dobrej okazji to kupię tego Panasonica NV GS330 :)
Jeszcze raz dzięki :)

sobota, 18 października 2008, 18:30
Nowy
Nowy

Cosik takiego może?... faktiko typowych kamer do nagran nocnych nie dostaniesz w sklepach ale może taki panasonic cię zadowoli http://alejka.pl/panasonic-vdr-d310-2.html

wtorek, 21 października 2008, 11:15
Moderator
Moderator

Przy założeniu kręcenia "na gotowo", to OK, ale VOBy się gorzej montuje, mpeg2 / mpeg2 przy ujęciach w opisywanym oświetleniu to pikseloza, a mpeg2 / DV / mpeg2, to dodatkowa praca i też utrata jakości.

wtorek, 21 października 2008, 11:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]