Teraz jest piątek, 18 października 2019, 15:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy ten komputer jest prawidłowo skonfigurowany ? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Czy ten komputer jest prawidłowo skonfigurowany ?
Nie mam dużego doświadczenia w konfiguracji komputerów, swoje typy oparłem na lekturze w sieci.Chcę przy wykorzystaniu starych komponentów stworzyć nowa stację roboczą.Prośba o pinie doświadczonych kolegów na temat mojego projektu.

ASUS Z87-DELUXE /Z87/SATA3/USB3/PCIe3.0/WF/BT/1150/ATX
Corsair Vengeance Pro 16GB (2x8GB) CMY16GX3M2A1600C9
INTEL Core i7-4771 3.50 GHz 8MB L3 LGA1150, VGA - BOX
Noctua NH-U12S MULTI-Socket
MSI GTX580 TWINFROZR 3GB DDR5 PCI-E 384BIT
Western Digital WD CAVIAR BLACK WD1003FZEX 1TB SATAIII/600 64MB x 2szt - raid 0 - na materiał
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl USB 3.0

Do tego z ze starego komputera:
Kingston V300 SV300S3B7A/60G – system
Seagate Barracuda 7200 ST1000DM003 x 2 raid 0 - do renderu
Corsair TX850 80PLUS Bronze 850W
Windows 7 pro

Całość do Sony Vegas 12 pro

Ostatnio edytowano wtorek, 25 lutego 2014, 00:04 przez KonradMajka, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 24 lutego 2014, 14:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Czy ten komputer jest prawidłowo skonfigurowany ?
Planujesz kupić procek bez K, 4770 jest prawie identyczny, a tańszy.
Nie składałem na tej płycie, ale 4770(bez K) udało mi się podkręcić na Asrock Extreme4 z87 operując również BCLK, a tego podobno wszystkie płyty nie oferują.
Pamięci RAM. Tu się dopiero wczytuje, ale mnożniki mają znaczenie i podobno jest to zauważalne nie tylko w benchmarkach.
Zasilacze pod Haswelle mają nowe stany energetyczne. Twój będzie pasował, ale może być lepiej.
Pod Vegasa podobno lepiej ATI, ale ani ja, ani kolega, który mi to pisał nie pracujemy w nim, więc warto zweryfikować to pytając jego użytkowników.
Z testów, które robiłem użycie Cuda lub Quick Sync tylko spowalniały Vegasa12.

Zapomniałeś natomiast o chłodzeniu CPU. BOXowe dodają tylko by usprawiedliwić cenę procesora. Nie sądzę że ktokolwiek je wykorzystał. Jako ciekawostka na Amazonie są OEM(bez collera, który i tak wyrzucamy).
Te procesory mają pastę i to nie najlepszą. Z czasem temperatury będą rosły, więc jeśli będziesz chciał trochę podkręcić... Powinieneś rozważyć jej wymianę...
http://www.youtube.com/watch?v=eOlCCW05 ... rIwhTeVG3Q
Ostatnie bez pasty były Sanbybridge i nadal są Xeony. Ale to ciekawostka tylko ;)

poniedziałek, 24 lutego 2014, 19:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki za zainteresowanie :) .Odnośnie procesora, nie zamierzam podkręcać a moim priorytetem jest stabilność, a jak poczytałem literka"K"oznacza możliwość pokręcania.Czy w związku z tym i7-4771 nie jest ok ? Rzeczywiście odnalazłem wątek w którym polecałeś również tańszą i skuteczną wersję chłodzenia czyli :Noctua NH-U12S MULTI-Socket
do schodzenia procesora, to dodaję do uzupełnienia mojej konfiguracji. Jeżeli chodzi o pamięci, tu absolutnie oczekuję na wsparcie i czekam na podpowiedzi(a może ma zostać wspomniana?). Grafikę chcę zostawić podaną na początku z tym że najchętniej Asus(chyba tylko Allegro)

poniedziałek, 24 lutego 2014, 23:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest ok. Ustawiając mnożnik na sztywno na pewno osiągnie się wielkość turbo na stałe. Na domyślnych ustawieniach te wartości osiągalne będą tylko przy obciążeniu 2 rdzeni, przy 4 będzie to 3,7GHz.
Przykładowo 4770 na wspominanym Asrocku ustawiłem 4GHz, oczywiście wszystko stabilnie, VTT i Virtualizacja włączone, a temperatury w stresie(przy renderowaniu w AE) nie przekraczały 70°C.
Sam dla siebie kupił bym 4770k i ściągnął czapkę, ale nie po to by stracić stabilność, przeciwnie ;). Tymczasem czekam na refresh. Co prawda nie sądzę żeby zaczęli je lutować, ale może wsadzą lepsza kartę graficzną(pracuję na Ediusie i tam się przydaje).

wtorek, 25 lutego 2014, 00:33
Stały bywalec
Stały bywalec

Ok, dzięki! To jeszcze spytam się odnośnie AE... bo zastanawiam się jeszcze czy 16 czy 32MB ram.Obecnie 8MB zżera mi max tego co program mi pozwala ustawić, a czy 16MB pochłania też w całości? Jeżeli tak to zasadny zakup powyżej 16MB jeżeli nie to bez sensu bo Vegas tego też nie wykorzysta.

wtorek, 25 lutego 2014, 00:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

do aftera to im więcej tym lepiej i szybki ssd na pliki dodatkowe, tempy, cache itp.

wtorek, 25 lutego 2014, 02:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Możesz wsadzić 32GB(nie jak omyłkowo piszesz MB) maksymalnie. After pożre wszystko.
Przy takiej ilości ram można już się zastanowić nad ramdyskiem. Oczywiście trzeba to wszystko skonfigurować, ale w scenariuszu, gdzie rezygnujesz z tego Asusa na rzecz Asrocka Z87 Extreme4 i godzisz się z mniejsza ilością Sata(sam miał bym zagwozdkę, ale pewnie wybrał bym wyższy model Asrocka), a za różnice dokupujesz ram to dostajesz od nich program, który takie ramdyski robi. Ma tam opcje przeniesienia wszystkich systemowych tempów, czy wybranych programów, z czego jest wyszczególniony Photoshop, a to go powinno znacznie przyspieszyć i przy okazji oszczędzić systemowy SSD.
To oczywiście programowe sztuczki osiągalne niezależnie do producenta CPU, czy płyty, ale taki prezent jest miły...

Z moich testów After na 4770 kręconym do 4GHz i różnych wielkościach ramdysku wydzielonego z obecnych 16GB(minus 1GB na obsługę włączonego iGPU na sztywno przypisany w EFI) nie przyspiesza ani trochę. Ale testowałem go na ciężkich templatkach i mimo że dawałem do niej linka(to płatne pozycja, więc może i temu) nikt tego nie zweryfikował... ;P

wtorek, 25 lutego 2014, 03:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki za wyczerpujące informacje, pozdrawiam.

wtorek, 25 lutego 2014, 12:16
Bywalec
Bywalec

Normalnie jak "dzieci we mgle" :D
RamDysk to wykopalisko z czasów gdy podstawową pamięcią masową była stacja dyskietek a więc kilkanaście lat temu. Przecież RamDysk to jest pewien zarezerwowany obszar pamięci . Myślicie że AfterEffect jest tak głupim programem że nie może sobie sam zarezerwować pamięci do renderów ?

Podobnie jest z przenoszeniem cache i tempów na oddzielny dysk HDD lub co gorzej na dysk SSD co już jest głupotą do kwadratu. Wzieło się z czasów gdy dyski były 10 razy wolniejsze od obecnych czyli dekade temu. A pliki cache czy temp to nic innego jak przerenderowane wcześniej fragmenty projektu . I na tym polega ich użyteczność że są już przeliczone , a nie na tym że są na oddzielnym dysku.
Proponuje stworzyć na forum nowy dział i zatytuować go "Lamus czyli porady dla kompów sprzed dekady" Pozdro.

Ostatnio edytowano wtorek, 25 lutego 2014, 22:08 przez cyfrawideo, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 25 lutego 2014, 18:44
Moderator
Moderator

...napisał sprzedawca do praktyków edycji video...
:roll: :lol:

wtorek, 25 lutego 2014, 18:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

termin handlarzyna bardziej by pasowal... bo że idiota to już każdy wie i pamięta

wtorek, 25 lutego 2014, 20:05
Bywalec
Bywalec

Podajecie nowym userom jak niechybnie zapchać sobie tak ważny element stacji roboczej
jaką jest pamięć - ŚMIECIAMI . A to w konsekwencji może prowadzić do spadku
wydajności a nawet nieprawidłowego działania aplikacji.
Przypomina to troche wlewanie różnych specyfików do silnika w samochodzie z nadzieją
że dostanie extra te kilkanaście koników mocy. Tyle że jakoś nie wpadł na to sztab
konstruktorów - widocznie za głupi byli.
Podobnie jest tutaj - pamięcią zarządza winda i dany soft. Program decyduje ile pamięci
mu potrzeba i ile chce zająć. Nad wszystkim czuwa Winda żebyś mógł jeszcze myszą ruszać
i laski oglądać na necie . A ty Degenerado chcesz wleźć ze swoim RamDyskiem jak
się to mówi między wódke a zagryche. Bo uważasz że mądrzejszy jesteś od tych co
zrobili Winde i Aftera razem wziętych :lol:

wtorek, 25 lutego 2014, 22:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

cyfrawideo napisał(a):
Podajecie nowym userom jak niechybnie zapchać sobie tak ważny element stacji roboczej
jaką jest pamięć - ŚMIECIAMI . A to w konsekwencji może prowadzić do spadku
wydajności a nawet nieprawidłowego działania aplikacji.
Przypomina to troche wlewanie różnych specyfików do silnika w samochodzie z nadzieją
że dostanie extra te kilkanaście koników mocy. Tyle że jakoś nie wpadł na to sztab
konstruktorów - widocznie za głupi byli.
Podobnie jest tutaj - pamięcią zarządza winda i dany soft. Program decyduje ile pamięci
mu potrzeba i ile chce zająć. Nad wszystkim czuwa Winda żebyś mógł jeszcze myszą ruszać
i laski oglądać na necie . A ty Degenerado chcesz wleźć ze swoim RamDyskiem jak
się to mówi między wódke a zagryche. Bo uważasz że mądrzejszy jesteś od tych co
zrobili Winde i Aftera razem wziętych :lol:

O czym Ty Stempień piszesz ? Czytałeś tekst, który napisałeś ? 8O

wtorek, 25 lutego 2014, 22:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

on chyba nie zdaje sobie sprawy ze te brednie co wypisuje to odwrotnie dzialaja i raczej reklamy sobie nie zrobi, z drugiej strony jak ktoś to poczyta to ma ostrzeżenie żeby nie dac się naciagnac na hackintoshe, kostki i inne wynalazki bo jeśli koles nie ma pojęcia o czym mowi to trzeba być szalonym żeby kupic u niego jakikolwiek sprzet wiec nie ma tego zlego...

wtorek, 25 lutego 2014, 23:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trochę racji ma. Ramdysk to narzędzie, które trzeba używać z głową i nie sprawdzi się w każdych warunkach, a tylko zajmie ram.
Jak pisałem w AE przy przeliczaniu zysku nie ma, inaczej natomiast będzie wyglądać sama praca, gdyż bieżące elementy ładowane będą na szybszy od dysku ram. Tak po prawdzie wypadało by pracować z ramdyskiem, a przy exporcie go wyłączyć, co jest wykonalne na sofcie od Asrocka 2 kliknięciami i jednym restartem. Sytuacja będzie klarowna w Photoshopie, są testy.
Reasumując ramdysk to narzędzie programowe i trzeba umieć posługiwać się jak pozostałą ich resztą, jak się tego nie umie i nie próbowało to się pisze co się pisze.
Akurat przy szybkich dyskach SSD, które mają skończoną ilość cykli zapisu, a komputera nie będziemy restartować co 5min(w tym czasie będzie na niego zapisywał zrzut jego zawartości) ma to pozytywny wpływ na jego i tak długą żywotność.

środa, 26 lutego 2014, 01:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona