Teraz jest czwartek, 18 lipca 2019, 23:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Film na Pendrive 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Film na Pendrive
Witam, może już coś było, ale wielce nie uporządkowane. Chciałbym oddać wesele 2 płyty na pendrive do odtwarzania na TV. Próbowałem kodować z Ediusa i Handbrake, ale jak montuję w 1080i i chciałbym zrobić mp4 to niestety obraz (kiedy robię panoramę) lekko skacze tak jak by był w 25p. Dlatego z Ediusa wypuściłem plik 1280x720 50p 17mbit i obraz wydaje się dobry,ale czy nie da się zrobić obrazu FullHD..... w jakim formacie oddajecie klientom nagrania... ewentualnie może ktoś koduje z sukcesem w Edius?
pzdr

poniedziałek, 7 grudnia 2015, 20:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Film na Pendrive
A nie możesz z Ediusa eksportnąć do jednego pliku z natywnymi ustawieniami z projektu w jakiejś super jakości (nawet w kompresji bezstratnej) a potem przejechać to media coderem na przykład ? Media coder nie dość, że darmowy to ma takie skalery, interpolatory i przebiegi kompresji, że większość tych popularnych enkoderów to mu do pięt nie sięga.
Do tego ma wszystkie możliwe akceleracje.

poniedziałek, 7 grudnia 2015, 20:33
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Może jeszcze spróbuję w natywnej 1920x1080 50i 150mbit, ale nie wiem czy kodek canopusa przyjmie ten media koder..

poniedziałek, 7 grudnia 2015, 20:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

powienien

poniedziałek, 7 grudnia 2015, 21:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z FHD 50i robię to ustawieniami do BLU-RAY z bitrate CBR 10M-17M w zależności o wielkości wynikowego pliku i jakości jaka mnie interesuje ale nawet bitrate 9MB jest o wiele lepsze niż DVD

poniedziałek, 7 grudnia 2015, 21:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie rób z przeplotem. Ten zawsze będzie gorszy i przysparzał problemów w jednoplikowym formacie. W standardzie oddaję mp4(około 4GB 2,5h) FHD 50p kompresowane Handbrake x264.
Jeśli jednak przeplot nie powstał z progresywnych źródeł(25p) to z Handbrake wyjdzie kupa. Trzeba się trzymać telewizyjnych standardów i pakować to np w TS, m2ts...
Jak możesz to unikaj przeplotu. Na specjalne potrzeby można go dorobić, a w drugą stronę są same problemy.

wtorek, 8 grudnia 2015, 00:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mozesz jeszce raz, bo nie bardzo kumam, tez mam z tym problem i nie do konca wiem jak to najlepiej zrobic, zalozenie jak wyzej material 50i chce oddac na penie w dobrej jakosci czyli najlepiej zrobic to jak? Do tej pory zostawialem przeplot, gdyz bez wydawalo mi sie, ze jest nieco gorzej (eksport w premiere 5,5)

wtorek, 8 grudnia 2015, 01:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie pracuję w Premiere, a i materiały nie kompresują się tak samo. Procedura jest ta sama co przy BD.
Powiedzmy że dynamiclinkiem do Media Encoder.
H264, 1080i 25. Dobierasz bitrate jakie Cię interesuje. Testuj na parominutowym klipie.
Wyjdzie mp4. To kontener. Jak potrzebujesz dodać alternatywne audio, napisy to trzeba przepakować do MKV, albo TS(są do tego muxery, bez rekompresji).
Jak mają być chaptery to nie wiem, jak dobrze zrobić je na pliku z przeplotem. Muxer wstawi, gdzie trzeba, ale bez klatki kluczowej w tym miejscu daje to słabe efekty.
Od razu uprzedzam. Nie zjedziesz za nisko z wielkością pliku. Media Compresor dobrze kompresuje, ale dla niskich bitrate jest strasznie daleko od x264, tu jednak przeplot i tak będzie wyznaczał granice akceptowalnej jakości.
Musisz potestować, ale komplet narzędzi masz od Adobe. Acha licz na CPU. Wszelakie graficzne wspomagacze psują jakość przy niskich bitrate, ale to jak pisałem w testach Ci wyjdzie.

Edit
Tak mi się przypomniało że jest plugin do Premiere mający x264.
TMPGEnc Movie Plug-in AVC for Premiere Pro.
Możesz zainstalować trial i sprawdzić. Przy niskich bitrate da ładniejszy obrazek. Profil Veryslow. Jakość według potrzeb. Progresywne dobrze wyglądają na 40(z Handbrake wychodzą ładniejsze), a z przeplotem od roku nie robię wcale... To musisz sobie sprawdzić.
Dodatkową zaletą pluginu jest wstawianie chapterów z klatkami kluczowymi(przynajmniej z Ediusa markery z timeline), co jest bardzo praktyczne.

Jakoś tak bym zaczął testy:

Obrazek

W zakładce orther po zaznaczeniu ptaszka wstawi chaptery do pliku.

EDIT
Tak z ciekawości sprawdziłem co wyjdzie. Z projektu 50p i takich źródeł. Przy ustawieniu 46, bo 40 to jednak za nisko, albo mam słabe źródła(te akurat rzeczywiście są niespecjalne) wyszło całkiem przyzwoicie.

Obrazek

wtorek, 8 grudnia 2015, 02:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam problem, wyplułem z Ediusa 3,3h materiału FULLHD 23M/s

Chciałem go zmniejszyć, przekonwertować do 720P za pomocą HandBrake, ustawiłem sobie na Windows Phone 8, wpisałem stały bitrate 3000Kb/s.

Wypluwało to przez 1.5h, ale po próbie odtwarzania audio leci prawidłowo, ale obraz przyspieszony o 100% i w połowie video się kończy audio idzie dalej.

Co źle zrobiłem dlaczego tak się dzieje, może ktoś pomóc aby to poprawnie ustawić ?

Dodam możne jeszcze to że jak robię sobie Preview t.o nie ma tego efektu że przyspiesza, a jak robię cały to lipa

Edit :
Zauważyłem że nie kończy kodowania zawsze zatrzymuje się na 50%, ale audio jest zawsze do końca tak jak powinno być.

piątek, 11 grudnia 2015, 20:28
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Widzę że tylko 3 userów forum działa aktywnie,a reszta niestety nie i wiedzę trzyma dla siebie, bądź wciąż oddaje nagrania na DVD. Może jeszcze ktoś ma patent do dobre przekodowania w jakości FullHD, aby obraz płynnie się odtwarzał na TV i waga filmu nie była większa (przy 2x1.15h) niż 16GB...?
pzdr

czwartek, 17 grudnia 2015, 13:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

slawekHD napisał(a):
...i waga filmu nie była większa (przy 2x1.15h) niż 16GB...?
pzdr

A czemu Ty nic nie opisałeś, albo nie sprawdziłeś i podzieliłeś się wynikami? :)
Tyle to w mp4 wyjdzie Ci z każdego edytora. Tylko proponuję 4 pliki, żeby nie przekraczały 4GB.
Nie ma standardów jeśli chodzi o telefony i odtwarzacze, więc trzeba się trzymać archaicznych ograniczeń FAT32, albo eksportu do chmury...
Tak czy inaczej w jednym małym pliku ciężko przebić Handbrake i szkoły YIFY.
Mając materiał źródłowy, wychodzą śliczne mp4.
Polecam sprawdzić samodzielnie.

EDIT
Dobry materiał źródłowy. Kompresja z niskim bitrate strasznie obnaża niedoskonałości sprzętu, samych ustawień i warsztatu. Powiedział bym nawet że je uwypukla. Przykładowo ciemny klip z ziarnem, dymami i jeszcze kręcony z ręki(często takie dostaję z sal weselnych i wiekowych sprzętów) to pewniak na pikselozę, minecrafta.
Z takich źródeł nie da się zrobić małego ładnego mp4, to musi być wielka krowa, bo inaczej wygląda fatalnie.

czwartek, 17 grudnia 2015, 14:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

slawekHD napisał(a):
Widzę że tylko 3 userów forum działa aktywnie,a reszta niestety nie i wiedzę trzyma dla siebie, bądź wciąż oddaje nagrania na DVD. Może jeszcze ktoś ma patent do dobre przekodowania w jakości FullHD, aby obraz płynnie się odtwarzał na TV i waga filmu nie była większa (przy 2x1.15h) niż 16GB...?
pzdr

a co stoi na przeszkodzie byś sam po testował ustawienia kompresji... nie oczekuj gotowca, każdy z userów zapewne ma swój sposób ale podając go naraża się na na wytknięcie błędów i w końcu na niepotrzebne pyskówki...
Ale co tam... Ja unikam na penie materiału z przeplotem, daje w FHD 25p lub HD 50p, bitrate zależny od długości materiału i wielkości pamięci (oraz jej możliwości, systemu plików itp) a na samym początku po wywiadzie z klientem mam "jakiś" obraz tego czego potrzebuje (mkv, mp4, avi, mov)...
QB

czwartek, 17 grudnia 2015, 15:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Qube napisał(a):
nie oczekuj gotowca, każdy z userów zapewne ma swój sposób ale podając go naraża się na na wytknięcie błędów i w końcu na niepotrzebne pyskówki...

Ale że jak. Lepiej nie wiedzieć i dublować błąd? Skoro można lepiej i za darmo pytając...
Mp4 to żaden standard, w zasadzie jest tyle dowolności że ludzie się gubią. Ja cały czas eksperymentuje z nowymi ustawieniami pod konkretny materiał video i z różnymi efektami. Jest ciężko zrobić dobry mały plik i wymaga to czasu na kompresję.
Chętnie czytam doom9 co to tam chłopaki piszą o kompresji i sprawdzam.
Ziarnko do ziarnka i nagle się okazuje że wszystko się da :)

czwartek, 17 grudnia 2015, 16:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jaka magiczna wiedza ? Już proście niż w HandBrake być nie może.
Obrazek
Okno gdzie ustawiamy wszystko związane z kompresją - bitrate, FPS, kodowanie GPU/CPU
Obrazek
Należy pamiętać o zaznaczeniu tej opcji w pierwszej zakładce.
Obrazek
No i ten słynny przeplot. Tu decydujemy czy go usunąć czy też go "pozostawić"
https://trac.handbrake.fr/wiki/Decomb

czwartek, 17 grudnia 2015, 17:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Prościej nie znaczy lepiej. W Handbrake tez można używać poleceń, a dobór parametrów nie jest prosty.
Usuwanie przeplotu również nie jest rzeczą prostą i oczywistą. Jeśli źródła były z przeplotem to nie znam dobrej metody jego usuwania, a wydaje mi się że klient powinien dostać dobry film...
Jeśli z jakiegoś powodu mamy źródła z przeplotem to proponuję go nie usuwać. MP4 to nie przeszkadza.

czwartek, 17 grudnia 2015, 18:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona