Teraz jest poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 10:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 VOB na MPG - pomocy! 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post VOB na MPG - pomocy!
Witam,

Naczytałem się już na tym jak i na innych forach na temat konwersji VOB-ÓW tyle, że mam dość a mój problem wciąż nie jest rozwiązany dlatego powracam w nowym wątku z prośbą o pomoc:

Mam materiał 1 minutowy w 1 pliku VOB i:
- zmiana rozszerzenie na mpg nie daje efektu (bez dzwięku, błędy wizualne)
- program VOB2MPG jest nastawiony na całe filmy - można tylko wskazać folder a mi chodzi o 1 plik więc nic po tym programie
- program autoGK - można wskazać plik, konwertuje ale... z kompresją do MPG1 a ja chcę mieć bezstratne MPG2, pozatym nie ma synchronizacji obrazu z dzwiękiem

ja chcę mieć tylko VOB w MPG bez kompresji w dół, żeby dalej edytować - proszę o pomoc!

PS
Pracuje w Premiere CS3

niedziela, 28 grudnia 2008, 00:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: VOB na MPG - pomocy!
Skorzystaj z programu Total Video Converter, bez problemu radzi sobie z takimi plikami. Pomerdaj w ustawieniach, między innymi ręcznie ustaw parametry dla mpeg2, nie patrząc na ustawienia domyślne. Pozdrowienia!

niedziela, 28 grudnia 2008, 02:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dziwne tylko dlaczego się uparłeś na MPEG2... Przecież chcesz to dalej edytować to nie możesz tego upakować do AVI DV np. koderem Panasonic ??? ...programem VirtualDubMOD - importuje mpeg

KRAN 6m auto AIM

niedziela, 28 grudnia 2008, 11:29
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

smyczyk napisał(a):
Skorzystaj z programu Total Video Converter

Narazie program zwyciężył choć jest płatny i dodaje do materiału swoje logo :( dzięki!

SylwekK napisał(a):
Dziwne tylko dlaczego się uparłeś na MPEG2... Przecież chcesz to dalej edytować to nie możesz tego upakować do AVI DV np. koderem Panasonic ??? ...programem VirtualDubMOD - importuje mpeg

VirtualDubMOD jest ok - tylko niewiem dlaczego kiedy dodaję przerobiony plik do Premiere pokazuje błąd krytyczny XP :( Co do wyboru MPG czy AVI DV dopiero się uczę i im więcej wiem tym więcej pytań :) Moim celem jest mieć materiał o równej jakości jak materiał źródłowy dlatego wydawało mi się że VOB=MPG2.

Pozdrawiam

niedziela, 28 grudnia 2008, 21:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

błąd krytyczny 8O ... Na pewno skompresowałeś to przy pomocy kodera Panasonic do DV ??? Ja tak czasem robie i nie mam zwiech kompa.

KRAN 6m auto AIM

poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:12
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tak się zastanawiam po co kompresować to do AVI, żeby później kompresować na powrót do mpeg2? Jak kolega stwierdził jest to materiał minutowy i nie będzie problemów z jego edycją w większości softu do tego przeznaczonego.

poniedziałek, 29 grudnia 2008, 23:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

smyczyk napisał(a):
Skorzystaj z programu Total Video Converter, bez problemu radzi sobie z takimi plikami. Pomerdaj w ustawieniach, między innymi ręcznie ustaw parametry dla mpeg2, nie patrząc na ustawienia domyślne. Pozdrowienia!

A myślisz, że ta rada jest lepsza niż moja :D ??? Przecież w ten sposób też robisz rekompresje, a jak ją i tak już robisz do zrób do formatu, który jest przyjazny w edycji... i nie ważne że to tylko minuta. Minuta w MPEG i minuta w AVI DV niby ta sama ale AVI będzie miał i tak lepszą jakość i będzie łatwiejszy w edycji. Jak nie wierzysz to poczytaj trochę na ten temat.
Pozdrawiam

KRAN 6m auto AIM

wtorek, 30 grudnia 2008, 09:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Wierzę i nie potrzebna mi literatura w tym temacie. Tyle tylko, że jak mniemam coś z tym materiałem po wyedytowaniu będzie się później działo, prawdopodobnie zostanie użyty w czymś, co i tak trafi na płytkę DVD. A to będzie wymagało ponownej kompresji do mpeg2. I dlatego wolałbym uniknąć zbędnego kroku. Oczywiście pytający zrobi jak zechce. Są przecież takie pliki vob, w których wystarczy zmienić tylko rozszerzenie i już jest gotowy materiał mpg bez żadnej straty. Skoro to się nie udaje, pozostaje soft. W Total Video Converterze oczywiście można sobie przekonwertować również do AVI DV. Wybór użytkownika. :)

wtorek, 30 grudnia 2008, 14:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zrób tak: Narzędzia/opcje folderów/widok: odhacz - ukryj rozszerzenia znanych typów plików. Teraz możesz zmienić VOB na MPEG.
Pozdrawiam

sobota, 31 stycznia 2009, 23:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]