Teraz jest poniedziałek, 20 maja 2019, 17:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Rekorder - jak sprawnie go obsługiwać ? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Rekorder - jak sprawnie go obsługiwać ?
Witam forumowiczów
Dojrzałem do zakupu recordera dźwięku gdyż posiadam kamerę Sony FX1000 i wdzięk nie zawsze mnie zadowala. Przeczytałem sporo postów na temat wyboru typu i modelu urządzenia. Na dzień dzisiejszy moje finanse kieruje w stronę Olympusa LS -12. Może ktoś posiada Olympusa i podzieli się zaletami bądź wadami tego urządzenia ?
Inny problem to kilka niezrozumiałych dla mnie kwestii technicznych związanych z użytkowaniem i eksploatacją Tego recordera :
W jaki sposób odbywa się nagrywanie :
1. czy przed każdym interesującym mnie "setem" piosenek granych przez zespół , - muszę "zasuwać " do recordera aby go odpalić ?
2. koniec filmowanie - także muszę stopować urządzenie ?
3. Czy zapis w postaci WAVE takich 20- tu " setów " to jeden długi plik czy 20 -cia krótszych zgodnych z rzeczywistym zapisem.
4. Zrzut pliku/plików do komputera - przez adapter/ czytnik kart i usb - czy inny sposób ?
5. Segregacja - w przypadku jednego długiego pliku ,należy ciąć na "sety" odpowiadające obrazowi z kamery ?
6. Synchronizacja - czy w Olympusach występuję problem niesynchronicznego czasowo dźwięku z recordera w stosunku do obrazu z kamery ?
7. a może inny 100% pewny recorder w rozsądnym przedziale cenowym

dziękuje serdecznie z góry z pomoc i za każda nawet nietrafną sugestię
pozdrawiam : Max

czwartek, 12 września 2013, 13:32
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Rekorder - jak sprawnie go obsługiwać ?
Zapomniałem o najistotniejszym :)
Który ze znanych modeli łączy ze soba kilka funkcji :
- jednoczesne nagrywanie przewodami z miksera oraz wbudowanym mikrofonem odgłosów sali
- podsłuch słuchawkowy w czasie rzeczywistym
- manualnie poręczne i trwałe przyciski oraz w miarę wygodna obsługa ?

czwartek, 12 września 2013, 14:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kup Rolanda R-26. Mam dwa i uważam, że są świetne do tej roli. Zwłaszcza spełnia wszystkie postulaty z 2 postu.
Jak zaczyna się set, włączam nagrywanie, potem zatrzymuję na końcu seta. Niektórzy korzystają z pluray eyes, sam jakoś tak nie czuję potrzeby. W kamerze mam free run, importuję na timeline wg kodu czasowego, potem te 5-6 bloczków wciągam na kolejną ścieżkę, więc jak złapię synchron z jedną piosenką, to pozostałe też pasują.
Rekorder zapisuje na kartach SDHC, wystarczy zwykły czytnik. Każdy start tworzy folder i w zależności czy 2-4 ścieżki tworzy 1-2 plików w tym folderze, które automatycznie są synchroniczne ze sobą (linia+miki).

czwartek, 12 września 2013, 14:45
Stały bywalec
Stały bywalec

maviozo - Dziękuję za ciekawe wskazówki ! Opisz jeżeli możesz dokładniej :
" W kamerze mam free run, importuję na timeline wg kodu czasowego, potem te 5-6 bloczków wciągam na kolejną ścieżkę, więc jak złapię synchron z jedną piosenką, to pozostałe też pasują"
Co to free run - czy mam go także w FX1000 ?
jak zaimportować wg. kodu czasowego ?
rozumiem że te 5-6 bloczków to pliki wave ?

czwartek, 12 września 2013, 16:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Free run - do sprawdzenia w opcjach kamery, powinno być. Chodzi o to, że kod czasowy leci cały czas, a nie tylko kiedy nagrywasz. Potem jak zaimportujesz, to dopasowujesz tylko dźwięk z danego bloczka i masz kilka tańców gotowych. Niech to będzie odpowiedzią:
Obrazek

czwartek, 12 września 2013, 18:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

maviozo - no faktycznie, to usprawnia robote, ja zazwyczaj bawilem sie pojedynczymi utworami i wspomagalem sie PE, ale to nie przyspiesza roboty (choc dobrze synchronizuje)
beliverman - co do olka mam LS-10 (mialem tez LS-5) zadnych asynchronow nie zauwazylem. LS-12 nie znam, myslalem, ze to nastepca mojego, ale po cenie sadze, ze to chyba jakis kastrat w stosunku do LS-10, zreszta dyskutowalismy juz na temat olkow tutaj - viewtopic.php?f=22&t=37199
Generalnie goraco polecam.

czwartek, 12 września 2013, 22:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Maviozo jak zwykle krótko i na temat :)
Podpowiem Ci coś jeszcze do Twojego sposobu. Na początku bloku tanecznego włącz kamery i rejestrator. Wcześniej poproś aby zespół przed początkiem pierwszego utworu podał Ci jakiś dźwięk - jedno uderzenie w klawisz. I masz punkt do synchra. W ten sposób synchronizujesz w minutkę. Oczywiście nie jest to konieczne, ale ułatwia.

wtorek, 17 września 2013, 17:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]