Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 02:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Kamera mini DV, Prośba o radę. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera mini DV, Prośba o radę.
Witam Wszystkich
Po kilku dniach spędzonych w przeszukiwaniu sieci postanowiłem zwrócić sie o pomoc do ludzi posiadających większą wiedzę na temat kamer cyfrowych :D
Wraz z żoną podjęliśmy decyzję o zakupie kamerki.
Jej główne przeznaczenie to: kamerowanie naszego potomka, wakacje i przysłowiowe imieniny u ciotki.
Budżet - 1500 PLN.
Jeśli chodzi o nośnik to wybrałem mini DV.
Problem polega na tym że teraz nie bardzo jest raczej duży wybór jeśli chodzi o kamery mini DV. Po wrzuceniu skąpca wyskoczyło chyba kilka w naszym przedziale cenowym, za to takich na HDD czy karty pamięci jest zatrzęsienie.
Pamiętam że nie tak dawno zastanawiałem się nad Panasonik NV GS 280 jeśli dobrze pamiętam. Dziś z tego co się orientuję już niedostępna jako nowa.
Jeśli możemy liczyć na jakieś podpowiedzi to będziemy wdzięczni. :)
Pozdrawiam
Mariusz

czwartek, 18 marca 2010, 21:10
Nowy
Nowy

Post Re: Kamera mini DV, Prośba o radę.
Nikt z kolegów nie pomoże?? :?

piątek, 19 marca 2010, 15:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chętnie, tylko większość tu na forum interesuje się kamerkami z "trochę" wyższej półki, tak więc gdyby pytanie brzmiało: "kamerka od 12 000zł wzwyż" to pewnie odzew byłby dużo większy, a tak pozostaje cierpliwie czekać :)
Pozdrawiam

piątek, 19 marca 2010, 16:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wg wybór miniDV jest słuszny na poczatek; łatwa i tania archiwizacja (na kasetkach po 7-9 zł); łatwy montaż DV SD

z dostępnych nowych miniDV możesz jeszcze kupić bez problemu gs60 lub gs90 (ok.700 zł); są to jednak kamery z jednym przetwornikiem - jakość jest bardzo dobra przy dobrym oświetleniu; niestety kiepskie oświetlenie równa się widoczna utrata jakości

pozostaje jeszcze próba upolowania czegoś typu gs320, gs330 (3xCCD) wśród ofert uzywanych - tutaj naprawdę tez można trafić na niezłą okazję (1000-1200 zł za sporadycznie uzywany sprzęt)

jak na Twoje potrzeby zaczałbym od czegośc tej klasy; naprawdę o wartości pamiatki nie stanowi jej jakość techniczna ale sentymentala bardziej (w/g mnie); kup coś z tego rodzaju i filmuj tego potomka; jak cię to wciągnie to kupisz coś lepszego (a potomek będzie zarejestrowany); jak cię nie wciągnie to taka Ci wystarczy na lata

pg

DZIEŃ ŚWIRA

piątek, 19 marca 2010, 16:13
Nowy
Nowy

Jeśli chodzi o kupno używanych sprzętów elektronicznych jak aparaty lub katery to jestem sceptyczny bo moim znaniem to dość ryzykowne. Dlatego jeśli już to posłucham rady czegoś tańszego a nowego jak napisał kolega np GS 90.
Do rejestracji potomka w dobrym oświetleniu to się nada ale do rejestracji żony w oświetleniu bardziej kameralnym to już nie bardzo... :lol:
Nie mogę jednak zrozumieć dlaczego producent nie posiada w wskazanym przedziale cenowym tj ok 1500 czegoś z trzema przetwornikami??? No chyba że się mylę i następca np GS NV 280 kosztuje grubo ponad 2000 zł a za tę granicę cenową nie zaglądałem.
Pozdrawiam, dzięki za rady i proszę o jeszcze :D

piątek, 19 marca 2010, 21:11
Nowy
Nowy

Panowie..wielkie dzięki za wszystkie rady.
Mam jeszcze jedną prośbę.
Czy moglibyście ocenić wyrób:
http://www.pixmania.pl/pl/pl/4938816/ar ... tech-specs
jako alternatywę dla taniej NV 90.
I jeszcze jedno spostrzeżenie. Byłem wczoraj w MM i Avansie. Nie znalazłem żadnej kamerki mini dv. I tak się zastanawiam czy za jakiś czas np za rok nie zacznie się problem z kupnem kasetek nimi DV??
I wciąż nie kumam dlaczego producenci wycofują się z jakości na rzecz wygody...W ten sposób część klientów pozostaje bez wyboru... :?
Jeszcze raz pozdrawiam i dziękujemy.

poniedziałek, 22 marca 2010, 17:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a widzisz problemy z zakupem kaset VHS, V8, Hi8 czy VHS-C?

poza tym te kamery (mini-DV) zniknęły tylko z rynku amatorskiego, na rynku półprofesjonalnym nadal się mocno trzymają...

do czego ten link?

pg

DZIEŃ ŚWIRA

poniedziałek, 22 marca 2010, 18:47
Nowy
Nowy

Link nie działa... a jest on do kamerki Panasonica SDR-S50.
Z kolei kolega zachęca do systemu HD np Panasonic HDC-SD10.
Martwi mnie jeszcze sposób obrabiania nagrań na komputerze. Tym bardziej że mój komputer służy głównie do pracy i neta dlatego ma chyba z 10 lat :-) :D

poniedziałek, 22 marca 2010, 19:31
Nowy
Nowy

Witam....
No cóż..kamerkę kupiłem wczoraj późnym wieczorem. NV GS 280. Cena 1075.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=955471711
Jeśli sprzedający podaje prawidłowe informacje to nagrała ona dwie kasetki po 60 min więc chyba niewiele.
Mam nadzieje że będę zadowolony. Mam też lekkiego stracha ze względu na to że używka.
Wielkie dzięki koledze pgrzyb2 za pomocne rady.
Pozdrawiam
Mariusz

czwartek, 25 marca 2010, 08:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]