Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 20:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Poc co kamera hdv skoro można vx2100 w trybie 16:9 :) 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Poc co kamera hdv skoro można vx2100 w trybie 16:9 :)
Witam
mam pytanie czy w tym teledysku który podam link, drugi kamerzysta uzywa sony vx2100. Jestem pewien na 99%.
Drugiego kamerzystę widac co kilkanascie sekund.
Nie chce tu nikogo krytykować, ale z tego co widzę to vx2100 jako druga kamerka w trybie 16:9.
Nie wiem jaką kamere ma drugi kamerzysta. Ale czy jest mozliwośc współpracy hdv i dv. Wynika, że tak wystarczy nagrywac hdv w trybie dv a dv przełączyć na 16:9 i mamy nagrywanie wesel niby w trybie hd.:) gorzej jak młodemu powiesz, ze nagrywasz w trybie hd a ktoś na weselu znający sie na kamerkach powie, ze wcale nie masz kamery hd. Dla wiekszości laików nowoczesny film najważniejsze żeby był 16:9.

http://www.youtube.com/watch?v=zk5JkKsyifU

jeżeli się mylę co do kamerki, prosze o usunięcie posta.

Ostatnio edytowano środa, 13 stycznia 2010, 01:13 przez ashik666, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 12 stycznia 2010, 06:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Poc co kamera hdv skoro można vx2100 w trybie 16:9 :)
ashik666 napisał(a):
Witam
mam pytanie czy w tym teledysku który podam link, drugi kamerzysta uzywa sony vx2100. Jestem pewien na 99%.
Drugiego kamerzystę widac co kilkanascie sekund.
Nie chce tu nikogo krytykować, ale z tego co widzę to vx2100 jako druga kamerka w trybie 16:9.
Nie wiem jaką kamere ma drugi kamerzysta. Ale czy jest mozliwośc współpracy hdv i dv. Wynika, że tak wystarczy nagrywac hdv w trybie dv a dv przełączyć na 16:9 i mamy nagrywanie wesel niby w trybie hdv.:) gorzej jak młodemu powiesz, ze nagrywasz w trybie hd a ktoś na weselu znający sie na kamerkach powie, ze wcale nie masz kamery hd. Dla wiekszości laików nowoczesny film najważniejsze żeby był 16:9.

http://www.youtube.com/watch?v=zk5JkKsyifU

jeżeli się mylę co do kamerki, prosze o usunięcie posta.

Widzę, że chyba nie miałeś okazji porównywać obrazu z kamery HDV i VX na duzym LCD? Obraz z tych kamer bardzo sie rózni, chyba że mówiąc HDV masz na mysli jakąś HDV-kę z nizszej półki.

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

wtorek, 12 stycznia 2010, 08:04
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

brak słów żeby skomentować.... ale wystawił sie autor na bęcki, fiu fiu :mrgreen:

wtorek, 12 stycznia 2010, 10:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nieco, a nawet w ogóle nie na temat.
Mniejsza o to, czym była kręcona ta scena, ale dla prowadzących/grających należy się nagana. Przy tak lubianej przez pospólstwo piosence ruch na parkiecie niczym na balu emerytów - porażka.

Będąc czynnym obserwatorem tego, co się na weselu dzieje bardzo mocno rzuca się w oczy "tumiwisizm" grajków. Ograniczają się tylko do brzdąkania w instrumenty, a bardzo często do symulacji grania, gdyż wszystko (poza wokalem) leci z mid-ów. a coraz częściej z gotowców typu mp3 Ewentualne marne "zapraszamy do zabawy", "zapraszamy na parkiet"........ Szkoda kasy zapłaconej dla grajków za taką żenadę. Chyba pierwszy raz przy "szalonej" widzę tak cieką zabawę, a przecież na sali widać dość młodych ludzi.

wtorek, 12 stycznia 2010, 11:48
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

VX2100 nie ma prawdziwego trybu 16:9. Jej panorama polega tylko i wyłącznie na obcięciu góry i dołu i nagle z rozdzielczości 720x576 robi nam się 720x404. W związku z tym filmowanie wesela tą kamerą w trybie 16:9 jest chyba jakimś nieporozumieniem. Nie rozumiem tylko autora - gdzie jest napisane, że wesele ma być w HD a VX2100 to kamera HDV ?

wtorek, 12 stycznia 2010, 13:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dwa lata temu zmieniłem kamerę VX2100E na kamerę z HD. Początkowo chciałem sobie zostawić VXa jako sprzęt zastępczy, czasami przy jednym projekcie używać tych dwóch kamer. Jednak obraz różni się diametralnie, jest zupełnie inna plastyka barw, ważna jest również różnica w przetwornikach CCD w VX i CMOSy w nowszych kamerach. To tylko przy DVD, natomiast połączenie kamery HD z VX i użycie do projektu HD to jakaś masakra :)

wtorek, 12 stycznia 2010, 14:37
Moderator
Moderator

Mam wrażenie, że podałeś ten link do filmiku skręconego w taki sposób, że rzucasz nam go na pożarcie, abyśmy się mogli wyżyć ile i jakich błędów on zawiera :mrgreen:
Materiał wytasowany bezmyślnie, montażysta nie patrzył nawet na to, że ujęcie chociażby muzyka klawiszowego obcina mu połowę głowy, ale grajkowie zasuwają na żywo i za to szacunek. :D
Nieład artystyczny jak to powiadała moja ex
Jeśli chodzi o 16:9 pochodzenia SD, to zaskoczę Was, ale nawet stacje telewizji kablowych nadające własny program mimo gorszej jakości wybrały tę opcję już dawno, jako rozwiązanie lepsze, niż oglądanie rozciągniętego obrazu 4:3 przez swoich abonentów za pomocą nowych panoramicznych telewizorów, które praktycznie dzisiaj mamy już wszędzie.
Fakt, że kamera VX2100 kręci w 16:9, wcale nie oznacza jednak pogorszenia jakości, bo zapominamy, że w wielu przypadkach operatorzy stosują już obiektywy (konwertery) anamorficzne, o których tu na forum jakoś mało się pisze nie wiedzieć czemu, a ich obecność na kamerze jest nierozpoznawalna bez przyjrzenia się, więc jeśli materiał wynikowy ma być jako DVD, nie ma uważam lepszej metody.

wtorek, 12 stycznia 2010, 16:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
operatorzy stosują już obiektywy (konwertery) anamorficzne, o których tu na forum jakoś mało się pisze nie wiedzieć czemu, a ich obecność na kamerze jest nierozpoznawalna bez przyjrzenia się, więc jeśli materiał wynikowy ma być jako DVD, nie ma uważam lepszej metody.

Z tego co widziałem cena takiego adaptera nie jest taka mała (za taką kwotę jak widziałem kupiłem canona xm1 :lol: ). Równie dobrze można sprzedać vx2100, dorzucić te parę groszy zaoszczędzonych na adapterze i kupić vx2200 albo nawet fx1.
Cytuj:
niby w trybie hdv

a co to jest tryb "niby hdv"? Albo masz hd, albo sd.
Cytuj:
Ale czy jest mozliwośc współpracy hdv i dv.

Można się pobawić z instand HD na etapie postprodukcji ale to i tak nie będzie to samo co prawdziwe hd

wtorek, 12 stycznia 2010, 16:53
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Witam.
Zakładałem, że jeden kamerzysta nagrywa jakąś kamerą hdv w trybie dv, a ten drugi żeby dopasować obraz nagrywa vx2100 w trybie 16:9. Zdaję sobie sprawę , że jest różnica.
Albo obie kamerki są dv (np. vx2100) i nagrywanie odbywa się w trybie 16:9. Dla ludzi może to lepiej wygląda na plazmie niż nagrywanie w 4:3 i rozciągnięty obraz. Z drugiej strony kamery dv przygotowane są do pracy w trybie 4:3.

Ostatnio edytowano środa, 13 stycznia 2010, 01:28 przez ashik666, łącznie edytowano 1 raz

środa, 13 stycznia 2010, 01:10
Moderator
Moderator

Uśmiałem się wyszukując na google vx2200 taki oto otrzymałem obrazek:
Obrazek
"Kamera do sejmu" :mrgreen:

środa, 13 stycznia 2010, 01:27
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
a ten drugi żeby dopasować obraz nagrywa vx2100 w trybie 16:9

Z tym, że nie ma różnicy czy kręci w "trybie 16:9" czy 4:3. Tak czy tak będzie musiał być zrobiony crop i to nie ma większego znaczenia czy przez kamerę czy przez komputer.

środa, 13 stycznia 2010, 01:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wracając do tematu adapterów anamorficznych znalazłem coś takiego:
http://cgi.ebay.co.uk/GENERIC-16-9-ANAMORPHIC-LENS-NEW_W0QQitemZ190354173173QQcmdZViewItemQQptZCamera_Lenses?hash=item2c51fe2cf5
Ktoś miał do czynienia z takowym?
Pozdrawiam serdecznie

P.S. Darku dzięki za PW, rozjaśniłeś mi co nieco w temacie :)

środa, 13 stycznia 2010, 22:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]