Teraz jest poniedziałek, 18 listopada 2019, 10:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jaki zestaw pod After Effects 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki zestaw pod After Effects
Witam Szanownych Forumowiczów.
Ponieważ mam odrobinę pojęcia na temat komputerów, postanowiono sprawdzić najwyraźniej co potrafię i delikatnie zasugerowano mi abym zorientował się w kosztach (nie problem) i najlepszej konfiguracji zestawu do After Effecta (a to już gorzej). Do tej pory to ja składałem komputery "do gier", "do biura" i takie tam ale cóż skoro nawet papier toaletowy wie, że aby żyć trzeba się rozwijać postanowiłem zaznajomić się z tematem. Niestety moja wiedza na temat montażu wideo jest mocno ograniczona (ponad 5 lat temu znajomy z jednej z regionalnych TV kupował do montażu Pentiuma Dual 840 3,2 GHz gdyż nie miał konkurencji - co ciekawe płyta dwuprocesorowa ;-) i zasięgnąć chciałem informacji czy przy montażu, a właściwie przeliczaniu materiału wykorzystywane jest wiele rdzeni (tak sądzę) gdyż poleciłbym jednostkę 6-procesorową w takim przypadku.
Tutaj jednak zaczyna się kłopot gdyż Intel jest niemiłosiernie drogi (ponad 3000 za sam proc) a z moich informacji wynika iż AMD wprowadzi swoje procesory mniej więcej 3x taniej (wiem że to jeszcze ponad 3 tygodnie) więc nawet zakładając, że wydajność będzie niższa opłacalność jest bez porównania. Dotarły do mnie też informacje (niestety nie do końca potrafię je potwierdzić), iż pojawią się też płyty pod 2 procesory bardzo szybko (hmmm... 12 rdzeni w kompie brzmi dumnie) i w takiej konfiguracji koszt 2 proc i płyty będzie mimo wszystko niższy niż 6 rdzeni Intela a wydajność jak sądzę znacznie wyższa.
Tak więc pytanie brzmi jaki procesor AMD czy Intel (ew jakie są różnice w wydajności przy montażu pomiędzy 4 rdzeniowymi jeżeli ktoś ma doświadczenie) i DLACZEGO (czyli który potrafi więcej - emulacja w AMD np.)

Kolejna sprawa to CUDA w NVidii openGL i tym podobne ;-)
Jaką kartę graficzną wybrać - ponoć te potrafią liczyć szybciej od procesorów z jednym małym ale czy After Effects potrafi to wykorzystać (nie będzie to na pewno karta Quadro!!!).
Niestety też się nie do końca orientuję co warto wybrać więc również proszę osoby o wyjaśnienie co i dlaczego ;-)

Ponieważ temat założyłem na innym forum (potrzebuje jak największej ilości informacji) dowiedziałem się jedynie, że na każdy rdzeń do HD powinienem przeznaczyć minimum 2,4Gb RAM oraz wyczytałem w sieci, iż interesuje mnie RAID10 (czy jak ktoś woli 1+0)
Ponoć niedługo ma wejść też AE CS5 więc to trochę też wróżenie z fusów ale mimo wszystko chciałbym zebrać jak najwięcej info.
Dodam jeszcze jedno pytanie czy w AE jest możliwość montażu 3D (gdyż coś mi przebąkiwano dziś o 3D i Quadro) ??

środa, 24 marca 2010, 01:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Jaki zestaw pod After Effects
leniuszku ...;)...tu na forum jest odopwiedz na wiekszosc Twoich pytan

http://help.adobe.com/en_US/AfterEffect ... 2B123.html

środa, 24 marca 2010, 08:59
Nowy
Nowy

Post Re: Jaki zestaw pod After Effects
Link Twój mi się nie otwiera - PLAY wybiórczo traktuje internet - w/g niego taka strona nie istnieje ;-)

Część odpowiedzi jest ale np. na temat 6-rdzeniowych procesorów nie bardzo mogę znaleźć informacji - co prawda poczytałem co nieco o 2xOpteron ale chodzi mi raczej o zestaw (taki z kartą montażową o której wcześniej nie wiedziałem) kompletny - Wiem tylko, że będzie mi potrzebna zewnętrzna macierz RAID (na 5 dyskach bez problemu bedzie RAid10 niepraawdaż - chyba 4 powinny wystarczyć o ile się nie mylę)
Jak domniemam będzie to pracowało na Windows 7 (nie wiem jeszcze którym) lub XP jeśli będzie łatwiej skonfigurować.
No i do każdego rdzenia zakupię ~2,5Gb RAM

środa, 24 marca 2010, 10:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]