Teraz jest poniedziałek, 11 listopada 2019, 22:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Problem z projektem w Pinnacle 9 plus 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Problem z projektem w Pinnacle 9 plus
Witam. Pojawił mi się problem z projektem w Pinnacle 9 plus. Mam utworzone ok. 40 minut filmu (kilka dni roboty) :( i w pewnym momencie program zaczął nie przyjmować poleceń tzn. chcąc coś dodać lub usunąć z projektu zawsze występuje komunikat "operacja nie powiodła się". :( Proszę o podpowiedzi jaka może być tego przyczyna i co można zrobić żeby to naprawić. :(

poniedziałek, 27 października 2008, 12:03
Moderator
Moderator

Post Re: Problem z projektem w Pinnacle 9 plus
Co zrobić - może zmienić wersję Pinnacle Studia 9 plus? Nie używałem wersji 9, ale słyszałem wiele dobrego o wersjach 9,3 i 9,35. Poza tym wracając do spraw bieżących, to najlepiej wróć do poprzedniej wersji projektu. W każdym programie edycyjnym tak robię, (nauka wyniesiona z Pinnacle): Zapisuję projekt pod nazwą projekt A na przykład, potem za kilka minut, lub godzinę (w zależności od stabilności akurat używanego programu) zapisuję projekt B, a potem projekt C, aby za czwartym razem zapisać znowu jako projekt A. Zazwyczaj taka ilość projektów wystarcza. Gdy uszkodzimy projekt B, to możemy się zawsze cofnąć do A, a nawet do C...
PS Zobacz co zapisał autosave?

poniedziałek, 27 października 2008, 16:11
Bywalec
Bywalec

kotin napisał(a):
najlepiej wróć do poprzedniej wersji projektu.

:( Niestety nie ma takiej możliwości zapisywałem projekt co chwilę, żeby nie stracić pracy w przypadku zawieszenia (ale to zawsze był ten sam plik), ale niespodziewałem się, że Pinnacle zrobi takie coś. Projekt mogę otworzyć, odtworzyć, wszystko działa do momentu gdy chcę w niego ingerować tzn. coś dodać, usunąć lub zmienić. Może są jakieś narzędzie, żeby ten projekt naprawić. Proszę o rady, strasznie długo nad nim pracowałem i taki pech :(

piątek, 31 października 2008, 22:05
Moderator
Moderator

:P to sobie zrób :P

zaznacz wszystko na liniach czasu ( wszystkie klipy wideo i audio ) > prawy przycisk myszki > kopiuj > odtwórz nowy projekt > wklej :P
nowy projekt zapisz sobie pod inną nazwą .

jeśli byłby dalej ten problem , ale to niemożliwe ???? to wejdź w ustawienia projektu i zmień z automatycznego renderowania ( będzie DV ) przestaw na mpg2 > w tym momencie pinnacle zacznie od nowa wszystko sobie renderować i kompresować .

piątek, 31 października 2008, 23:15
Bywalec
Bywalec

Kopiować już oczywiście próbowałem i się nie da, przy wklejaniu do nowego projektu pokazuje się ten sam komunikat "operacja nie powiodła się". :(

piątek, 31 października 2008, 23:29
Bywalec
Bywalec

jurekwejh napisał(a):
wejdź w ustawienia projektu i zmień z automatycznego renderowania ( będzie DV ) przestaw na mpg2 > w tym momencie pinnacle zacznie od nowa wszystko sobie renderować i kompresować .

gdzie to zmienić? nie mogę znaleźć w ustawieniach

piątek, 31 października 2008, 23:41
Moderator
Moderator

Ustawienia/Preferencje audio i wideo..
po dokonaniu zmiany > zamykamy pinnacle i otwieramy ponownie > dopiero teraz będą aktywne zmiany .

cały czas niczym nie ryzykujesz

ostatnia deska ratunku > zmień miejsce folderu dla plików renderowania ( może masz zapchany folder ???? może brak miejsca na dysku/partycji ???? ) a może masz wyłączone renderowanie w tle ?????

p.s. tylko z ciekawości ????? czy masz dodane już menu ???? w projekcie ??? jeśli tak to usuń je przez edycje .

p.s.2 czy nie masz kłódki zamknięte ???? na lini czasu ?????

sobota, 1 listopada 2008, 01:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]