Teraz jest sobota, 23 listopada 2019, 03:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 problem z importem dvd do PS10 plus 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post problem z importem dvd do PS10 plus
wczoraj wrzuciłem ten temat i gdzieś przepadł, może dzisiaj mi się bardziej poszczęści, jestem amatorem w świecie edycji video, mój problem jest następujący w czasie importu materiału DVD do PS10 plus coś się z nim dzieje - podczas odtwarzania danej sceny nawet przed edycją co jakiś czas gubi parę klatek co jest widoczne jako zatrzymanie obrazu na ułamek sekundy, wczoraj kol. jurekwejch proponował nie dzielić scen, zmienić wersje programu na 10,7 co uczyniłem jednak nie pomogło, proszę o pomoc jeśli ma ktoś jakiś pomysł.

piątek, 7 sierpnia 2009, 06:29
Moderator
Moderator

Post Re: problem z importem dvd do PS10 plus
Jeśli się nie mylę ??? w Pinnacle 10-ć wprowadzono funkcję importu z multimediów . Włóż płytę do nagrywarki > uruchom Pinnacle > importuj ten plik wideo przez Pinnacle pod nową nazwą . Przy pierwszym uruchomieniu tego pliku w Pinnacle > zatrzymaj/anuluj podział scen .
To , że jesteś amatorem to nie problem > problem stanowi Pinnacle 10-ć > bardzo źle napisana ta wersja> powinna mieć numer 13 :mrgreen: , a kapryśna jak mało kto :lol: .
Pinnacle głównie pracuje na karcie graficznej > wszystko sobie kompresuje/renderuje . Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej , nie instaluj żadnych paczek kodeków .

p.s. Sprawdź inny plik MPEG2 czy są te same objawy ???? .

piątek, 7 sierpnia 2009, 07:39
Nowy
Nowy

Dziekuje , importuje ten materiał na różne sposoby prosto z kamery, i z dysku a nawet z płytki, również pod inną nazwą, nic nie pomaga spróbuje ze sterownikami do katy może to coś pomoże, mam jeszcze pytanko czy może być jakaś różnica w zapisie pliku tego z kamery w stosunku do tego w PS10, nie wiem może różnica w rozmiarze obrazu albo ilości klatek na sekundę ? Może to jest pytanie abstrakcyjne ale ja już dość długo walcze z tym problemem :(

piątek, 7 sierpnia 2009, 08:49
Moderator
Moderator

Z tego co pamiętam ???? to kamera która zapisuje materiał na płycie mini DVD . Jeśli dokonałeś finalizacji płyty w kamerze to resztę już wiesz .
Piszę na podstawie Pinnacle 12-cie > występował u mnie tylko problem kiedy pinnacle samo podzieliło na sceny ten plik wideo .

Sprawdź inny plik wideo MPEG2 w swoim Pinnacle > to ważne > może problemy tyczą się sprzętu ? , masz wgrane jakąś paczkę kodeków itd. i jeszcze jedno > usuń na lini czasu audio od tego pliku wideo i sprawdź jak bez audio zachowywał się sam plik wideo ??? .

Oczywiście plik wideo to MPEG2 Pal i tak samo jest ustawione Pinnacle na Pal .
Czy masz włączone renderowanie w tle ??? i czy po wstawieniu tego klipu wideo > jest zielony pasek renderowania ??? .

piątek, 7 sierpnia 2009, 09:24
Nowy
Nowy

jak usunę ścieżkę audio nie ma zmian, zacina się - spróbuje ze sterownikami, znajdę jakiś plik mpeg nie pochodzący z mojej kamery i wtedy spróbuje, a może to już taki urok tego programu ? :) jakby coś to się jeszcze odezwę bo dzisiaj jadę na wakacje, tak czy inaczej dziękuje za pomoc i chętnie w przyszłości skorzystam .

piątek, 7 sierpnia 2009, 11:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]