Teraz jest wtorek, 25 lipca 2017, 00:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Używany laptop do 2000 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Używany laptop do 2000
Witam
Ze względu, że dużo podróżuje i uzbierało mi się już prawie 800GB materiału.
Jak wiadomo 80% mogło by już wylądować w koszu ale należy zostawić te bardziej wartościowe momenty :) Dlatego chciałbym zająć się montażem wideo, być może z efektami. Kilka lat temu już montowałem w Vegasie 8. Ale wtedy to była inna bajka, nie były potrzebne 4dyski SSD tylko jedna 500GB HDD wystarczyła i zwykły laptop :) I myślę, że przy Vegasie bym został, chociaż zastanawiam się także nad przejściem na Adobre Premiere ponieważ i tak muszę zacząć wszystiego od początku się uczyć, ale on potrzebuje lepszego sprzętu, tak?

Kwota w jakiej chciałbym się zmieścić to 2000zł, przeglądając oferty, ciężko coś znaleźć więc w ramach wyjątku jeżeli naprawdę cena była by adekwatna do sprzętu to można to naciągnąć do 2500

Czytam forum od 3 dni i staram się wyciągnąć wnioski. Ze względu, że obecnie przebywam w Danii mam dość ograniczony rynek używek. Nie chcę kupować laptopa za 5-6 tysięcy aby nie utopić pieniędzy w błoto i żeby po miesiącu zaczął mi służyć tylko do przeglądania internetu. W grę wchodzi tylko laptop, nie stacjonarka.

Znalazłem takiego Della E7440:
http://www.dba.dk/dell-latitude-e7440-2 ... 035505667/
minusy:
-14" (ale mam możliwość rzucenia obrazu na duży TV)
-Jeżeli się nie mylę to procesor 2 rdzeniowy a czytam że 4 musi być minimum(?)
-Jeżeli złapię bakcyla to brak możliwości rozbudowy.
-Zintegrowana grafika
Plusy:
-16GB RAM
-512GB SSD
-CENA - w przeliczeniu wychodzi ok 1600zł

Zauważyłem, że często przewija się też w odpowiedziach DELL M6600
W konfiguracji z 16GB RAM już trochę przekracza mój budżet bo jest w przedziale 2500-3000. Np. ten:
https://www.olx.pl/oferta/stacja-robocz ... b10e878329

Proszę o pomoc w wybraniu odpowiedniej maszynki. Jeżeli nie te to może coś innego?

Dzięki za pomoc!

sobota, 15 lipca 2017, 21:16
Moderator
Moderator

Post Re: Używany laptop do 2000
Do programu do edycji typu Magiks, czy Cyberlink, wystarczy laptop z n owoczesnym w miarę 2 rdzeniowym procesorem i grafiką Intela, chociaż procesor 4 rdzeniowy (nie Atom) będzie lepszy. Warunkiem podstawowym jest możliwość zainstalowania drugiego dysku - najlepiej jednego z tych, które Degenerado, nasz forumowy specjalista od sprzętu, radzi do edycji.
Adobe Premiere ma wyższe wymagania i sensownym minimum jest faktycznie M6600, na przykład ten co linkujesz.

niedziela, 16 lipca 2017, 09:19
Nowy
Nowy

Post Re: Używany laptop do 2000
z chęcią dowiedział bym się co by polecił Degenerado. Widząc jego posty i tematy widać, że jest piszącą encyklopedią sprzętu :)
Ten Dell M6600 chodzi mi strasznie po głowie, tylko trochę czasu już minęło od jego premiery. Może jest jakaś maszyna do 2500 która będzie lepsza od tego Della?

PS. Czy ten M6600 udźwignie bez problemu 4K w Premiere?

niedziela, 16 lipca 2017, 16:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]