Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2019, 18:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Problem początkującego montażysty 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem początkującego montażysty
Witajcie,
Otóż mam za zadanie lekko przemontować teledyski znajomego. Chodzi głównie o to, żeby usunąć reklamę strony na której były umieszczone (klatka przed teledyskiem) i podczas trwania filmu dodać logo kanału YouTube tegoż wykonawcy i "pasek" informujący kogo to teledysk, jak nazywa się ścieżka dźwiękowa itp. Niestety z montażem filmu nigdy jeszcze się nie spotkaliśmy, więc nie radzę sobie. Dysponuje programem Sony Vegas Pro 8.0 Wycięcie klatki z reklamą udało mi się, choć nie wiem czy poradzę sobie z tym przy następnym klipie, natomiast gorzej z dodaniem znaku wodnego i wspomnianego "pasku" tytułu, bo niby dodałem go jednakże rozciąga się on na cały obraz i ma 100% krycia.

Pozdrawiam, 5.

piątek, 7 listopada 2008, 13:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Problem początkującego montażysty
Polecam prosty skuteczny dla takich drobnych efektów i tani program Adobe Premiere Elements 4

piątek, 7 listopada 2008, 21:22
Nowy
Nowy

Napisałem, że mam już program Sony, więc nie chciałbym po raz kolejny wydawać pieniędzy ;)

piątek, 7 listopada 2008, 23:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widzę że niektórzy uważają że nie mając umiejętności super soft za nich to zrobi. Żeby usunąć efekt czerwonych oczu z fotek nie trzeba zaraz kupować Photoshopa :wink:

sobota, 8 listopada 2008, 00:52
Nowy
Nowy

Różnica jest taka, że Sony miałem darmowo. Więc pomoże ktoś?! ;)
Pozdrawiam, 5.

sobota, 8 listopada 2008, 11:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wiec pasek tytułowy to najłatwiej zrobić w jakimś programie graficznym, podobnie jak znak wodny - poprostu dodajesz dodatkowe 2 ściezki (jedna na belke, druga na znak) ew. 1 ścieżke jeśli wszystko zrobisz w jednym obrazku. Podejrzewam że poradzisz sobie w GIMP'ie (darmocha :D), zapiszesz jako TGA lub PNG z przezroczystością i gotowe.
To w/g mnie najprostsze rozwiązanie.

no chyba że koniecnzie chesz wszysztko w Vegasie to powiem Ci (moze nie dokladie bo nie mam teraz dostepu do Vegasa) z Media Generators dodajesz Solid, wstawiasz na nową ścieżke Video, wchodzisz w Pan&Crop solid'a, szukasz opcji maintain Aspect ratio, Size about center, Stretch to full frame (w indeksie pomocy znajdziesz dokładnie gdzie to kliknać) i teraz najgorsze bo nie pamietam jaka ma ich byc konf. żeby wyszedł pasek :/ Size about Center chyba na off, Maintain Aspect nie mam pojecia, a Stretch to full frame (?) chyba ma być na No.

jakbym widział zrzut ekranu z tego okienka to bym sobie przypomniał. Ale jak juz CI sie uda to na nową ścieżke dajesz tekst (także z Media Generators) i belke masz gotową - mozesz niezależnie animowac pojawianie sie i znikanie tych 2 elementów np. przejściami.
znak wodny też łatwo Ci bedzie pozycjonować przy użyciu pan&Crop lub Track Motion.

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

sobota, 8 listopada 2008, 14:17
Nowy
Nowy

tzn. jeśli chodzi o stworzenie grafiki to nie ma problemu bo z zawodu jestem grafikiem, natomiast nie potrafię umieścić owych elementów w filmie.

sobota, 8 listopada 2008, 14:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to tak jak pisałem - dodajesz nową ściezke video i nawet z eksploratora windows przeciagasz na nią nowy obrazek

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

sobota, 8 listopada 2008, 14:43
Nowy
Nowy

Tyle udało mi się już wcześniej na metodzie prób i błędów, natomiast grafika która chcę dodać jako ten 'pasek' informacyjny rozciąga się na cały obraz. Pomożecie?! ;))

Pozdrawiam, 5.

niedziela, 9 listopada 2008, 00:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]