Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 17:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Modernizacja pod amatorską obróbkę 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Modernizacja pod amatorską obróbkę
W 2012 złożyłem taki oto zestaw do gier:
- procek: INTEL CORE i5-2500K 3,3 GHz z radiatorem SCYTHE KATANA III
- płyta główna: ASROCK Fatal1ty P67 Performance
- ram: DDR3 KINGSTON 2x4GB 1600, CL9, HyperX XMP
- hdd: SEAGATE 500GB, 16MB, 7200obr/min, 3.5", SATA3, ST500DM002
- gpu: ASUS GF GTX570 1280MB DDR5, 320bit
- zasilacz: OCZ ModXStream PRO 700W
- obudowa: COOLER MASTER ELITE RC-334U

Chciałem zająć się hobbystycznie montażem video, ściągnąłem HitFilm4 Express (jeśli polecacie inny, "lżejszy" program to nie upieram się ten hitfilm) i zacząłem się uczyć. Zauważyłem je program nie działa płynnie, największe "zawiechy" łapie przy odtwarzaniu podglądu filmu w momencie przejścia między scenami. Z tego co czytałem i z moich przemyśleń powinno pomóc dokupienie dysku SSD. Jednak z nie jestem pewny czy zainwestować w RAM, dysk SSD czy może kartę graficzną.

Chciałbym się poradzić, co w pierwszej kolejności powinienem wymienić/dokupić. Przypominam, ze chodzi o amatorkę.

poniedziałek, 29 maja 2017, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Modernizacja pod amatorską obróbkę
płyta jest strasznie lipna i w sumie nie ma za wielu rozwiązań...

ja bym zrobił tak:

- dokupić dokładnie drugi taki sam komplet ramu 2x4 - to najtańsze pamięci na ten moment
- jeden dysk ssd 120 gb najtańszy możliwy (na system)
- dobry dysk ssd na MLC 240gb - przykładowo Goodram Iridium Pro i podzieliłbym go na 60 giga tempow od końca a reszta na video

masz tylko dwa szybkie(jak na tą płytę) porty sata a żadnego kontrolera się nie podłączy

przy tym procesorze max co możesz wsadzić z kart graficznych to gtx serii 770/780/780ti albo radeon 380

wtorek, 30 maja 2017, 00:56
Nowy
Nowy

Dzięki za odpowiedź i poradę. Mój obeny budżet pozwala mi na zakup ramu i jednego dobrego dysku SSD - jak wskazał kolega Degenerado.

RAM:
Co do pamięci ram, to poradziłem się dostawcy mojego komputera i stwierdził on, że nie ma różniczy co dokupię 2x4GB czy 1x8GB - ważne, żeby były DDR3, 1600MHz, CL9, napięcie 1,5V. Z tego co widzę w sklepach internetowych, to ceny 2x4GB są takie same jak 1x8GB. Nie znam się niestety na producentach - w którego producenta pamięć warto zainwestować? Może ktoś ostatnio kupował i ma już research za sobą? Brać pod uwagę zakup używanej pamięci RAM?

SSD:
Jeśli chodzi o dysk SSD to kupię taki jak polecił Degenerado czyli GOODRAM Iridium Pro 240GB https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-iridium-pro-240gb-ssdpr-iridpro-240-720767/

Poszukam też jakiegoś taniego małego dysku SSD na system - może uda mi się coś znaleźć w rozsądnej cenie i kupić od razu. Pytanie - czy opłaca się kupować używany dysk SSD na system?

Mógłby mi ktoś wyjaśnić w skrócie, dlatego najlepiej mieć kilka dysków, co na którym należy zapisywać i dlaczego?

Na ten moment wymiana grafiki odpada - muszę dozbierać funuszy, a z tego co pisze kolega Degenerado musiałbym również wymienić procesor więc funduszy potrzeba jeszcze więcej.

środa, 31 maja 2017, 18:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dyski ssd są bezawaryjne praktycznie, mechaniki nie ma, jedyne co możesz sprawdzić to to ile był używany i w jakim jest stanie

tutaj koledzy często wymieniają dyski na większe i czasami się trafi okazyjnie jakaś perełka

tutaj - forumowicze od video a nie gracze

środa, 31 maja 2017, 19:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]