Teraz jest poniedziałek, 11 grudnia 2017, 15:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Benro S6 kultura pracy 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Benro S6 kultura pracy
W styczniu kupiłem na aukcji u znanej firmy wspomnianą nową głowicę. Wyciągnąłem z pudełka, zamontowałem na statyw, pokręciłem lewo-prawo, ustawiłem przeciwwagę na maxa, zamontowałem C100 i wydawało się lepiej niż dobrze. Głowicy nie używałem do początku czerwca - jakoś ogarniałem wszystko monopodem z Manfrotto701. Ostatnio przyszło jednak popracować ze statywem i.... no właśnie, mam pytanie o kulturę pracy przy panoramowaniu lewo-prawo. Mój egzemplarz ma tak, że przy lekkim zwolnieniu blokady - takim minimalnym 0,3 - 0,5 cm głowica pracuje z przyzwoitym oporem w zakresie 180 stopni po czym blokuje się. OK pewnie tak wymyślił producent. Po dalszym, lekkim przekręceniu ( dalszym odblokowaniu na śrubie) głowica pracuje płynnie, ale strasznie lekko. Dobre panoramowanie zapewnia jedynie w przypadku prowadzenia jej palcem, jak złapię rączkę dłonią, to zawsze odbija się to na rejestrowanym obrazie jakimś szarpnięciem. W Mnfr701 powolne wykręcanie śruby regulacyjnej powoduje płynną regulację "kultury panoramowania" w S6 tego nie mam, po wykręceniu ponad te umowne 0,5 cm - które blokuje ruch głowicy w poziomie - głowica chodzi lekko ( dla mnie stanowczo za lekko). Teraz pytanie do posiadaczy S6, tak ma być, czy z moim egzemplarzem jest coś nie tak?

niedziela, 18 czerwca 2017, 14:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]