Teraz jest środa, 24 kwietnia 2019, 18:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Problem z edycją plików VOB -> AVI 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z edycją plików VOB -> AVI
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Od dłuższego czasu potykam się z pewnym problemem. Otóż posiadam na dysku folder z materiałem przerobionym do DVD-Video. Chcę edytować owe pliki VOB ale mam tutaj problem.

Początkowo spróbowałem konwersji VOB do AVI za pomocą VirtualDubMod [ wcześniej tak robiłem i nie było problemu ] Otrzymane pliki wrzucam do premiery i obraz strasznie haczy, najbardziej wtedy gdy są dynamiczne ruchy [ taniec ], nie wiem czy to problem z przeplotem, czy należy użyć jakiegoś filtru.

Drugim podejściem było pobranie triala Ediusa, wyczytałem że wczytuje pliki VOB - owszem jest tak ale również obraz haczy. Nie mogę tego w taki sposób zostawić bo wstyd to gdzieś pokazać.

Płyta była kodowana w sposób CBR.

Czy istnieje jakaś dobroduszna osoba która będzie mi w stanie pomóc?
Z góry dziękuje!

środa, 7 grudnia 2011, 03:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problem z edycją plików VOB -> AVI
mialem podobny przypadek, wygenerowalem kolesiowi dvd w najlepszej mozliwej jakosci , mial przejrzec material z rodzina i powiedziec co wywalic, placil odpowiednio wiec zrobilem jak chcial, po czym pol roku cisza, myslalem ze przywalil w wala i wszystko czyli projekt z surowka wywalilem, okazalo sie ze byl chory, wpadl po roku z plytami i rozpiska co zmienic....

testowalem wszystkie mozliwe sposoby i najlepszy efekt dalo odtworzenie materialu z dobrego stacjonarnego dvd i wciagniecie go przez karte montazowa typu BM czy matrox po analogach, poniewaz docelowo i tak bylo dvd to klient byl zadowolony, wszystkie inne programy , deinterlacery, filtry itd robily gorszy jakosci material, czasami roznica byla niewielka ale byla
w moim sposobie mialem normalny material do montazu i efekt byl zadowalajacy

środa, 7 grudnia 2011, 03:24
Moderator
Moderator

ja robię tak, że wciągam voba do premiere za pośrednictwem avisyntha. nie ma wtedy żadnej zbędnej rekompresji, a nawet można uniknąć konwersji przestrzeni kolorów.

co do problemu autora wątku to myślę, że używasz po prostu materiału z top field first w projekcie bottom field first. jeśli prawidłowo zinterpretujesz obraz to masz problem z głowy.

pozdrawiam

środa, 7 grudnia 2011, 09:34
Nowy
Nowy

Niestety w Premierce wybrałem 3 możliwe sposoby tj.

1. No Fields (Progressive Scan)
2. Upper Field First
3. Lower Field First
na każdym z nich obraz haczy.

z tego co pamiętam w starszej wersji były tam właśnie ustawienia Top/Bottom ale chyba to jest odzwierciedleniem Upper/Lower (chyba że się mylę). Chodzi o to gdy pracowałem na Premiere PRO materiał w ten sam sposób był prawidłowo odtwarzany.

czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

środa, 7 grudnia 2011, 14:10
Moderator
Moderator

to co wybierałeś to ustawienia projektu, tak? a można gdzieś ustawić właściwości pliku? (interpret footage?). sorki, długo premiere nie używałem.
pamiętam, że można było pozbyć się tego zaznaczając "interleave consecutive frames" w którejś z opcji menu kontekstowego po kliknięciu na pliku na timelinie.

środa, 7 grudnia 2011, 16:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a może prosty montaż zrobić programem DVD ULEAD DISC CREATOR 4.0
po włożeniu płyty dvd video program robi obraz płyty który można poddać edycji-usunąć niepotrzebne fragmenty dodać tytuł,muzykę i zgrać ponownie na płytę.

środa, 7 grudnia 2011, 18:57
Nowy
Nowy

Przepraszam że dopiero teraz piszę ale nie miałem zbytnio czasu. Otóż dziękuje koledze Grasshopper! W Premiere pomogła taka operacja: plik avi - prawy przycisk myszy - menu kontekstowe z którego wybieram Field Options a następnie opcje Flicker Removal.

poniedziałek, 19 grudnia 2011, 04:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jeśli chcesz swoje voby tylko poprzycinać i posklejać to są 2 programy które to zrobią bez rekompresji
1. mpeg wizard wobmle
2.power director 10 cyberlink

poniedziałek, 19 grudnia 2011, 16:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]