Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 07:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 czy naprawde takie słabe są kamery samsunga ????? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post czy naprawde takie słabe są kamery samsunga ?????
Zdaje sobie sprawe , ze na tym forum albo zostane zlekcewazony , albo nawet wysmiany czy obrazony ale sprobuje . Przeczytalem juz chyba wszystko co tu bylo pisane na temat kamer Samsunga , ale nie jestem jednak do konca przekonany . Ani na tak ani na nie . Jestem calkowitym amatorem ( w takim sensie , ze nie filmuje dla zarobku tylko dla wlasnej przyjemnosci ) . Mam doswiedczenia z kamera analogowa i z edycja materialu cyfrowego w komputerze . Wiem z czym to sie je .

Mam ochote kupic kamere Samsunga ( np. VP-D31 ) i nie ukrywam , ze wplyw na moją decyzje maja koszty . Za 2149,00 moge miec kamere z we/wy DV i we/wy analogowym . Zdjecia z kamery mnie nie interesują zupelnie ( mam porzadną cyfrówkę ) . Wymieniony przeze mnie samsung ma calkiem niezle parametry , obiektyw itp . Ale nawet sprzedawca w sklepie internetowym twierdzi , żebym dal sobie spokoj i kupił SONY ( pewnie ma wieksza marze od tej firmy :-))) . Moze ktos sie fachowo wypowie na temat tej kamery ( tylko prosze nie w stylu ... mam taką kamere i jestem zadowolony ... bo to nic nie daje .

Prosze o fachową ocene takiej kamery . Podkreslam jeszcze raz jestem amatorem i chce filmowac rodzinke na dzialce , na plazy , u cioci na imieninach i potem pobawic sie w montaz na komputerze i wypalic sobie plytki S-VCD a jak kupie w koncu nagrywarke to DVD .

Z gory dziekuje . TOOMECKI

niedziela, 4 stycznia 2004, 02:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=4918
Sprawdz ostatni post napisany przez "goscia" i pomysl nad nim chwile.

niedziela, 4 stycznia 2004, 10:58
Stały bywalec
Stały bywalec

niedziela, 4 stycznia 2004, 16:29
Bywalec
Bywalec

Kto powiedizał że kamerki Samsunaga są słabe?Kto to taki mądrala?? Dawać mi Jego tutaj... :twisted:

Ostatnio edytowano niedziela, 4 stycznia 2004, 19:20 przez Lewy, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 4 stycznia 2004, 17:34
Stały bywalec
Stały bywalec

http://www.filmowiec.pl/html/artyk/load.php?nrartyk=20

niedziela, 4 stycznia 2004, 17:41
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Uwazam ,że kamery Samsunga z tej serii są znakomite ,szczególnie dla początkujących. Przycisk EasyQ załatwia wszystko, a stabilizator cyfrowy tej kamery jest najlepszy z jakim sie spotkałem - bardzo przypomina te analogowe(pływajacy obraz a nie skaczący). Niestety obraz jest doswietlany w zbyt dużym stopniu - kolory blade i małe kontrasty - dla niektórych to zaleta. W domu mozna się spodziewać ziarna(tak jak w panasonikach)

niedziela, 4 stycznia 2004, 19:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
...a w kamerkach Sony obraz się nie pogarsza przy słabszym oświetleniu?Nie wiem jak sprzęt innych producentów ale te ostatnie modele Sony gorzej wypadają według danych technicznych pod względem czułości niż Samsung...

niedziela, 4 stycznia 2004, 23:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziekuje tym , ktorzy jednak zdecydowali sie mi odpoweidziec . Troche ( choć nie do konca ) rozjaśnilo mi to w głowie . Wiem jedno : szukam kamery za rozsądną ceną do użytku wakacyjno - domowego a nie rakiety z pełną opcja bajerów , ktorych i tak taki przecietny użytkownik jak ja nie wykorzysta . Myśle , że Samsung VP-D31 mi w zupełności wystarczy ... tak jak wystarcza mi Fiat Punto ... a mógłbym jeżdzić BMW albo merolem prawda ???

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 21:10
Stały bywalec
Stały bywalec

pod warunkiem że byłoby cię na to BMW stać ? :lol: :wink:
witaj w klubie S.....ga
pozdrawiam

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 21:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dokladnie witamy nowych uzytkownikow Samsungów!!! :lol:

Pozdrawiam!

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 22:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Współczuję wszystkim posiadaczom Samsungów

wtorek, 20 stycznia 2004, 03:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
CZUJE SIE ODPOWIEDZIALNY !!! Sam rozpocząłem rozmowe na temat Samsungów a troche później kupiłem SONY ... i prosze mi uwierzyc , że zrobiłem to po przemyśleniach i doświadczeniach . Zdecydowany byłem na Samsunga VPD23i . Wybrałem sie jednak do sklepu i zarządałem wręcz by mi podłączono równocześnie pod dwa telewizory stojące obok siebie kamere Samsunga i Sony . Prosze mi wierzyć ... różnica obrazu była naprawde widoczna ... w Samsungu brak kontrastu i ostrości ( obraz sie rozjezdzał ) ... w Sony obraz "żyleta" . Jeśli ktoś jeszcze sie waha ... niech zrobi to samo co ja i dalej niech już sam podejmuje decyzję . Ja jestem zadowolony z Kamerki Sony TYRV22 . Ma wszystko co potrzebne jest takiemu amatorowi jak ja( we/wy DV i analog ) ... a poza tym daje ładny obraz w dobrym oświetleniu ... wieczorem w domu jest gorzej ale troche wiecej zarówek i dopasowanie balansu bieli i jest OK . Tryb "night shot " - to nieporozumienie ... dla mnie zbędny gadżet , podobnie jak zdjęcia . Do zdjęć są dobre cyfrówki ( np. Canon G3 ) .
Nie chce przesądzać ale jednak firma Sony to nie tylko znana nazwa to również i jakość . Podkreślam jednak , że to moje prywatne poglądy i inni nie muszą się z nimi zgadzać . Pozdrawiam wszystkich . Toomecki

wtorek, 20 stycznia 2004, 15:46
Bywalec
Bywalec

Cytuj:
Wybrałem sie jednak do sklepu i zarządałem wręcz by mi podłączono równocześnie pod dwa telewizory stojące obok siebie kamere Samsunga i Sony .

Niestety żadko kiedy stojące obok siebie telewizory są takie same :wink:

Cytuj:
Prosze mi wierzyć ... różnica obrazu była naprawde widoczna ... w Samsungu brak kontrastu i ostrości ( obraz sie rozjezdzał ) ... w Sony obraz "żyleta" .

wierzę że obarazy się od siebie różniły i dwa obrazy były inne jedne mógł
być gorszy drugi lepszy.Niestety nie da się testować porównywać sprzętu w sklepie czy to kamerka czy aparat. Takie żeczy poznajesz, zauważasz w okresie użytkowania... czy w okersie jakichś testów porównawczych

Cytuj:
i doświadczeniach

Sorki że tak nie pokoleji, rozumiem doświadczenia z tym się w pełni zgadzam ale się niezgadzam jeśli masz na myśli owe doświadczenia w sklepie

kończąc moją wypowiedź chciałbym powiedzieć że pisząc ten post nie miałem na myśli żadnego porównywania obu tych kamerek chciałem tylko pokazać pewne moje uwagi z któtymi niestety trudno sie nie zgodzić :wink: :D

wtorek, 20 stycznia 2004, 17:38
Bywalec
Bywalec

Świetnie , ze potrafimy na tym forum w kulturalny sposób wymieniać poglądy i doświadczenia ( choć nie jest to tu powszechne :-))) ) .

A tak w ogóle to myślałem żeby zakończyc ten temat a ewentualnie rozpocząć nowy ... w temacie doświadczeń z kamerą SONY TRV22 .

Jednak w tym momencie nie moge sobie odmówić jeszcze jednego wyjaśnienia . W dużym sklepie ze sprzetem RTV do którego sie udałem podłączono na moją prośbę kamere SONY i SAMSUNG do dwóch identycznych TV stojących obok siebie . Kamery ustawiono w ten sam sposób , w takich samych warunkach oświetlenia i ... wtedy nieprofesjonalnie dokonałem porównania obrazu . Zgadzam sie , że o bardziej profesjonalne porównanie można sie pokusic po głębszych doświadczeniach jednak w tym momencie był to dla mnie wystarczajacy argument żeby nie wydawać kasy na SAMSUNGA .

Pozdrawiam wszystkich użytkowników różnych kamer.
A poza tym każdy lubi co innego ... ksiądz lubi kaczke a organista pierogi :-)))))))

wtorek, 20 stycznia 2004, 22:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jesli juz poruwnujemy ze soba obie te firmy, zwrocmy rowniez uwage na cene. Moim skromnym zdaniem jesli ktos kupuje sprzet jedynie dla zabawy, a nie dla glebszej pracy i nie stac go na wydawanie np 3000 zl na sprzet typu SONY, to w zupelnosci go ruzumiem jesli kupi kamerke SAMSUNGA, a wierzcie ( lub nie ) kamerki SAMSUNGA wcale nie sa takie zle!!

Pozdrawiam!

środa, 21 stycznia 2004, 00:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona