Teraz jest niedziela, 29 listopada 2020, 00:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Filmowanie będąc już zatrudnionym 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Re: Filmowanie będąc już zatrudnionym
wiecie co... czyta tak te wasze posty i czytam o tej kasie i sam już nie wiem. Jedynie co mówił mi mój księgowy, abym nie wchodził na kasę fiskalna, nie mogę wybrać pktu pkd mówiącego o sprzedaży nosników dvd/cd. Niektórzy wideofilmowcy zakładający działalność wybierają go i wtedy są ugotowani.
Ja nie mam kasy fiskalnej, mam za to umowę z Biurem Rachunkowym które to prowadzi moją firmę przez sferę finansową. I to oni będą się tłumaczyć podczas kontroli z US.

http://www.provideo-foto.pl

piątek, 2 marca 2012, 12:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mateusz_papuga napisał(a):
wiecie co... czyta tak te wasze posty i czytam o tej kasie i sam już nie wiem. Jedynie co mówił mi mój księgowy, abym nie wchodził na kasę fiskalna, nie mogę wybrać pktu pkd mówiącego o sprzedaży nosników dvd/cd. Niektórzy wideofilmowcy zakładający działalność wybierają go i wtedy są ugotowani.
Ja nie mam kasy fiskalnej, mam za to umowę z Biurem Rachunkowym które to prowadzi moją firmę przez sferę finansową. I to oni będą się tłumaczyć podczas kontroli z US.

Ksiegowy to sobie mowic moze, bo ma wtedy mniej roboty a kase ta sama bierze( to byla tylko rada wzieta z ogolu a o detalach ksiegowy nic nie wiedzial).
Znajdz pkd dla dzialalnosci postprodukcyjnej i filmowania imprez okolicznosciowych, ktorego us nie zaliczy do dzialu sprzedazy nosnikow pamieci i wstaw link zeby kazdy go tu mogl przeczytac, bo moze niedawno cos stworzono o czym nie wiem.
Czekam z niecierpliwoscia na link.
Umowe z biurem rachunkowym mozesz sobie miec, jesli wybierzesz inne pkd wzgledem prowadzonej rzeczywiscie dzialalnosci lub je zawezisz podaczas wyboru (np wybierzesz tylko pkd o fotografii a pod przykrywka bedziesz wykonywal filmy) to ty bedziesz odpowiadal przed us a nie biuro.
Biuro odpowiada jedynie za poprawnosc rozliczen od strony finansowej a nie odpowiada w twoim imieniu za to co ty zrobisz, mylisz pojecia, albo nie rozumiesz o czym piszesz lub co podpisales z biurem rachunkowym.

piątek, 2 marca 2012, 14:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

gregw napisał(a):
Ja też jestem zatrudniony i przy zakładaniu działalności filmowca powstał dylemat kasy fiskalnej, jak dobrze pamiętam to musiałem ze trzy godziny czekać przed pokojem gdzie dwie panie deliberowały o kasie, ale w końcu stwierdziły, że nie jest potrzebna, no i nie mam do dziś.

Ponieważ staram się być z prawem podatkowym OK dwa tygodnie przed terminem wejścia kas fiskalnych dla "śrubokrętów" (przyszło pismo ze skarbówki) kupiłem kasę i ją zarejestrowałem. Kolega który czekał na ostatni moment dowiedział się w przededniu że kasa jest konieczna kiedy sprzedaje płytki "na sztuki" - Komunia, Studniówka. Jeżeli sprzedaje usługę - filmowanie - nie musi mieć kasy.
Kasa fiskalna to nie jest problem - parę stówek tylko trzeba pilnować raportów i przechowywać kopie paragonów.

sobota, 3 marca 2012, 23:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Kasa fiskalna to nie jest problem - parę stówek tylko trzeba pilnować raportów i przechowywać kopie paragonów.

Jeszcze bym dodał prawie "parę stówek" za coroczny przegląd.

niedziela, 4 marca 2012, 00:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przeglad kosztuje to fakt ale nie sa to jakies kosmiczne pieniadze.
Kasa jest obowiazkowa i nie ma podzialu na sprzedawanie uslugi video i na sprzedawanie prac z plytami. Wszystko jest w jednym worku a jak ktos twierdzi inaczej to tak jak juz pisalem wczesniej. Zamieszczajcie linki do paragrafow, zeby kazdy mogl to sobie znalezc i przeczytac w wiarygodnym zrodle.
Bo to co kolega mateusz-papuga napisal to bajkopisarstwo pelna geba.
Az dziwne, ze ludzie moga byc tak dziecinnie naiwni lub pisac takie nierealne rzeczy publicznie.

niedziela, 4 marca 2012, 01:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jama napisał(a):
Cytuj:

E... chyba trochę przesadziłeś nie pamiętam ile płaciłem ostatnio, wpadł mi kwit z 2008 roku na 85zł brutto.

niedziela, 4 marca 2012, 01:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

BP777 co sie tak dziwisz, przeciez nie od dzis wiadomo, ze co US to inna interpretacja przepisow, to co w twoim US jest oczywiste w innym juz nie koniecznie. Cos na ten temat mogl by powiedziec moj kolega, ktory prowadzi min. sezonowa dzialanosc gastronomiczna i w zeszle wakacje przeszedl 4 czy 5 kontroli US i co ekipa to inna interpretacja przepisow (chodzilo wlasnie o kase fiskalna)

niedziela, 4 marca 2012, 01:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Jendruś napisał(a):
Ponieważ staram się być z prawem podatkowym OK dwa tygodnie przed terminem wejścia kas fiskalnych dla "śrubokrętów" (przyszło pismo ze skarbówki) kupiłem kasę i ją zarejestrowałem. Kolega który czekał na ostatni moment dowiedział się w przededniu że kasa jest konieczna kiedy sprzedaje płytki "na sztuki" - Komunia, Studniówka. Jeżeli sprzedaje usługę - filmowanie - nie musi mieć kasy

Przybliżcie proszę kiedy "weszły kasy fiskalne dla ślubokrętów", bo jakoś mi to umknęło i żadnego pisma nigdy nie dostałem.
Wg. mojej wiedzy jest dokładnie tak, jak kolega napisał, mianowicie sprzedając filmy studniówkowe czy komunijne wystawiać trzeba rachunek na "produkcję filmu", a nie sprzedaż egzemplarzy DVD. Sprzedając wesele również sprzedajemy usługę "produkcja filmu". Jeśli wystawiamy rachunek na 100szt filmu to już jest detal i jak najbardziej kasa fiskalna potrzebna.

niedziela, 4 marca 2012, 03:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

NowyPit napisał(a):
Przybliżcie proszę kiedy "weszły kasy fiskalne dla ślubokrętów", bo jakoś mi to umknęło i żadnego pisma nigdy nie dostałem.

Nie pamiętam dokładnie, ale to było chyba od 01.09.2007, albo 2006.
Tylko tak "strzelam".

niedziela, 4 marca 2012, 13:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zmiana nie dzieli na detal czy hurt i nie trzeba wklepywac, ze sprzedales 10szt plyt tylko ogolnie usluga taka zostala zakwalifikowana do kasy wiec wpisujesz w kase nazwe uslugi i na jednego klienta jest jedna usluga, no chyba ze zamowi wiecej uslug. Pisma informacyjnego zadnego nie otrzymasz, bo w naszym kraju to ty jako prowadzacy dzialalnosc masz obowiazek sie dowiadywac o nowosciach a urzedy sa tylko po to zeby podatki zbierac.
I przypomina mi sie tekst z Nikosia cyt.: ''Jak ja bym mial czytac te wszystkie papierki, jakie mi pan kladzie na biurko, to bym nie mial czasu sie pojsc wysikac''
W tym wypadku, za tymi papierkami musisz sam biegac, bo urzedasy sie zabiezpieczyly taka cwana regulka.
Prawo polskie mowi, ze brak wiedzy nie usprawiedliwia od odpowiedzialnosci. Dlatego zwykle jak cos sie dzieje to wszyscy uciekaja, bo ciemnogrod mamy w kraju oraz brak sprecyzowanych przepisow i nikt nie chce brac na siebie odpowiedzialnosci, bo nigdy nie wiadomo czy postapiles dobrze czy zle. A w takim ukladzie winna jest instytucja ustanawiajaca przepisy i ich interpretacje a nie prosty czlowiek. Ponad to ci co egzekwuja przepisy to tez ludzie, a jak im sie wydaje, ze nie, to tylko im sie wydaje, bo sami by skulili ogon przed kontrola, ktora by stwierdzila bledna interpretacje i egzekwowanie z tego tytulu zlych przepisow.

niedziela, 4 marca 2012, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jendruś napisał(a):
Jama napisał(a):
Cytuj:

E... chyba trochę przesadziłeś nie pamiętam ile płaciłem ostatnio, wpadł mi kwit z 2008 roku na 85zł brutto.

Nie znam się na tych fiskalnych sprawach może to od kasy zależy ,że zapłaciłem taką "kasę" ale w ty roku to było 295 zł (legalizacja na dwa lata)
W tej cenie był wliczony koszt dojazdu.Rozkręcił dwie śrubki ,wypił kawę zakręcił, stuknął w klawiaturę kilka razy i po 10 min.odjechał :lol:

niedziela, 4 marca 2012, 15:08
Stały bywalec
Stały bywalec

BP777 napisał(a):
usluga taka zostala zakwalifikowana do kasy

Właśnie do tego próbuję dojść, bo wg. mojej wiedzy (jest ona mała bo również korzystam z księgowej), kasa fiskalna obowiązuje obecnie dla nowych działalności z progiem 20tyś obrotu bezrachunkowego, dla starszych bez zmian -40 tyś, przy zachowaniu wszystkich kryteriów dla PKW "produkcja filmów i nagrań wideo". I nie znajduję przepisu mówiącego o tym, że kasę ma posiadać każda firma w tej działalności. Możesz mnie BP777 oświecić owym przepisem?
Co do jakiegoś pisma z US w 2006 lub 2007r - nigdy takowego nie otrzymałem (działalnośc mam nieco dłużej).
Zawsze można za 40zł zamówić aktualną interpretację podatkową na piśmie i chętnie to zrobię, o ile ktoś potrafi podać jakiś wiarygodny argument.
Argumenty sprzed 3 lat są jednoznaczne:
http://interpretacja-podatkowa.pl/inter ... ilmow.html
Proponuję trochę więcej merytoryki, mianowicie jeśli mowa o piśmie z US w sprawie zmian przepisów to lepiej przytoczyć jego dokładną treść. Jeśli mowa o obowiązku posiadania kasy to podpierajcie to pismem, a nie słowną interpretacją pani urzędnik.

niedziela, 4 marca 2012, 20:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

NowyPit napisał(a):
Proponuję trochę więcej merytoryki, mianowicie jeśli mowa o piśmie z US w sprawie zmian przepisów to lepiej przytoczyć jego dokładną treść.

Dlatego tez za szybko nie odpisze, bo specjalnie po drodze nie mam , ale jak bede skladal zeznanie, to wstapie do dzialu gdzie to sprawdze i wtedy podam dokladne dane co by nie byc goloslownym. A do tego bede mial okazje jeszcze wstapic do GUS, to zweryfikuje wszelkie info.

niedziela, 4 marca 2012, 21:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3