Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 17:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 SONY VX2100 pikselowe pasy 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post SONY VX2100 pikselowe pasy
Witam wszystkich. Jako że jest to mój pierwszy post chciałbym się przywitać na wstępie. Witam:D

A teraz do sedna.
Od około tygodnia mam problem z vx2100. Gdy włożę nową kasetę i filmuje na LP pojawiają mi się 2 pasy pikseli, zniekształca się również czasami dźwięk, problem znika po zuzyciu 10-15 minut kasety. Ostanio chciałem trochę przewinąc kasetę do tyłu i po 4-5 sekundach sie mechanizm zatrzymał, troszkę zmięło kasetę. I stąd moje pytanie, czy problemem może być słaby docisk rolek, naciąg kasety, tor głowicy? Jaki jest mniej więcej koszt usunięcia usterki.

Wygląda to mniej więcej tak po zgraniu materiału na PC:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

czwartek, 3 września 2009, 22:56
Bywalec
Bywalec

Post Re: SONY VX2100 pikselowe pasy
Prawdopodobnie masz uszkodzony tzw. "tor Video", czyli kasetka nie przesuwa Ci się idealnym torem nad głowicą ( tak tłumaczył mi spec który poprawiał mi taką samą usterkę w vx 9000). Jeśli masz to samo to mogę Cię pocieszyć, że nie jest to takie drogie, ja zapłaciłem niecałe 200 zł i facet mi jeszcze kamerę wyczyścił. Oczywiście jeśli nie ma w pobliżu dobrego speca to będziesz zmuszony oddać kamerkę do serwisu a tam będzie na 100% drożej. Nie polecam raczej oddawania w ręce pseudo specjalistów bo więcej zepsują niż naprawią, ja osobiście oddaję do faceta który pracował w serwisie Sony więc na rzeczy się zna.

Pozdrawiam

piątek, 4 września 2009, 20:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Filmowanie w LP to nie najlepszy pomysł,

piątek, 4 września 2009, 21:30
Nowy
Nowy

Dziękuję za pomoc, jak tylko będę miał wolny termin, lub załatwię inna kamerę to oddam do serwisu. Wiem że filmowanie na LP nie jest dobrym pomysłem, ale nagrywam kasety tylko raz(wymóg posiadania archiwum w tv internetowej z surowym materiałem) więc kaset idzie bardzo dużo, średnio 3 na tydzień, na SP będe ich zużywał prawie 5 a to juz dodatkowe 15 zł tygodniowo więcej. Ale jak mus to mus ;)

piątek, 4 września 2009, 22:46
Bywalec
Bywalec

Kolego miałem coś takiego w swojej VX2100, przyczyną może być zbyt luźna jedna z rolek napinających. Wymieniłem cały mechanizm, włącznie z głowicą koszt 1100 zł, jak jesteś z okolic W-wy mogę dać namiary na serwisanta, robi od ręki i przy tobie.

piątek, 4 września 2009, 23:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jezeli mieli ci tasme przy cofaniu i tasma jest zatrzymywana przy przewijaniu to na bank jest uszkodzone sprzegło które naciaga tasme.
koszt naprawy w eurocori w krakowie ok 200 zł.
nie potrzeba wymieniac całego mechanizmu za 1000 zł bo to strata kasy. głowica wytrzymuje ok 2000 godzin pracy bez niczego.
pozdrawiam

sobota, 5 września 2009, 14:48
Nowy
Nowy

Dziękuję za tak liczne zainteresowanie tym tematem.
Dziękuję również za udzielenie odpowiedzi.

Niestety nie jestem z W-wy, mieszkam pomiędzy Krakowem a Katowicami, czy ma ktoś może namiary na jakiś serwis sony w Katowicach, bo jednak wolałbym jechać do Katowic niż Krakowa, gdyż dojadę tam o wiele szybciej.

Też skłaniałem się do tego iż jest to problem związany z napinaniem taśmy, ponieważ problem zakłóceń znika po nagraniu jakiejś tam ilości taśmy, czyli gdy część taśmy zostanie już nawinięta na drugą rolkę, zwiększa się jej średnica i przy nie zmienionej prędkości obrotu silniczka zwiększa się szybkość nawijania taśmy a więc i naciąg. Trochę zagmatwane ale takie już moje ciężkie rozumowanie :)

Z tego co wiem głowice wytrzymują w tych modelach dość długo. Dzwoniłem do serwisu w Poznaniu, jakiś laik mi powiedział ze głowica wytrzymuje 600, max 800 godzin przy dobrym traktowaniu, oni chyba lubią naciągać ludzi na kasę, zaproponował mi wymianę całego modułu( głowice, rolki, tor itp) w cenie 2500zł, trochę się zdziwiłem bo gdzieś czytałem ze głowicę powinno się czyścić co 1000 godzin, a ten mi tu przy takim przebiegu wyjeżdża z wymianą :)
Jeszcze raz dziękuję za pomoc wszystkim

niedziela, 6 września 2009, 04:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jezeli chcesz miec zrobione solidnie i bez naciagania to jedz to krakowa do EUROCORI. Ja jechałem do nich przez pol POLSKI 500 km.
Zadnych serwisów SONY ani laikow bo pierwsi naciagaja a drudzy nie wiedza co robic i wiecej zepsuja niz naprawia.
Wybór nalezy do Ciebie

niedziela, 6 września 2009, 09:17
Moderator
Moderator

Przyłączam się do odpowiedzi EruoCori, to jedyny niestety renomowany serwis sprzętu video w naszym kraju i choć podróż do nich byłaby wyprawą, to warto jechać właśnie tam. Masz ten komfort, że nie masz tak daleko jak inni, którzy muszą wysyłać sprzęt firmami kurierskimi obawiając się przy tym o bezpieczny transport i płacąc znacznie więcej za całość.
Tego nie można naprawić na zasadzie "powinno być dobrze", to musi być naprawione "Jest dobrze".

niedziela, 6 września 2009, 12:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

EuroCori może i renomowane, ale zdarzyło mi się, że komp nie widział kamery po podłączeniu przez Firewire. Opisałem im objawy i stwierdzili od razu, że gniazdo firewire do wymiany w kamerze. Potem okazało się, że to wina karty w kompie. Ciekawe, czy gdybym wysłał im wtedy kamerę, to byłaby "przymusowa" naprawa :D

poniedziałek, 7 września 2009, 17:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto napisał(a):
EuroCori może i renomowane, ale zdarzyło mi się, że komp nie widział kamery po podłączeniu przez Firewire. Opisałem im objawy i stwierdzili od razu, że gniazdo firewire do wymiany w kamerze. Potem okazało się, że to wina karty w kompie. Ciekawe, czy gdybym wysłał im wtedy kamerę, to byłaby "przymusowa" naprawa :D

no to chyba była diagnoza przez telefon, gdzie mozna sobie gdybac?
Jak nie korzystałes z ich usług to sie chłopie nie wypowiadaj. Bo na temat sprzetu audio wideo oni akurat maja wieksze pojecie niz wszytskie serwisy autoryzowane razem wzięte a zarazem ludzkie ceny, a nie jak serwisy za obejrzenie sprzetu 150 +vat i wymiane całych modułów za klika tysiecy złotych.
Ciekawa jest fakt ze oni maja dostep do kazdych pierdułek a serwisy nie i wymieniaja tylko w całosci.

Od momentu kiedy prawie w sadzie wyladowałem z serwisem sony bo nie chcieli naprawic usterki na gwarancji to od tego momentu nie interesuje mnie gwarancja.

pozdrawiam

poniedziałek, 7 września 2009, 19:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chłopie, chodzi mi tzw. o polską uczciwość i cwaniactwo. Jeśli jest tak jak piszesz i nie kantują klientów, to warto ich polecać.

poniedziałek, 7 września 2009, 22:33
Nowy
Nowy

Moje zdanie na ten temat jest takie. Jeśli dzwonisz do serwisu kamer z jakimś problemem dotyczącym kamery to serwis odpowiada Ci na usterki które są w kamerze a nie w twoim komputerze, skąd oni mogli wiedzieć ze to twoja karta Fire Wire jest walnięta? Dobrze Ci powiedzieli że padł port Fi-Wi twojej kamery, nabierać to by Cię mogli jakby powiedzieli że np matryca dupnięta i dlatego nie widzi jej komp :)

wtorek, 8 września 2009, 23:12
Nowy
Nowy

Dzisiaj wylądowałem z kamerką w serwisie Euro Cori w Krakowie, usterka została naprawiona na miejscu. Okazało się że żaden element nie jest zużyty, ani rolki ani głowica. Na rolkach zebrało się to coś z kaset i przez to kaseta ślizgała po rolce to była przyczyna. Czyszczenie + regulacja toru głowicy 120zł :) Kamera mimo ponad 3 lat nie ma zużytej głowicy i to dodatkowy plus bo myślę ze spokojnie jeszcze 2 latka popracuje :D

czwartek, 8 października 2009, 17:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]