Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 23:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Przechwytywanie obrazu wideo 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Przechwytywanie obrazu wideo
Jestem poczatkującym amatorem w zakresie cyfrowej obróbki obrazu wideo. Na początku napotkałem na (wydaje mi się, że błahy) problem polegający na tym, że przy przegrywaniu filmu z cyfrowej kamery nie przegrywa się data i godzina które widać na ekranie LCD kamery.
Myślę , że sprawa jest stosunkowo prosta - więc proszę kogoś bardziej zaawansowanego o radę.

środa, 31 lipca 2002, 11:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Przechwytywanie obrazu wideo
Data i godzina nie są podawane na sygnale wyjściowym jedynie w opcjach kamery można włączyć lub wyłączyć taką datę podawaną na wyjście TV czy VCR. Inna strawa skoro jesteś początkującym... Data na ekranie pochodząca z kamery to wyjątkowo amatorska cecha.

czwartek, 1 sierpnia 2002, 03:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post data i godzina
data i godzina pojawią sie po ponownym nagraniu tego samego materiału na kasetę cyfrową z komputera

czwartek, 1 sierpnia 2002, 10:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post data i godzina
Albo ja nie rozumiem o co chodzi, albo komuś źle coś działa. A jakim cudem znalazła się ona w komputerze, skoro właśnie taki problem ma Ziryfk wyraźnie chodzi mu o ukazaniu tej daty na sygnale wyjściowym, a skoro go nie ma to i nie ma w komputerze. Dlaczego patrząc z innej beczki przegrywać materiał z peceta ponownie na DV ?

piątek, 2 sierpnia 2002, 01:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post data i godzina
Data i godzina jest przechowywana razem z danymi timekodu w formacie DV jesli przeslesz material do komputera to przeslesz również timekod wraz z datą i godziną, po powtórnym wysłaniu z komputera do kamery timekodu też zostaną przesłane i będzie tak jak wcześniej (oczywiście jeśli przesyłanie w obie strony odbywa się drogą cyfrową). Problem w wyświetlaniu daty na telewizorze polega raczej na ustawieniu kamery tak aby wysyłała to samo na wyście video co na LCD.

piątek, 2 sierpnia 2002, 09:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]