Teraz jest wtorek, 22 października 2019, 05:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jakie parametry MP4 dla klientów 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Jakie parametry MP4 dla klientów
Witam, mam pytanko z jakimi parametrami oddajecie pliki MP4 na pendrive dla kilentów (wesel), chodzi mi oczywiście bitrate, rozdzielczość itp. Generalnie klienci pytają o materiał na pendrive bardziej niż na BluRay. (Działam na Ediusie)
pozdro

czwartek, 3 kwietnia 2014, 14:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jakie parametry MP4 dla klientów
Zazwyczaj zgrywam m2ts z katalogu /BDMV/STREAM/ z obrazu BD - przynajmniej jest to kompatybilne z większością odtwarzaczy - a rozdziałka to taka jak w BD - sumarycznie bez kłopotów!
QB

czwartek, 3 kwietnia 2014, 19:00
Nowy
Nowy

Qube napisał(a):
Zazwyczaj zgrywam m2ts z katalogu /BDMV/STREAM/ z obrazu BD - przynajmniej jest to kompatybilne z większością odtwarzaczy - a rozdziałka to taka jak w BD - sumarycznie bez kłopotów!
QB

Może i z odtwarzaczami jest kompatybilny, ale tu chodzi raczej o odtwarzanie bezpośrednio z pendriva na TV po przez wejście usb, a z odtwarzaniem plików m2ts nie jest tak różowo jak piszesz, rozumiem mp4, mkv, czy divX avi to tak ale nie surowy plik wygrzebany z /BDMV/STREAM/

czwartek, 3 kwietnia 2014, 22:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tomas44 napisał(a):
Może i z odtwarzaczami jest kompatybilny, ale tu chodzi raczej o odtwarzanie bezpośrednio z pendriva na TV po przez wejście usb, a z odtwarzaniem plików m2ts nie jest tak różowo jak piszesz, rozumiem mp4, mkv, czy divX avi to tak ale nie surowy plik wygrzebany z /BDMV/STREAM/

m2ts z katalogu /BDMV/STREAM/ nie jest kolego surowym plikiem - jest to zazwyczaj H264 lub mpeg2 z ac3 lub PCM osadzone w kontenerze m2ts. Ja do kompresji na BD używam opcji kodowania H264/AC3 i nigdy nie miałem jak do tej pory problemu z takimi plikami m2ts. W razie problemów na danym odtwarzaczu/TV na USB czasami wystarczy zmiana rozszerzenia na mp4, mts (jeżeli dany player nie widzi plików) lub proste przepakowanie bez konwersji do kontenera mkv.
Pliki z katalogu /BDMV/STREAM/ już są w odpowiedniej rozdziałce i z odpowiednim bitrate'm więc po co kombinować. Ani jeden klient jak do tej pory nie miał z takimi plikami problemu.
QB

Ostatnio edytowano piątek, 4 kwietnia 2014, 00:00 przez Qube, łącznie edytowano 2 razy

czwartek, 3 kwietnia 2014, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Qube napisał(a):
m2ts z katalogu /BDMV/STREAM/ nie jest kolego surowym plikiem - jest to zazwyczaj mp4 lub mpeg2 z ac3 lub PCM osadzone w kontenerze m2ts.

Jak kontener może być osadzony w kontenerze? :) Jest to AVC/H.264 lub MPEG2 osadzone w kontenerze M2TS.

czwartek, 3 kwietnia 2014, 23:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto napisał(a):
Qube napisał(a):
m2ts z katalogu /BDMV/STREAM/ nie jest kolego surowym plikiem - jest to zazwyczaj mp4 lub mpeg2 z ac3 lub PCM osadzone w kontenerze m2ts.

Jak kontener może być osadzony w kontenerze? :) Jest to AVC/H.264 lub MPEG2 osadzone w kontenerze M2TS.

Oczywiście! Już poprawiłem :)

czwartek, 3 kwietnia 2014, 23:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Qube napisał(a):
tomas44 napisał(a):

m2ts z katalogu /BDMV/STREAM/ nie jest kolego surowym plikiem - jest to zazwyczaj H264 lub mpeg2 z ac3 lub PCM osadzone w kontenerze m2ts. Ja do kompresji na BD używam opcji kodowania H264/AC3 i nigdy nie miałem jak do tej pory problemu z takimi plikami m2ts. W razie problemów na danym odtwarzaczu/TV na USB czasami wystarczy zmiana rozszerzenia na mp4, mts (jeżeli dany player nie widzi plików) lub proste przepakowanie bez konwersji do kontenera mkv.
Pliki z katalogu /BDMV/STREAM/ już są w odpowiedniej rozdziałce i z odpowiednim bitrate'm więc po co kombinować. Ani jeden klient jak do tej pory nie miał z takimi plikami problemu.
QB

Teraz tylko skopiować plik na pendriva z NTFS-em i powinno hulać.

piątek, 4 kwietnia 2014, 10:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pod warunkiem, że sprzęt (telewizor, set-top-box, odtwarzacz podpięty do TV) obsługuje NTFS. Nie każdy to robi! Ja bym nie ryzykował.
Problem się rodzi wówczas, gdy mówimy o całym filmie, który przeważnie ma (sporo) więcej, niż 4GB. Standardowym formatem dla pen-drive jest FAT32 ze swoim limitem 4GB na plik.
Ja robię pliki MP4 z podziałem dokładnie odpowiadającym podziałowi na Chaptery na płytach, które oddaję klientowi. To rozwiązuje problem.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

sobota, 10 maja 2014, 17:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]