Teraz jest poniedziałek, 27 maja 2019, 05:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Recorder Audio ZOOM H2n 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Recorder Audio ZOOM H2n
Mam pytanka do użytkowników H2n:

1.) Czy w trybie 4CH kanał MS można zapisać w formacie MS-RAW a kanał X/Y w stereo wav? Czy tylko dostajemy możliwość MS i X/Y w 2x stereo wav?
2.) Jaki format (mix, MS, X/Y) dostajemy na wyjściu live słuchawkowym podczas zapisu 4CH?
3.) Jak przenosi zakłócenia na mikrofony obudowa rejestratora?

Nie chcę rozpoczynać kolejnej dyskusji nad wyższością danego urządzenia nad innym (zdecydowałem się na zakup drugiego rejestratora po H1 i wybór padł na H2n)... po prostu chciałbym uzyskać proste odpowiedzi... z instrukcji H2n (dla 4CH) pewne rzeczy wynikają ale chciałbym się upewnić dlatego moje pytania.

środa, 26 czerwca 2013, 15:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Recorder Audio ZOOM H2n
1. Dźwięk może być zapisany w formacie WAV lub MP3 jeśli najlepsza jakość i wszystkie mikrofony to tylko WAV nie ma możliwości zapisywać 2 formatów naraz. W 4CH tylko jeden format zapisu WAV .
2. Nie mam pojęcia ale ogólnie w słuchawkach brzmi nieźle
3. Obudowa nie przenosi zakłóceń na mikrofony i nie trzeszczy zwykle rejestrator stawiam blisko kolumny i mam włączoną niską czułość mikrofonów 1 lub 2

środa, 26 czerwca 2013, 19:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Bogdanst napisał(a):
1. Dźwięk może być zapisany w formacie WAV lub MP3 jeśli najlepsza jakość i wszystkie mikrofony to tylko WAV nie ma możliwości zapisywać 2 formatów naraz. W 4CH tylko jeden format zapisu WAV .
2. Nie mam pojęcia ale ogólnie w słuchawkach brzmi nieźle
3. Obudowa nie przenosi zakłóceń na mikrofony i nie trzeszczy zwykle rejestrator stawiam blisko kolumny i mam włączoną niską czułość mikrofonów 1 lub 2

ad1. chodzi mi o to, czy w trybie 4CH zapis z mików M/S mogę zapisać w MS RAW (surowy materiał z mikrofonów M (MID) i S (SIDE)) a nie po miksie do STEREO L/R... oczywiście tylko w WAV'ach
ad2. :)
ad3. obudowa nie przenosi jak stoi nieruchomo :) to rozumiem ale jak by była np.: trzymana w rękach bez tłumika drgań?

środa, 26 czerwca 2013, 19:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W 4CH dźwięk jest zapisywany w 2 plikach zmiksowanych po 2 kanały inaczej się nie da. Rejestrator trzymałem w dłoni i nie przenosi hałasów z obudowy na mikrofony ale proponuje dokręcić uchwyt od dołu wygodniej się trzyma.

środa, 26 czerwca 2013, 20:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Bogdanst napisał(a):
W 4CH dźwięk jest zapisywany w 2 plikach zmiksowanych po 2 kanały inaczej się nie da. Rejestrator trzymałem w dłoni i nie przenosi hałasów z obudowy na mikrofony ale proponuje dokręcić uchwyt od dołu wygodniej się trzyma.

krążymy wokoło ale... ja wiem, ze są tworzone dwa pliki jeden wav dla układu mików MS a drugi wav X/Y... tylko, że układ MS jest układem matrycowym, który wymaga "zdekodowania" do poprawnej postaci LR... na wejściu z układu mikrofonów dostajemy dwa sygnały M i S, wiem, że istnieje możliwość zapisu w trybie 2CH surowych sygnałów M i S w trybie MS-RAW a doprowadzenie do poprawnej postaci LR przeprowadzamy w oprogramowaniu... a mnie interesuje: czy w trybie 4CH możemy dostać też MS-RAW (w postaci wav)?

środa, 26 czerwca 2013, 21:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No i odpowiedź już znam (ZOOM H2n jest po wstępnych testach)... niestety w trybie 4CH kanał MS zapisywany jest "tylko" w trybie zdekodowanym do STEREO LR, mimo iż instrukcja podaje możliwości od trybu MS-RAW do MONO w każdym z trybów gdzie pracuje układ mików MS... na monitorze dostajemy zawsze mix stereo kanałów MS i XY... a zakłócenia z obudowy występują ale nie są zbyt uciążliwe...

Temat mogę uznać za zamknięty...

czwartek, 27 czerwca 2013, 18:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]