Teraz jest czwartek, 23 maja 2019, 23:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 kabel do hv30 i formatowanie kaset 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post kabel do hv30 i formatowanie kaset
Witam, jestem kompletnie zielony w tych tematach mam canona hv30 wtyk w komputerze (dosyć sporej wielkosci) HDMI . w kamerce mam wtyki HDV/DV i HDMI. jakim kablem usyskam najlepsza jakość, czy jest mozliwosc zrzucania filmu z kasetki przez HDMI-HDMI, czy musze zakupic cos takiego HDV/DV-HDMI.
Nastepną sprawą jest to że naczytałem się o niszczeniu sie głowicy przy zgrywaniu kaset. Czy ona szybko się niszczy?
Oraz ostatnie pytanie z mojej strony są to kasetki, posiadam 2 miniDV sony. dostalem je używane. Jak mu powiedziałem że na kasetki mozna nagrywać do 5 razy to powiedział ze to jest bzdura i mozna nagrywać wiele razy.wsadziłem kasetke wszystko działa nagrywa się, czarne tło i szum (mysle ze kasetka byla formatowana i nie wyciszony mikrofon, czyli gosciu nagral czarny obraz na cala dlugosc kasetki). I teraz jaka jest sprawa z tymi kasetkami, nagrywam na nie jak sie skonczy tasma to co wtedy, trzeba ja finalizować czy jak? czy mozna odrazu zrzucac na PC? Pozniej te kamerki trzeba jakos formatować czy jest to nie konieczne i film nagra sie na starą taśme, podmieni się jakby pod nią?
Wiem ze było to już na forum, czytałem co nieco ale i tak nie zrozumiałem

środa, 23 grudnia 2009, 13:36
Bywalec
Bywalec

Post Re: kabel do hv30 i formatowanie kaset
Cytuj:
MariuszK napisał(a):
Witam, jestem kompletnie zielony w tych tematach mam canona hv30 wtyk w komputerze (dosyć sporej wielkosci) HDMI . w kamerce mam wtyki HDV/DV i HDMI. jakim kablem usyskam najlepsza jakość, czy jest mozliwosc zrzucania filmu z kasetki przez HDMI-HDMI, czy musze zakupic cos takiego HDV/DV-HDMI.

Materiał z kamery zrzucamy na komputer za pomocą kabla FireWire (IEEE-1394)tutaj masz więcej na ten temat
http://pl.wikipedia.org/wiki/FireWire
wejście to w twojej kamerze znajduje się obok bateri jest taka plastykowa zaślepka i pod nią jest FireWire

Cytuj:
Nastepną sprawą jest to że naczytałem się o niszczeniu sie głowicy przy zgrywaniu kaset. Czy ona szybko się niszczy?

raczej przy amatorskim użytkowaniu tak szybko się nie zniszczy,ale ile wytrzyma chyba nikt nie przeprowadzał takich badań,ale są osoby na innych forach które pracują na tej kamerze przy rejestracji ślubów i jak na razie nie mają problemów więc myślę że twoje obawy są niepotrzebne

Cytuj:
Oraz ostatnie pytanie z mojej strony są to kasetki, posiadam 2 miniDV sony. dostalem je używane. Jak mu powiedziałem że na kasetki mozna nagrywać do 5 razy to powiedział ze to jest bzdura i mozna nagrywać wiele razy.wsadziłem kasetke wszystko działa nagrywa się, czarne tło i szum (mysle ze kasetka byla formatowana i nie wyciszony mikrofon, czyli gosciu nagral czarny obraz na cala dlugosc kasetki).

możesz nagrywać wiele razy choć nie wiem dlaczego skoro kasety mini dv są tanie od 7 zł już mozna dostać

Cytuj:
I teraz jaka jest sprawa z tymi kasetkami, nagrywam na nie jak sie skonczy tasma to co wtedy, trzeba ja finalizować czy jak? czy mozna odrazu zrzucac na PC?

nic nie trzeba finalizować to nie płyta /przewijasz kasetę do poczatku i zrzucasz na kompa

Cytuj:
Pozniej te kamerki trzeba jakos formatować czy jest to nie konieczne i film nagra sie na starą taśme, podmieni się jakby pod nią?
Wiem ze było to już na forum, czytałem co nieco ale i tak nie zrozumiałem

nie trzeba formatować ani kasować normalnie nagrywasz tak jak na nowa kasetę /ja dodatkowo jak kupuję nową to przewijam ją tam i z powrotem/a na kasety nagrywam raz góra 2 .

Pozdrawiam

piątek, 25 grudnia 2009, 01:22
Bywalec
Bywalec

kolo baterii mam dwa wejscia HDV/DV i HDMI OUT
widzialem na allegro kabelki 4 na 6 i to z tego DV do HDMI w komputerze
i widzialem 6na6 z HDMI w kamerze do HDMI w komputerze z tego co się nie myle :d. Jest jakaś różnica który kabel wezme? Oraz czy musze mieć jakies sterowniki do zrzucania. Czy po prostu włączam Sony vegasa i zrzucam obraz i już jest :)? Dodam że nie mam zadnych kodeków bo jestem świeżo po formacie. Też nie mam pojecia jakie najlepsze.

piątek, 25 grudnia 2009, 21:56
Bywalec
Bywalec

Cytuj:
MariuszK"]kolo baterii mam dwa wejscia HDV/DV i HDMI OUT

te górne jest do przechwytu czyli HDV/DV

Cytuj:
widzialem na allegro kabelki 4 na 6 i to z tego DV do HDMI w komputerze
i widzialem 6na6 z HDMI w kamerze do HDMI w komputerze z tego co się nie myle :d. Jest jakaś różnica który kabel wezme?

4na 6 weź wcześniej sprawdź czy masz w kompie te wejście FireWire ale większość komputerów je ma

Cytuj:
Oraz czy musze mieć jakies sterowniki do zrzucania. Czy po prostu włączam Sony vegasa i zrzucam obraz i już jest :

podłącz kamerke powinna się zainstalowac /u mnie jak podłanczam to wyskakuje komunikat czy przechwycić za pomocą programu zainstalowanego do montażu /u ciebie powinno być podobnie czyli czy przechwycić za pomocą vegasa.
)
Cytuj:
? Dodam że nie mam zadnych kodeków bo jestem świeżo po formacie. Też nie mam pojecia jakie najlepsze.

coś mi się wydaje że vegas ma swoje kodeki /nie jestem pewien bo pracuję na pinnacle

Pamiętaj o najważniejszej rzeczy przy podłanczaniu kamery do komputera kamera powinna być wyłączona inaczej możesz spalić wejście dv.

piątek, 25 grudnia 2009, 22:37
Bywalec
Bywalec

Dzieki za pomoc, poza tym jeszcze jesli moge sputac jaki program dobry do edycji i łatwy w użyciu biorac pod uwage drobne efekty, koloryzacje, montaż ,przejścia i troche slow motion :)

sobota, 26 grudnia 2009, 01:19
Bywalec
Bywalec

Ja zaczynałem od videostudio, teraz jest w wersji 12 http://www.corel.com/servlet/Satellite/us/en/Product/1175714228541#tabview=tab0, myslę że dla początkującego montażysty program niezwykle intuicyjny w obsłudze, a przez to łatwy.
Pozdrawiam

sobota, 26 grudnia 2009, 01:35
Moderator
Moderator

Prawda jest taka:
- jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego...
Nikt nie przechwytuje wideo programem do montażu, gdyż znacznie lepsze do tego samodzielne narzędzia typu Scenalyzer, SplitCam itp sprawują się wiele lepiej. Zgrywanie materiału odbywa się w kodeku systemowym nie potrzeba więc instalować żadnych dodatkowych.
Dopatrzyłem się jeszcze jednego błędu myśleniowego:
MariuszK napisał(a):
kabelki 4 na 6 i to z tego DV do HDMI w komputerze

Nie!
Nigdy nie łączymy wyjścia DV z wejściem HDMI, nawet jeśli taki port jest, to jest on jedynie wyjściem na telewizor, to zupełnie inne sygnały, inne gniazda i pewnie nawet nie istnieje taki bezsensowny kabel, lecz tak jak tu kolega poradził: wyjście w kamerze DV podłączamy do komputera do portu DV zwanym FireWire, IEEE-1394, i'link itp, jest to 6-o pinowe łącze czasami występujące w komputerze, a nie jak tu napisano większość komputerów je ma, bo czasami niektóre tylko i jest to zdecydowana mniejszość.

sobota, 26 grudnia 2009, 05:15
Bywalec
Bywalec

Ja mam w komputerze tylko wejscie HDMI, obok tego wejście do monitora (niebieskie i białe). Co w takim przypadku?

sobota, 26 grudnia 2009, 18:50
Moderator
Moderator

To nie wejście, ale wyjście.
Jest ono po to, abyś mógł sobie film z komputera puścić na przysłowiowej plaźmie, czy też LCD.
Potrzebne jest Ci do zgrywania takie oto wejście:
Obrazek

niedziela, 27 grudnia 2009, 03:20
Bywalec
Bywalec

którą polecacie w takim bądź razie karte bo jest ich duzo na allegro, w dość niskiej cenie :)

niedziela, 27 grudnia 2009, 14:10
Moderator
Moderator

Taką, która ma już kabelek, bo jego cena samodzielna często przekracza cenę kompletu - ironia, a model obojętny, każda będzie pracowała o ile włożymy ją w odpowiedni slot PCI w płycie głównej nie współdzielący zasobów z inną sąsiednią kartą, która może kolidować.
Wydaje mi się, że cena kontrolera jest tak niska, że kupno jej na Allegro nie ma sensu, bo przesyłka przekracza połowę jej wartości, a w sklepie kupimy ją "od ręki".

niedziela, 27 grudnia 2009, 17:41
Bywalec
Bywalec

Niestety ale u mnie w mieście ceny są wysokie, obszedłem całe miasto ceny od 130 do 59 min i ta za 59 jeszcze bez kabla. :?
Na allegro znalazłem taką, czy zda swoje zadanie?
http://allegro.pl/item861471397_ak45_ka ... in_cd.html

poniedziałek, 28 grudnia 2009, 20:45
Bywalec
Bywalec

Tak, dokładnie taka.

wtorek, 29 grudnia 2009, 21:37
Bywalec
Bywalec

nie chce zakladac nowego tematu, powiedzcie mi tylko jaki dobry program do edycji i montażu, tylko nie unlead bo ma dla mnie za malo funkcji. Najlepiej jak byłby jeszcze po polsku, opcja koloryzacji, przejscia i w sumie tyle : )

sobota, 2 stycznia 2010, 22:22
Bywalec
Bywalec

Kupilem karte na tej aukcji, wszystko podlaczylem pod port wkladam plytke naciskam install drive i nic. Sprzedawca nawet nie raczył zapakować dobrze przesylki wysłał w kopercie poczta polska a skasował 15 zł plytka sie porysowała ale karta wyglada na cała. Nie wiem co zrobic nie moge znalesc za bardzo sterownikow na necie do tego noname'a. Strasznie sie wkurzylem :f
Napewno wszystko dobrze robie ? Podłączam do kabla kamerke, włączam na tryb play szukam z komputera ale nic nie łapie

poniedziałek, 11 stycznia 2010, 20:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona