Teraz jest niedziela, 26 maja 2019, 17:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 BODY FLYCAM 5000 - wymiary 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post BODY FLYCAM 5000 - wymiary
Witam.

Na wstępie chciałbym sie przedstawić co później może mnie usprawiedliwiać mnie w niektorych sytuacjach. Nazywam sie Michał. Mam 15 lat. Zajmuje się [jak narazie] krótkometrażowymi produkcjami, wiosną chciałbym zabrać się za coś dłuższego i bardziej profesjonalnego. Zarabiam kamerując i montując wesela [robie to tylko i wyłącznie w celach zarobkowych, nie wiąże z tym przyszłości] za 4 lata wybieram sie do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie.
Jestem szczęśliwo nieszczęsliwym posiadaczem FLYCAM'a PRO 5000 na ktorym ma zamiar latać Panas NV GS 400 [którego niestety nigdzie w polsce, ani za granicą nie moge dorwać]. Na razię używam troche mniej zaawansowanych technicznie kamer. Jak wiadomo głównym mankamentem FlyCam'a używanego bez akcesoriów jest jego ciężar, z którym musi sobiue radzić jedna ręka operatora. Szczerze przyznam sie , że nie wyrabiam dłużej niz 3,5 minuty dlatego też przymieżałem się do zakupu BODY do mojego FLyCam'a. Po pewnym czasie stwierdziłem, że jest głupotą kupowanie zestawu paru zgiętych rurek i reszty części aż za 300zł [przynajmniej dla mnie, nie operuje zbyt wysokimi kwotami]. Chciałbym sobie taki właśnie zestaw body zrobić sam [przy pomocy fachowców]. Poszukuje uczynnego posiadacza właśnie takiego zestawu który mógłby dokładnie objaśnić mi cały mechanizm działania oraz dokonać dla mnie paru cennych pomiarów,
Przygotowałem kilka ilustracji, które pomogą to wszystko ogarnąć. Cały zestaw składa się z: pasa, szelek, rurki zgiętej w cyfrę 4, i dwóch rurek [ o ktorych nic nie wiem]

1. PAS

Obrazek

Oczywiscie zapinany na klamre, z przodu posiadający 'coś' [tu prosze o objaśnienie] w co można włożyć albo jedną z rurek 2, albo rurkę 3.

2. RURKI 2

Obrazek

Rurki których zastosowanie jest dla mnie nie jasne. jedna dłuższa druka krotsza. [tu proszę o objaśnienie]

3. RURKA 3

Obrazek

Zapewne w oba jej końce zakłada się rurki 2 ale jak, po co i dlaczego?

Czwartym elementem zestawu są szelki, oczywiście wiem czemu one służą, a przymocowane są na zaczepy do plastikowej obejmy znajdującej się w górnej części rurki 3.

Chciałbym wieziec też:
-czy rurka którą mocuje się do pasa ma możliwość obracania się na boki a jesli nie czym jest to zablokowane?
-co znajduję sie w pasie, z czego jest wykonany, wydaje mi się, ze musi być sztywny, ale czy jest?
-czy szelki są w jakiś sposób elastyczne?

Teraz prosze jedynie o objasnienie mi zagadnień o ktorych wspomniałem wyżej. Myslę, że po krótkich instrukcjach zaczne zbierać pomiary [szerokości, grubości, długości rurek]
Z góry przepraszam za wszystkie idiotyczne pytania, które zadałem, niestety nigdy nie miałem styczności z tym użądzeniem ;]

Pozdrawiam,
MadJack

sobota, 18 października 2008, 17:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]