Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2019, 11:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Adobe premiere 2.0 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Adobe premiere 2.0
Witam. W tym programie montuje videa weselne ( narazie tylko próbuje przed założeniem firmy ) Troszke już opanowałem ten program więc przyjemnie mi sie na nim pracuje. Jednak taki dziwny problem. Kiedy wczytuje np. animacje weselną, wrzucam na timeline to na monitorze do podglądu zmienia sie jego rozmiar. Próbowałem to ustawić i przeszłem na projekty SD, NTSC i PAL. Tutaj wszystko pięknie z rozmiarem obrazu jednak kiedy zapisuje film do avi. trwa on nie całą minutę, a plik zajmuje 1,66 GB i nie można go w ogole odtworzyć. No i pytanko jak zrobić aby rozmiar był dopasowany na cały ekran i plik do zapisu nie był taki duży no i oczywiście żeby szło go odtworzyć. Pozdrawiam

piątek, 7 sierpnia 2009, 17:47
Bywalec
Bywalec

Post Re: Adobe premiere 2.0
annomader napisał(a):
Witam. W tym programie montuje videa weselne ( narazie tylko próbuje przed założeniem firmy ) Troszke już opanowałem ten program więc przyjemnie mi sie na nim pracuje. Jednak taki dziwny problem. Kiedy wczytuje np. animacje weselną, wrzucam na timeline to na monitorze do podglądu zmienia sie jego rozmiar. Próbowałem to ustawić i przeszłem na projekty SD, NTSC i PAL. Tutaj wszystko pięknie z rozmiarem obrazu jednak kiedy zapisuje film do avi. trwa on nie całą minutę, a plik zajmuje 1,66 GB i nie można go w ogole odtworzyć. No i pytanko jak zrobić aby rozmiar był dopasowany na cały ekran i plik do zapisu nie był taki duży no i oczywiście żeby szło go odtworzyć. Pozdrawiam

Przede wszystkim popracuj nad ortografią. Z tego co piszesz wynika, iż zapisujesz materiał nieskompresowany. Należy wybrać odpowiedni kodek, by zmniejszyć jego rozmiar. Nie może go odtworzyć, gdyż masz za słaby komputer. Dopasowany na cały ekran - nie napisałeś w jakim projekcie pracujesz więc na ten temat nic nie można w danej chwili wywnioskować. Żeby film był odtwarzany na całym ekranie musisz wybrać odpowiednie aspect ratio. To są podstawowe rzeczy z montażu i widzę, że masz poważne luki. 4:3 to ekran tzw. kwadrat, a 16:9 to obraz szerokokątny. Napisz na jakich ustawieniach projektu pracujesz wtedy coś poradzimy.

Mac Pro 2x3.2GHz Quad-Core Intel Xeon
3 x GTX 285
8 x 1,5TB Raid
16GB OCZ RAM1600MHz
3 x 3090WQXi
Final cut studio7 + motion4 + Soundtrack Pro3 + Color1,5 + Compressor3,5 + DVD Studio Pro4

piątek, 7 sierpnia 2009, 23:50
Nowy
Nowy

Coś takiego

Pracuje w SD-SDI NTSC. Jeśli w jakimś innym projekcie plik będzie ważyć mniej to chętnie się przerzucę. Co do komputera to raczej słaby nie jest... Przy próbie odtworzenia po prostu wyskakuję błąd codeka.

sobota, 8 sierpnia 2009, 02:23
Bywalec
Bywalec

Dlaczego pracujesz w NTSC? Mieszkasz w stanach? Czy masz specjalny sprzęt do odtwarzania (dvd tv)? Jeśli mieszkasz w Polsce i chcesz, żeby ludzie mogli odtworzyć Twój film, musisz przenieść się na PAL. Po drugie, żeby końcowy film wyeksportować nie wystarczy wybrać rozszerzenie! Należy wybrać kodek, bitrate auvio i video, aspect ratio. jeśli wybierzesz eksport wprost na płytę DVD, to wybór opcji będziesz miał ograniczony przez specyfikację formatu. Jeśli jednak zdecydujesz się użyć modułu Adobe Media Encoder, to tu możesz wybrać więcej opcji.

Mac Pro 2x3.2GHz Quad-Core Intel Xeon
3 x GTX 285
8 x 1,5TB Raid
16GB OCZ RAM1600MHz
3 x 3090WQXi
Final cut studio7 + motion4 + Soundtrack Pro3 + Color1,5 + Compressor3,5 + DVD Studio Pro4

sobota, 8 sierpnia 2009, 11:01
Nowy
Nowy

Pracowałem w NTSC ponieważ na PAL wychodziło mi to samo. No to może pomógłbyś wybrać kodek, birate i aspect ratio?

sobota, 8 sierpnia 2009, 13:13
Nowy
Nowy

...

wtorek, 11 sierpnia 2009, 01:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dowiedz się najpierw jakie różnice są między PAL a NTSC i w jakim systemie powinno pracować się w Europie. (chyba że nie bierzesz pod uwagę robienia materiałów na potrzeby TV)

Co do wagi...to nie projekt decyduje o wielkości pliku wynikowego tylko parametry ustawione przez Ciebie przy eksporcie (ale też projekt ma duże znaczenie, ustawiasz taki jaką masz surówkę)...moja recepta jest taka...poczytaj najpierw forum, dowiedz się podstawowych spraw...

Pozdrawiam

Ostatnio edytowano wtorek, 11 sierpnia 2009, 09:24 przez andrzej_men, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 11 sierpnia 2009, 09:21
Moderator
Moderator

annomader napisał(a):
...

Nie powtarzaj posta pod postem.
Nie popędzaj kolegi, nawet jeżeli podszywa się tylko pod ivamosa.
Sam musisz nabrać pewnej wiedzy, w pojedynczym wątku na forum nie sposób przekazać całej gromadzonej latami wiedzy. Czytaj forum, kup jakąś książkę http://helion.pl/ksiazki/cwkmw2.htm... Łatwiej znajdziesz odpowiedź na swoje pytania, gdy mając już ogólne podstawy wiedzy, pytasz o konkretny problem.
PS "Katechizm" filmowca przewiduje przechwyt i montaż w DV (mówimy o PAL SD), kompresję do mpeg2 gotowego projektu, authoring i oglądanie gotowego filmu. Poczytaj opis techniczny swojego programu - w jakich kodekach zapisane muszą być dodatki do filmu - dźwięk, grafika, animacje, żeby program je widział.

wtorek, 11 sierpnia 2009, 09:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]