Teraz jest poniedziałek, 9 grudnia 2019, 18:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Kodeki 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Kodeki
Witam
Czy można jakoś dograć do Pinnacla 12 jakieś kodeki do kodowania DVD be te oryginalne mają trochę kiepską jakośc obrazu.
Pozdrawiam.

poniedziałek, 22 grudnia 2008, 19:53
Moderator
Moderator

Post Re: Kodeki
Nie można. Te co są, przy zachowaniu godziny / półtorej godziny na jedną płytkę DVD mają dobrą jakość. Jakość filmu nawiasem mówiąc bardziej zależy od umiejętności operatora kamery i montażysty, a potem od jakości kamery niz od kodeka. Oczywiście zawsze można posiłkować się zewnętrznym kodekiem, ale czy na prawdę musisz?

poniedziałek, 22 grudnia 2008, 20:10
Bywalec
Bywalec

No wydaje mi sie że jednak musze bo w jakosci DV jest obraz super a po przeliczeniu do DVD nawet zachowując 60 min nagrania jakosc obrazu jest do kitu kolor czerwony wpada w jakąś mozajkę a obraz ogólnie ma delikatne kwadraciki.
Pozdrawiam

poniedziałek, 22 grudnia 2008, 20:37
Moderator
Moderator

czy na pewno piszesz o pinnacle 12-cie ????? i kodeku mpg2/DVD ????

oczywiście nie ma innego programu do obróbki wideo na tym komputerze no i nie ma pozostałości po wcześniejszych wersji pinnacle > jak 11 lub 10-ć .

transfer zawartości dokonywać z płyty bonus DVD ( odczyt z nagrywarki ) a nie transfer ze starszej wersji która już była zainstalowana wcześniej > czyli jednym słowem format i instalacja > a nie nadpisywanie 12-ki na starszą wersję .

jakość kodeka mpg2/DVD 6000 kb/s ( czyli około 90 minut ) po zainstalowaniu patcha 12,1 ( wzbogacenie Quicktraka itd. itd. ) jest obraz żyleta nie napiszę tego o innych kodekach w pinnacle > choć avi trochę też podciągneli ale i tak marniutko wypada z mpg2 :P
pisząc krótko mam odwrotne zdanie na tema kodeków > mpg2 żyleta a avi/dv/divix itd. to marnota w 12-ce . Twój problem to chyba właśnie namieszanie już w kodekach .

jest też i druga część odpowiedzi > jaka kamerka i jaki kodek kamery > do wersji pinnacle 11-cie > pinnacle nie lubiło materiału z kamery panasonic > na dzień dzisiejszy i 12-ki > brak problemu z panasonicem, choć ponoć sony FX1 teraz ma problemy z pinnacle :mrgreen:

poniedziałek, 22 grudnia 2008, 21:05
Bywalec
Bywalec

Więc tak kamera to sony vx2100. Ja myśle że może to faktycznie problem z instalacją bo ja najpierw instaluje 11 potem DVD conekt a następnie 12 i transfer dodatków z 11

poniedziałek, 22 grudnia 2008, 21:51
Moderator
Moderator

czyli format :P w wolnym czasie .
po zainstalowaniu pinnacle 12-cie ( nie instaluj instacopy > całkiem na dole )
wejdź w start/programy/pinnacle12/transer i tu zaznacz , że będziesz importować płytę bonus DVD od pinnacle 11-cie > teraz płytę bonus do nagrywarki i instalacja płyty bonus ( nie myl się z płytą programu pinnacle 11-cie ) , po zakończeniu ponowny transfer i już gotowe . teraz patche 12,1xxx65a > najnowszy dostępny gdzieś od 2 tygodni ( poprawiony ) czyli ze strony producenta . nie instaluj żadnych innych programów do obróbki i sprawdź jak wygląda teraz kodowanie do mpg2/dvd > ważne > w ustawieniach renderowania ustaw > najlepsze na wyprowadzenie dysku dvd > zaoszczędzi wiele czasu i nie pogarsza jakości ( teraz dla odmiany kodek DV/avi jest walnięty i może dla tego nie lubi kamer sony lecz nie miałem jeszcze na 12-ce materiału z sony vx2100 .

poniedziałek, 22 grudnia 2008, 22:33
Bywalec
Bywalec

Ok jutro zrobie format i zobaczę jak to wyjdzie. Narazie bardzo dziekuję i życzę Wesołych i Spokojnych Świąt.

poniedziałek, 22 grudnia 2008, 23:25
Bywalec
Bywalec

jurekwejh napisał(a):
( teraz dla odmiany kodek DV/avi jest walnięty i może dla tego nie lubi kamer sony lecz nie miałem jeszcze na 12-ce materiału z sony vx2100 .

Skoro kodek DV jest walnięty to może warto było by sie pokusic użyc jakiegoś innego programu do przechwytu z kamery?
Pozdrawiam

wtorek, 23 grudnia 2008, 14:29
Moderator
Moderator

Cytuj:
Skoro kodek DV jest walnięty to może warto było by sie pokusic użyc jakiegoś innego programu do przechwytu z kamery?
Pozdrawiam
to nie tak do końca > wgrywanie/import jest OK. chodzi mi jak pinnacle widzi ten obraz w podglądzie ( mam ustawione - najlepsza jakość w ustawieniach projektu > co i tobie zalecam ) chodzi mi o to , że wstawiając materiał z sonego fx jakoś bladły mi kolory i występowała wielka różnica z materiałem z panasonica . po drugie filmiki swoje robię przez łączenie kilku/kilkunastu projektów zawsze renderowałem je do pliku wideo avi/dv i łączyłem w projekcie końcowym . mam teraz wrażenie , że jakość pliku wideo avi/dv jest z bardzo dużą stratą jakości , wykonałem test z awi-mjpeg ustawienia 80% oczywiście zmiana ustawień na 1024*576 ( materiał 16*9 ) i ten materiał jest o niebo lepszy , lecz przerenderowałem jeszcze do mpg2 i tylko 6000 kb/s czyli zgodny z dvd , ustawienia w których będę wypalać płytę ( pinnacle nie renderuje/kompresuje już tego pliku ) i jak dla mnie plik mpg2 wypadł bardzo przyzwoicie ( znikoma różnica z jakością orginalną ) tak więc po wieleu latach renderowania do pliku avi/dv w pinnacle 12-cie zmieniłem na mpg2 i to ku wielkiej radości ( renderowanie końcowego projektu do zawartości folderu > filmu około 1,5 godz . > czas renderowani to tylko około 20 minut )

p.s. mała rada zanim zainstalujesz patche 12,1

nie instalujemy jeśli mamy zainstalowane XP-SP3

1 jeśli wystąpi jakiś problem w pracy na 12,1 ( przed instalacją patcha 12,1 wejdź w C:\Program Files/pinnacle/pinnacle12 i zrób sobie kopię całego folderu Programs ) po podmianie na stary folder > powrócisz do wersji 12-cie

2 obowiązkowo > zabezpiecz folder Pixie i po zainstalowaniu patcha 12,1 podmień foldery na stary z przed instalacji patcha .

p.s.2 cały czas w instrukcji zachwalają i zachęcają do zainstalowania mediaplaeyr 11 lub wyżej > a może to jest sprawca problemów ????? mam złe odczucia do tej wersji .

środa, 24 grudnia 2008, 11:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]