Teraz jest poniedziałek, 15 października 2018, 19:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Studniówki 2004 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Studniówki 2004
Studniówki 2004 przed nami.
Jakie ceny za usługi video i fotograficzne?
Ile za DVD?
Proszę o propozycje cenowe.
Pozdrawiam Niedzwiedz

niedziela, 21 września 2003, 18:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Skoro pytasz to moze podasz swoje propozycje.
no czekam......

pozdrawiam
Kaziu

niedziela, 21 września 2003, 19:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Koledzy dajcie spokój z tymi cenami nic to nie da, można po wszystkim dokonać konsultacji jakie ceny i za co zostały zaakceptowane w szkołach i wtedy wyłoni się mapa Polski cen za ww usługi

niedziela, 21 września 2003, 22:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Temat ciekawy bo wnet na czasie.
Zastanawia mnie fakt, czy proponowane ceny bedą cenami z 2003 roku,
a może jednak pójdą w góre?
Jaki macie schemat naliczania cen? Cena stała od produkcji dzielona przerz ilość uczniów?
Czy zawsze stała za kasetę/DVD bez względu na ilośc uczniów.
Albo z nieba w zależności od układu/szkoły?
A co kiedy 20 uczniów chce VHS a pozostała DVD?
Czy kasety video zabezpieczacie przed kopiowaniem przez uczniów?
Pozdrawiam

poniedziałek, 22 września 2003, 21:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Przecież ceny nie tylko zależą od szkoły ale głównie od miejscowości. U mnie jest tak że mieszkam w miejscowości do 20tys. mieszkańców i jest kilku kamerzystów z czego większość oddaje materiał bez żadnej obróbki (niektórzy nawet bez czołówki i okładki :? ). Biorą za swoje usługi śmiesznie nieskie pieniądze a co za tym idzie ludzie biorą ich usługi bo są tani - rzadko kiedy zwracają większą uwagę na jakość i wykonanie. Dlatego żeby stanowić konkurencję trzeba mieć ceny choć trochę zbliżone do reszty (niestety niższe). Inaczej ma się sprawa w większych miastach gdzie jest więcej firm oferujących filmowanie na "przyzwoitym" poziomie.

wtorek, 23 września 2003, 09:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tak to już jest ze przeważnie cały ogół ludzi nie ma pojęcia o tym na czym pracujemy, bez różnicy czy to będzie VHS, czy DV 3CCD... Ostatnio co mnie się dało zauważyć to przeciętni ludzie chcą cyfrówką wesele, choc zabardzo sami nie wiezą o co chodzi i nawet są bardzo zdziwieni ze do kamery wkłada się taśme a nie płyte :))) Takie to rzeczy wykorzystują ci, którzy nie chcąc inwestować w sprzet kupują najtańszą kamere Digital8 i chwala sie do swych klientów ze kręcą cyfrówką a ich cena niestety nadal pozostaje na tym samym poziomie. Cóż, nic na to nie poradzimy. Ja wychodze z założenia że klienta zdobywam jakością i profesjonalizmem wykonania a nie ceną. Dobrymi trendami, które ostatnio można zauważyc to fakt że coraz więcej ludzi chce jednak "coś" miec zrobione naprawde dobrze i są w stanie zapłącić za to nawet drugie tyle, bo i czasem takie są relacje pomiędzy kolegami, którzy sobą coś reprezentują i tym, którzy tez soba coś reprezentuja:). Jeśli chodzi o cene studniówek to ja przynajmniej założyłem staą cene, która ma do mnie wpłynąć, niezależnie od tego co to za klasa i ile jest osób, i dodatkowo do tego cena za ilość wykonanych kopii (tak średnio w granicach 15zł od tasmy). Według mnie taki sposób zapobiega tzw. "kombinatorstwu" które to poczynają sobie młodzi ludzie, dla których pracujemy. Jesli jakiś koles "nie bedzie chciał taśmy" to automatycznie ta stała kwota bedzie rozdzielana na mniej osób i kazdy zapłaci wiecej za swoją tasme i sądze ze raczej nikt sobie nie pozwoli na takie praktyki. Czasem na tych "agentów" to i tak nic nie można poradzic.....
Pozdrawiam wszystkich wideofilmowców i montazystów *WIDEOMAJA*

wtorek, 23 września 2003, 17:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja metodę, o której pisze wideomaja stosuję w zasadzie "od zawsze". Jest to chyba tak naprawdę jedyna metoda aby za swoją pracę otrzymać właściwe wynagrodzenie. Może tylko jedno rozszeżenie. W klasach rozmawiam tylko z jedną osobą. Ona to ma zebrać wszelkie pieniądze i ona dostaje ode mnie wykonany film. W zamian otrzymuje kopie filmu bezpłatnie. Ewentualne kopie są zamówieniem ekstra (generalnie biorą je wszyscy, którzy są zainteresowani filmem) i osobno opłacone, opłacone z góry przed studniówką. Z góry z tego powodu, że aby wykonać kopie muszę ponieść koszty (kasety, obwoluty, kopiarnia itp.), a nie chcę ponosić ryzyka w przypadku ich nie odebrania.

wtorek, 23 września 2003, 18:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Myślę, że sposób naliczania za usługę o którym piszecie jest b.dobry - ja też go stosuję. W umowie dodaję, że kaset nie może być więcej niż uczniów! A co z cena wyjsciową dla klasy? Jak rozliczacie gdy ktoś nie chce VHS, a wzamian DVD?
Pozdr G.

niedziela, 28 września 2003, 16:25
Bywalec
Bywalec

> W umowie dodaję, że kaset nie może być więcej niż uczniów!

A to niby po co?

poniedziałek, 29 września 2003, 07:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rownież ustalam ile mam otrzymać za realizację bez względu na ilość kaset dodatkowo od każdej kasety około 15-20 zł aby pokryć koszty kaset , pudełek, kopiowania i reszty z tym związanej. Umowę zawieram z przedstawicielem rodziców danej klasy lub czasami uczniów. Do realizacji przystępuję po wpłaceniu 50% całości ceny, montować zaczynam po uzupełnieniu wpłaty do pełnej kwoty, ilości kaset nie ograniczam, cena dodatkowa za pierwszą płytę DVD- 200 zł kolejne po 40 zł. Jeśli 10 płyt to 10 x 40 plus 100zł. Sam namawiam aby rezygnowali z kaset i robili kopie z płyt DVD .
Cena wyjściowa zależy od wielu czynników: czy to jest tylko zabawa studniówkowa czy też szersze opracowanie np: sekwencje nagrane w szkole, klasie, na próbnej maturze a nawet też tak raz robiłem zdjęcia z wejścia na maturę, losowanie miejsc, uczniowie przy stolikach kilka fragmentów egzaminu ustnego/ z wejściem na salę podczas egzaminu/spotkanie z klasą po egzaminach.
Jest to spore przedsięwzięcie i na obecny sezon myślę o cenie wyjściowej
/pełen zakres- bez kaset i płyt/ około 2000- 2200zł przy klasie do 25 uczniów.
Pozdrawiam

poniedziałek, 29 września 2003, 09:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Gregory
Jezeli masz cene stała to limit kaset musi byc kreslony - to Tw. koszt.
W ten sposób można by zamówić w nieskonczonosc kasety, dla mamy, taty, babci itp. Kazda kaseta to koszt.
Teraz sie rozumiemy.

wtorek, 30 września 2003, 21:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja tego nie przyswajam cena stała czyli np. 2000 do tego 15 zł razy 25 kaset = 2375 lub 50 kaset x 15zł = 2750 itd przecież kaseta razem z wykonaniem kopii i etui z obwolutą i naklejką kosztuje mniej niż 15zł więc za każdą kasetę dodatkowo wpada 3do 4 zł.

wtorek, 30 września 2003, 22:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witku Twoje ceny są z kosmosu, jak dajesz radę z konkurencją?
W moim miescie to bys miał roboty w ilosci 0 szt. przy tej cenie.
Chciałbym się z Tobą spotkać, abys mnie przekonał do swojej roboty i produktu i chciałbym to wdrozyc w moim miescie. Sadze ze pochodzisz z Pn, ja zas z Płd. więc nie powinnśmy tworzyć konkurencji. Fajnie tyre zarabiac co Ty......
Tyko nie pisz, ze niemasz ochoty, bo staniesz sie anonimowym kłamcą!

sobota, 11 października 2003, 18:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Studniówki
Jakie długie robicie nagrania ze studniówek?
Pozdr G
P.S. Mało przekonywujące są Twije ceny Witku? Faktycznie masz robotę?

sobota, 11 października 2003, 18:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To są ceny na nowy sezon w zeszłym sezonie miałem 2 studniówki co mi w zupełności wystarcza a cena była o prawie 400 zł niższa, mam tą przewagę że mnie znają rodzice a to przeważnie oni decydują o kasie, robię w najlepszych liceach- najbogatsze dzieci ludzi na stanowiskach którzy jak pisałem znają mnie z tej drugiej pracy. W zeszłym sezonie nie robiłem płyt DVD tylko SVCD i VCD.
Długość nagrania 1,5 do 2 godzin z czego 3/4 to zabawa studniówkowa.
Konkurencja mnie nie interesuje jeśli chodzi o studniówki i proszę mi wierzyć że wcale tak bardzo o ten typ usług /studniówki/ nie walczę. Praca nad studnówką to 2do 3 razy więcej roboty niż przy weselu a kasa wcale nie rewelacyjna.
Pozdrawiam.

niedziela, 12 października 2003, 11:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona