Teraz jest poniedziałek, 16 grudnia 2019, 01:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Pinnacle Studio Ultimate - przenoszenie Red Giant z 14 do 18 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Pinnacle Studio Ultimate - przenoszenie Red Giant z 14 do 18
Witam. Chcę przenieść efekty Red Giant z PS 14 Ultimate do PS 18 Ultimate. Jest to możliwe i teoretycznie wykonalne w taki sposób... https://www.studiobacklot.tv/training/create-famous-tv-and-movie-fx/copying-red-giant-plugins-from-older-versions-flip-book-effect
Od znajomego jakiś czas temu dostałem PS14 , on woli pracować na Sony Vegas więc było mu to zbędne. Poznałem PS14 i złapałem bakcyla - kupiłem PS18 ale w 18-stce nie ma Red Giant. W linku powyżej jest pokazane jak przenieść efekty ale 18-stkę mam na Widows 10 a 14-stka na Windows 7 . Problem jest jeszcze w tym że 18-stka jest zarejestrowana na mnie a 14-stka na kolegę. Teraz pytanie do zawodowców ! Czy przy tych różnicach da się przenieść efekty ???

poniedziałek, 5 października 2015, 21:10
Moderator
Moderator

Post Re: Pinnacle Studio Ultimate - przenoszenie Red Giant z 14 do 18
Spróbuj czy sposób jest wykonalny w praktyce. :)
To że 14 stoi na 7, a 18 na 10 - nie powinno być przeszkodą. Osobiście widzę jednak dwie inne:
- po pierwsze nie możesz używać tych efektów w obydwu programach jednocześnie.
- po drugie poproś kolegę, żeby przerejestrował na Ciebie Studio 14.
Musisz dowiedzieć się w supporcie Pinnacle jak to zrobić (i czy wolno).
Gdybyś tego nie zrobił, to stawiając Studio 18 na Win 10 ryzykujesz zablokowanie Studio jako wersji pirackiej (przez te efekty z 14).
Win 10 ma mechanizmy, które w ten sposób zwalczają piractwo.

wtorek, 6 października 2015, 10:23
Bywalec
Bywalec

Dzięki za zainteresowanie. Sposób jest wykonalny z tym że podczas rejestracji musiałbym wpisać dane kolegi i teraz rodzi się pytanie - czy wpisując jego dane będę miał dostęp do 18-stki już zarejestrowanej na siebie ?To jest dość skomplikowana sytuacja bo on umarł dwa lata temu lecz jego dane mam bo jak dostawałem 14-stkę to ze wszystkim. Kupiłem 18-stkę sądząc że będzie bardziej rozbudowana w efekty i się pomyliłem. Nie mówię że jest zła lecz nie ma efektów na których pracuję , w większości używam ich do tekstu jak Red Giant czy Knoll Light. Może masz jakąś radę na tą dziwaczną sytuację ? Pozdrawiam.

wtorek, 6 października 2015, 15:44
Moderator
Moderator

Dla Pinnacle jest rzeczą obojętną jak ma na prawdę na imię użytkownik Studia. Jeżeli masz dostęp do skrzynki mailowej kolegi, i potrafisz się zarejestrować jako On w Pinnacle, to obojętnie czy zmienisz w Pinnacle osobę na którą jest zarejestrowana 14 tka wraz z efektami, czy 18 zarejestrujesz na Niego (mimo że zmarł). Bardziej naturalnie było by przepisać wszystko na siebie.
Innej drogi (legalnej), nie ma.

wtorek, 6 października 2015, 17:00
Bywalec
Bywalec

Właśnie tu jest problem. Nie mam dostępu do skrzynki mailowej i podejrzewam że rodzina też nie ma dostępu , poczta mailowa jest czymś osobistym a nawet jeśli to szacunek dla osoby zmarłej i jej rodziny trzeba zachować. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

wtorek, 6 października 2015, 17:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]