Teraz jest czwartek, 29 czerwca 2017, 07:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Panasonic UX90 - kupić czy nie kupić? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Panasonic UX90 - kupić czy nie kupić?
Ostateczne starcie gigantów.
Budżet: do 9500 zł i ani grosza więcej. Wiem, że są lepsze kamery za wyższą kwotę,ale to może tak kiedyś.

Nastawiony jestem na Panasa UX90,ewentualnie X1000,które jest 600 zł tańsze, ale podobno ludzie narzekają na niego że jest zbyt ciemny.
Oglądałem jednak materiał na YT w ciemnych warunkach i mi pasuje.
Czy UX90 zapisuje materiał na 2 kartach jednocześnie?
Nigdzie w opisach tego nie ma.
Ważna cecha: ekran kamery MUSI być u góry.

Jak te kamery mają się do kultowej już Sony PMW EX1R?

Myślałem o Sony NX100, ale ten obrazek taki jakiś średni wg mnie.
Od razu mam skojarzenia do serii HDV, czegoś pokroju AX1000/FX1000.

Seria PXW mnie nie zaskoczyła, obrazek ciut lepszy od Panasonica HMC151.

Niżej nie będę schodził, testowałem AC90, NX5, XF100 i szkoda wywalać w 2017 roku worka kasy na tak słaby obrazek.

Muszę podjąć szybką decyzję, kamery w sklepie są tylko na zamówienie więc nie będzie możliwości obmacania każdej na żywo.

Nie chcę żadnych aparatów, bezlusterkowców, statków powietrznych ani używek.
Zastosowanie: reportaże ze spotkań biznesowych, czasem wesela i teledyski w plenerze (weselne). Kamera będzie pracować około 500 godzin w roku.

Więc proszę podpowiedzcie mi tylko czy dobrze robię :)

czwartek, 20 kwietnia 2017, 17:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Panasonic UX90 - kupić czy nie kupić?
Kolego jako że mam Panasa HC-X1 i jestem po pierwszych dużych zleceniach typu śluby mogę coś powiedzieć i w odniesieniu do EX1 i do Nx100.

Panas Ux90 to właściwie identyczna kamera jak HC-X1, różni się tylko zoomem , zapisem 4K w szybkości klatek i szerokim kątem przy 4K
Tak się składa że mam również NX100, w ostatnia sobotę jako druga kamera pracowała EX1R sonego więc mam garść ciekawych porównań.

Zacznę od EX1R, cóż.....kolego różnica jest ogromna właściwie w każdym aspekcie, jeśli chodzi o jakość obrazu to Panas bije Sonego całkowicie, różnica głównie w ostrości, stabilizacji, kolorów, jasności i szumów, EX1R ma też problem z AF nie jest to co prawda jakoś męczące ale pojawia się nader często w trudniejszych warunkach oświetlenia.

Teraz Sony NX100, mam tę kamerę już ponad sezon i w porównaniem z Panasem wygląda całkiem OK, pomimo tego że obie mają matryce 1 Cal Panas jest jaśniejszy, w soniaku 18db a w Panasie wystarczy zupełnie 13-14db. Ostrość obrazka jest na korzyść Panasonic szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych w świetle dziennym różnica marginalna. Kolory na korzyść Panasonica może dlatego że bawiłem sie trochę presetami:), szumy powiedziałbym na korzyść Panasa ale NX-100 bije na łeb EX1R. AF to pięta Achillesa NX100 dlatego w trudnych warunkach tylko manual.

Co mi się nie podoba w Panasonic?
Myślę że wyświetlacz LCD ten wysuwany, jakościowo to ten z NX100 jest o niebo lepszy, wyraźniejszy, przekazuje faktyczne kolory i bardzo przyjemny dla oka, świetne kąty widzenia. w Panasonic LCD jest szczegółowy ale ma mocno wyprane kolory, używanie w dzień LCD graniczy z cudem, jest odblaskowy i słabo widać. Wizjer natomiast w Panasonic jest mega, naprawdę lepszego jeszcze nie widziałem.

Jeśli miałbym wybierać to tylko Panasonic, jakość materiału i rewelacyjna stabilizacja z bardzo dobrym AF rekompensuje słaby LCD. Naturalnie jest zapis jednoczesny na dwóch kartach jak i np. zapis jednoczesny ale w różnych kodekach.

czwartek, 20 kwietnia 2017, 20:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Czyli albo Panasonic albo Panasonic. Wielkie dzięki :)

czwartek, 20 kwietnia 2017, 21:17
Nowy
Nowy

pawelvideo napisał(a):
Kolego jako że mam Panasa HC-X1 i jestem po pierwszych dużych zleceniach typu śluby mogę coś powiedzieć i w odniesieniu do EX1 i do Nx100.

Panas Ux90 to właściwie identyczna kamera jak HC-X1, różni się tylko zoomem , zapisem 4K w szybkości klatek i szerokim kątem przy 4K
Tak się składa że mam również NX100, w ostatnia sobotę jako druga kamera pracowała EX1R sonego więc mam garść ciekawych porównań.

Zacznę od EX1R, cóż.....kolego różnica jest ogromna właściwie w każdym aspekcie, jeśli chodzi o jakość obrazu to Panas bije Sonego całkowicie, różnica głównie w ostrości, stabilizacji, kolorów, jasności i szumów, EX1R ma też problem z AF nie jest to co prawda jakoś męczące ale pojawia się nader często w trudniejszych warunkach oświetlenia.

Teraz Sony NX100, mam tę kamerę już ponad sezon i w porównaniem z Panasem wygląda całkiem OK, pomimo tego że obie mają matryce 1 Cal Panas jest jaśniejszy, w soniaku 18db a w Panasie wystarczy zupełnie 13-14db. Ostrość obrazka jest na korzyść Panasonic szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych w świetle dziennym różnica marginalna. Kolory na korzyść Panasonica może dlatego że bawiłem sie trochę presetami:), szumy powiedziałbym na korzyść Panasa ale NX-100 bije na łeb EX1R. AF to pięta Achillesa NX100 dlatego w trudnych warunkach tylko manual.

Co mi się nie podoba w Panasonic?
Myślę że wyświetlacz LCD ten wysuwany, jakościowo to ten z NX100 jest o niebo lepszy, wyraźniejszy, przekazuje faktyczne kolory i bardzo przyjemny dla oka, świetne kąty widzenia. w Panasonic LCD jest szczegółowy ale ma mocno wyprane kolory, używanie w dzień LCD graniczy z cudem, jest odblaskowy i słabo widać. Wizjer natomiast w Panasonic jest mega, naprawdę lepszego jeszcze nie widziałem.

Jeśli miałbym wybierać to tylko Panasonic, jakość materiału i rewelacyjna stabilizacja z bardzo dobrym AF rekompensuje słaby LCD. Naturalnie jest zapis jednoczesny na dwóch kartach jak i np. zapis jednoczesny ale w różnych kodekach.

Cześć,Jeśli możesz udzielić informacji o HC X1 na temat 1. AF-gubi się na sali weselnej podobnie jak w NX100 czy jest lepiej. 2. High Sens.Mode czyli tryb filmowania w ciemnych pomieszczeniach,jak to działa da się z tego korzystać. 3. Mikrofon wewnętrzny ogólna jakość dźwięku jest dobra czy trzeba dodatkowy. Właśnie jestem na etapie kupna ale zastanawiam się. Dzięki

piątek, 21 kwietnia 2017, 12:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Uwierz że AF Panasonicu to poezja, działa idealnie i ani razu nie musiałem używać manuala na sali weselnej. Jadę na standardowych ustawieniach AF bo jeśli chcesz możesz sobie zmienić w opcjach szybkość pracy AF i wielkość obszaru AF. Jeśli chcesz porównać AF do NX100 to uwierz że nie ma co porównywać to technologiczna przepaść.
High Sens Mode to chyba filmowanie w zupełnych ciemnościach, nie korzystałem z tego ale sprawdzę z ciekawości.
Co bardzo podoba mi się w Panasonicu to automatycznie działający Gain oczywiście po uprzednim ustawieniu progu, ładnie trzyma ekspozycję, nie szaleje z nagłym ściemnianiem czy rozjaśnianiem obrazu, jestem bardzo zaskoczony ale pozytywnie.
Co do mikrofonu to jechałem na zewnętrznym także na temat wbudowanego nic nie powiem, są natomiast ciekawe funkcje audio i dużo ustawień konfiguracji wejścia sygnału.

piątek, 21 kwietnia 2017, 16:57
Stały bywalec
Stały bywalec

Zamówiłem UX90. Mam nadzieję że długo posłuży.

O ile jakiś wujaszek na weselu na mnie nie wpadnie :!:

piątek, 21 kwietnia 2017, 18:20
Nowy
Nowy

lubiezdjecia napisał(a):
Zamówiłem UX90. Mam nadzieję że długo posłuży.

O ile jakiś wujaszek na weselu na mnie nie wpadnie :!:

Kolego lubizdjecia mam prośbę o opinie jeśli dokonałeś zakupu bo też jestem zainteresowany tą kamerą.

poniedziałek, 8 maja 2017, 11:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]