Teraz jest niedziela, 26 maja 2019, 23:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Skad dzwiek? Dyktafon cyfrowy? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Skad dzwiek? Dyktafon cyfrowy?
Czesc
chcialabym podogrywac dzwieku ktory moglabym wmontowac pod obraz czyli np. efekt prezentacji kogos mysli itp. Najlepiej dla mnie jest nagrac ludzi na jakis dyktafon moze (nie wyobrazam sobie nagrywanie ich kamera i sciaganie jedynie glosu a moze?) i przez USB wrzucic material do programu.
Nagrywanie bezposrednio do komputera z wielu przyczyn jest niemozliwe.
Czy ktos uzywal takowych dyktafonow? Jak wyglada jakosc dzwieku HQ?
Boje sie ze jakos dzwieku jest praktycznie dyskwalifujaca taki material do amatorskiego filmu...
Prosze podzielcie sie uwagami. :lol:

piątek, 24 października 2003, 16:36
Nowy
Nowy

aha zapomnialam dodac ze chodzi mi o DYKTAFONY CYFROWE :-)

piątek, 24 października 2003, 16:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jak masz dyktafon to możesz go użyć, ale "zobacz" na słuch, czy jakość dźwięku jest wystarczająca, bo czasem ogląda się na sprzęcie z dobrym nagłośnieniem (nie mylić z głośnym). Zrób tak tylko pod warunkiem, że masz ten dyktafon.
Jak nie, to nie ma co robić kosztów. Używaj wtedy kamery, nawet nie musisz odsłaniać obiektywu, a później zgrasz to do PC. Ważne jest tu jednak czy Twoja kamera nagrywa dobrze dźwięk i czy nie słychać na nagraniu brumu silnika.
Jeżeli chcesz bardzo wydać jakieś pieniądze to kup dobry mikrofon w cenie dyktafonu i podłącz go do kamery - takie rozwiązanie jest już bardzo dobre, zwłaszcza jeżeli używasz kamery która nie jest zbyt duża.

Napisz jak zrobiłaś.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 27 października 2003, 07:23 przez javo, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 25 października 2003, 10:07
Nowy
Nowy

Rzeczywiscie przekonales mnie, bede nagrywac dzwiek na kamere. Sprobuje dokupic jakis mikrofon.
Jakie cechy musialby on miec aby wmiare sciagal szerokie pasmo tonow: basy i wysokie, a moze wskazalbys mi cos np. na allegro?
ulka

poniedziałek, 27 października 2003, 04:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Niestety nigdy nie zajmowałem się mikrofonami do kamer, więc nie mogę Ci pomóc. Przeglądnij forum, gdzieś kiedyś był poruszany temat mikrofonów, zobacz też w dziale giełda.

poniedziałek, 27 października 2003, 07:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Nagrywanie komentarza przez kamere
do nagrywania komentarza do filmu, zwlaszcza jesli nie dysponuje sie dobrym mikrofonem, najlepiej nadaje sie kamera video.
Kiedys nagralem film z praktyki zawodowej mojego syna, ktora odbywal u mie w pracy i po przycieciu filmu, puscilem go sobie na podgladzie, wlaczajac jednoczesnie kamere (z przykrywka na obiektywie) stojaca w odleglosci 50 cm na stolowym statywie. Ogladajac film, odczytywalem w odpowiednich miejscach komentarz, a potem zgralem to mowione "video" do PC. Po wprowadzeniu na timeline z a przyciety film, zabezpieczyszy dzwiek, skasowalem "obraz", a sciezke dzwiekowa z komentarzem przesunalem na pas efektow dzwiekowych i oczywiscie na poczatek przycietego filmu. Komentarz pasowal do filmu jak ulal i prawie nic nie trzeba bylo poprawiac!
Uzywam Pinnacle Studio 8, ktory to program umozliwia regulowanie natezenia glosu, wiec jesli komentarz wypadnie zbyt glosno, mozna go potem odpowiednio ustawic (wyciszyc). :D )

Pozdrowienia,

Jurek z Berlina

poniedziałek, 27 października 2003, 14:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]