Teraz jest sobota, 5 grudnia 2020, 14:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jak skrócić film aby było wszystko - przykłady 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jak skrócić film aby było wszystko - przykłady
"Tfurca" to osoba jeszcze mniej Pro niż ja - "niePRO" :wink: Zresztą nie jest to moje określenie - zapożyczyłem je z jakiegoś posta.
Sporo "tfurców" reklamuje się na http://www.filmy-wesele.pl/
Najbardziej śmieszy mnie, że w opisach co trzecie słowo to "profesjonalny". Ale zgodnie z tym co wcześniej pisałem powstrzymuję się :wink:
Są tam oczywiście i perełki przed którymi nisko chylę czoło.

poniedziałek, 14 grudnia 2009, 13:51
Bywalec
Bywalec

Jendruś napisał(a):
"
Najbardziej śmieszy mnie, że w opisach co trzecie słowo to "profesjonalny". Ale zgodnie z tym co wcześniej pisałem powstrzymuję się :wink:

Powiem więcej tfurcy reklamujący się na tym portalu płacą prowizję od zrealizowanego zlecenia.

poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mmario34 napisał(a):
Jendruś napisał(a):
"

Powiem więcej tfurcy reklamujący się na tym portalu płacą prowizję od zrealizowanego zlecenia.

Domyśliłem się. Też mnie co jakiś czas "gwałcą" takie firmy. Moim zdaniem najlepsza reklama to "pantoflowa poczta" :D i w te rzeczy nie wchodzę.

poniedziałek, 14 grudnia 2009, 23:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Nie zgadzam się. Jeśli młodzi chcieli Disco Polo, a zespół tego nie gra, to znaczy, że źle wybrali i powinni na swoją uroczystość zaprosić inny zespół. To samo tyczy się filmowca. Każdy ma swój styl i nie widzę podstaw ku temu by za wszelką cenę robić coś, co mi nie leży bo młodzi tak chcą. Niejednokrotnie odmawiałem młodym "Benny Hilla", czy "słów Papieża" czy też 3 godzinnego filmu, bo ja po prostu tak nie robię, zaznaczałem jednocześnie, że jest wiele innych firm i jeśli im moja wizja filmu nie odpowiada to powinni zwrócić się do kogoś innego. Ważną rzeczą jest dogadać wszystko "przedP, a nie "w trakcie" czy o zgrozo "po". ;-) Niech każdy robi swoje i będzie dobrze. :-)

Podpisuje sie pod tym .Jeżeli bedziemy robic to co aktualnie sie młodym podoba możemy sobie popsuć jedynie renomę.Pamiętajmy że niektóre filmy ogląda spora grupka ludzi.Może akurat ten film zrealizowany dla klienta, innym sie bardzo nie podobać.Lepiej robić po swojemu ,wtedy klient wie co mniej wiecej dostanie .Podoba sie to podpisuje umowe ,jak nie to idzie do konkuręcji która filmuje życzenia 30 minutowe bo nie wyobnraża sobie jak kuzyna czy ciotki może byc nie widac gdy dają sobie buziaczka :D Żałosne.Bylem nie raz na ślubie jako gośc .Na filmie widzialem sie kilka razy i mi to wystarcza.Nie wyobrażam sobie abym wnosił skargi iż widać mnie tylko w kolejce do życzen a nie jak sie całuję z młodą.Takie myslenie przejawiają osoby które są w tej dzidzinie amatorami.Ktoś kto robi wszystko co młodzi sobnie życzą to dla mnie amator.Są sprawy oczywiste na ktore młodzi jak najbardziej mogą miec wpływ (muzyka ,wstęp,zakończenie) ale bez przesady.Od tego jeseśmy my aby film oddać na najwyższym poziomie.JAk można zakładac że film bedzie wyglądał tak czy tak?Nie moge tego pojąć.Przecież nie wiemy co faktycznie sie wydarzy.Można tylko przypuszczać . Zawsze jest trochę inaczej a czaem sporo inaczej.Niektore rodziny są nieprzewidywalne a pomysłowośc ich nie zna granic.

Ostatnio edytowano wtorek, 15 grudnia 2009, 18:01 przez kowboj997, łącznie edytowano 2 razy

wtorek, 15 grudnia 2009, 17:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trafiła mi się raz pewna para gdzie panna młoda była zagorzałą fanką disco polo. Z początku wszystko wyglądało ok, wszystko dogadane, montaż taki jaki zazwyczaj robię gdy... padło nagle pytanie o inną muzykę... nie ma sprawy dajcie z 10 kawałków (propozycji) i coś dopasujemy, bo nie każda muza się nadaje, której się fajnie słucha. Zaczęło się... Tu disco polo, tam disco polo, itd... wiedziałem, że jej z głowy nie wybije tej muzy (młody siedział jak trusia) więc mówię... ok, będzie disco polo, ale ze względu, że to zupełnie inny styl niż ten którego ja się trzymam, a muzyka bardzo charakterystyczna więc wszędzie gdzie będzie muza disco polo będzie półprzezroczysty napis: "Muzyka na specjalne życzenie Państwa Młodych". Dlaczego tak??? Jak wiadomo kiedy młodzi z rodziną czy znajomymi oglądają wesele to wszelkie nieudolne pomysły i dziwactwa młodych ci ostatni zwalają na kamermana - przecież się nie przyznają :lol: kiedy oglądający zaczną te dziwolągi krytykować... Po krótkiej naradzie młodych ona dała sobie spokój 8) Swoją drogą miałem taką nadzieję, bo gdyby się zgodziła musiałbym jeszcze inną wymówkę wymyślać :lol: , a nigdy w życiu nie zrobiłem takiego napisu i mam nadzieję, że nie będę musiał... 8)

wtorek, 15 grudnia 2009, 17:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja daję młodym przykłady własnej biblioteki muzycznej, jeśli się nie godzą to podsyłają mi parę swoich utworków abym poznał ich styl. Załączam muzykę tę, którą mi dali lub jeśli nie pasuje to coś swojego pod ten ich styl. Disco polo mi się nie zdarzyło, ale trance i house już tak. Jako, że robię bez efektów i udziwnień sporo musiałem się namęczyć przy tym montując tylko na cięciach do muzy rzędu 130-150 BPM. Ale za to film był krótszy ;) Im szybsza muzyka tym szybciej uda się pokazać przygotowania, przejazd itp. W ogóle uznaję zasadę, że nigdy NIC nie robię do końca piosenki. W pewnym momencie już nie ma co pokazać i tnę. Dzięki temu takie przygotowania przeplatane młodego z młodą trwają 2-2:15 do wolnej muzy i około 1:15-1:30 do szybkiej.

Macie rację, trzeba trzymać swój styl i nie dawać się. Ale ten nasz styl również powinniśmy rozwijać i wprowadzać nowe ciekawe eksperymenty :)

wtorek, 15 grudnia 2009, 19:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ASM napisał(a):
...Ale ten nasz styl również powinniśmy rozwijać i wprowadzać nowe ciekawe eksperymenty :)

Nic dodać nic ująć 8) Własny styl powstaje właśnie przez eksperymenty. Przykładowo mój sposób prezentacji młodego i młodej był wielkim eksperymentem i pierwszy raz po nowemu oddawałem z kamieniem na sercu - chwyciło :D Czas prezentacji zbliżony do Twojego @ASM i mnóstwo odpowiednio poukładanych ujęć w tym czasie.

wtorek, 15 grudnia 2009, 19:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właśnie. Montaż ma być niewidoczny dla widza. Do tego potrzeba odpowiednich ujęć i po prostu czuć gdzie ciąć. Najgorszy problem przy weselach jest pełna improwizacja, nigdy nie wiadomo co się stanie i czasem brakuje odpowiednich ujęć aby to wszystko pasowało. I niestety zdarza się, że mam ujęcia, których być nie powinno, które mi przeszkadzają. Ale najważniejsze widzieć swoje błędy i je poprawiać w miarę możliwości. Dodam jeszcze, że moja surówka wygląda tak, że niejeden weselny montażysta się za głowę złapał :) Praktycznie szukałem kogoś do pomocy przy montażu i po trzecim "fachowcu" odpuściłem sobie i robię sam. Najlepiej jak ktoś sam kręci i później to montuje, chyba że ma się zgraną drużynę. Mnie się nie udało. Większość liczy na to, że wrzuci np taniec 5 minut i następny i następny. A u mnie się tak nie da, trzeba go trochę pociąć ;) Taką salę bez montażu to "montuję" w dwie minuty :D

wtorek, 15 grudnia 2009, 22:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

SylwekK napisał(a):
U mnie życzenia trwają góra 4 minuty (czasem może 5 jak jest ze 200 lub więcej osób). Robię tak już kilka ładnych lat jak opisał autor wątku i na razie nie było młodych, którym by ten sposób filmowania życzeń przeszkadzał. Wszystko to kwestia odpowiednich kadrów i wyczucia. Cała msza z życzeniami nie może trwać dłużej niż 15-20 minut(!) Zazwyczaj dom weselny zaczyna się na 25-u max 30 minutach i jest ok. Widziałem już wesela gdzie życzenia kończyły się na...1h22min - czyli mniej więcej wtedy kiedy u mnie zabawa weselna trwa na dobre i kończy się właśnie pierwsza płyta.
Pozdrawiam

hehe jakbym przeczytał specyfikacje większości swoich filmow lol z tym że kościół udaje mi sie zrobić już w całości w 10-15 minut ale fakt faktem jakbym czasem nie kombinował z montażem okolice 30minuty zaczyna sie sala weselna ;]

pozdr.

czwartek, 17 grudnia 2009, 09:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

każdy robi tak jak sobie życzą klienci. u mnie ślub trwa około 30 minut z życzeniami chociaż podczas mszy w ogóle nie wyłączam kamery-montuje pod dźwięk
nie będę się rozpisywał co to takiego montaż nieliniowy a ja go stosuje od 14 lat.nie robię żadnych przejść tylko zmieniam często plany i ustawienie kamery-widz ma złudzenie ze film robiony 2 kamerami- ja tak robię od 14 lat i dziwię się że u mnie na wsi nikt tak nie robi- tylko transfokacje panoramy i takie tam kiksy i przebitki-jakby nie wiedzieli do czego komp służy
teraz szczegóły...
przyjazd 4 ujecia+ plan ogolny kosciola
wejście-tyle ile trwa muzyka-2-3 minuty-4 plany około 16 ujęć
czytanie pisma 3 minuty 1 ujecie księdza 4 plany około 16 do 20 ujęć
spowiadam sie...1 minuta 2 plany 4 ujecia
ewangelia- nie pokazuje ale zbieram sobie ujęcia stojących ludzi
kazanie-5-7 minut 2 panoramy reszta co chce i tak nie ruszają ustami wiec totalna wolność
ślub 3 minuty 4 plany około 20 ujęć
jakas piesn 3 minuty 16 -20 ujęć 4 plany
ojcze nasz pokazuje tych co się spóźnili wiec panorama i parę kadrów z wnętrza kościoła żeby obraz się uspokoił
blogoslawienstwo =1 ujecie ksiedza i 4 mlodych
baranku bozy 1 ujecie 1 plan
komunia od4 do 10 ujec w 3 planach
rąsia ksiedza 1 plan 1 ujecie
u matki..4 ujęcia 4 plany
wyjście z scena przelozenia kotyliona
zyczenia-3 4 minuty
nie filmuje wsiadania i wysiadania z samochodu chyba ze chcą i potrafią elegancko to zrobić
reas...30 minut i nie da się krócej

sobota, 6 lutego 2010, 02:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2