Teraz jest piątek, 23 sierpnia 2019, 08:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 jak skompresować 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jak skompresować
jestem tu od niedawna i niewiele wiem ale Wy więcej wiecie i podobno POMOŻENIE.

mój problem to to, że zgrałem sobie filmik z kamery DV na kompa do avi, ale teraz ten avi-k ma ok 16GB Matko jak to pomieścić na płycie,
próbowałem w zgrać w Nero podobno zgrywając odrazu kompresuje.
ale kiszka coś skopałem - robił to chyba ze dwie godziny i nic ,
jedyne co zrobił to wypalił płytę z kilkoma katalogami tj. CDI, TXT, MPGAV,SEGMENT,VCD, a gdzie mój skompresowany avi-k

Pomóżcie co robię nie tak?
może lepiej było by zrobić to w czym innym - w czym? i jak?

Pozdrawiam;

poniedziałek, 19 stycznia 2004, 09:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego co piszesz to rozumiem że nioc montować nie będziesz tylko chcesz zrzucić na płytę. Jeśli tak to masz kilka możliwości:
1. do Divx jeśli będziesz to oglądać na komputerze i tu odsyłam do artykułów jak to się robi na stronke http://www.divx.pl
2. do DVD, VCD lub SVCD jeśli chcesz to oglądać na TV (kompie też) - zależy czym dysponujesz. I tutaj również odsyłam cie do powyższej stronki bo jest tam opis jak robić SVCD i VCD i na to forum, na którym jest sporo info o kompresowaniu (trzeba użyć wyszukiwarki).

Generalnie rzecz biorąc możesz to zrobił w Nero i wielu innych programach ale polecam najpierw zapoznanie się z lekturą. Po wielkości pliku szacuje ze twój film ma ok 1 h 15 min, więc możesz spokojnie zrobić Divxa lub VCD który zmieści się na jedną płytę lub SVCD na dwie płyty, wszystko zależy od twoich wymagań co do ostatecznej jakości. Oczywiście jak dysponujesz nagrywarką DVD to polecam format DVD.
Osobiście polecam najpierw zrobić kompresje jakimś kodekiem (zależy jaki format chcesz) a potem dopiero wypalić płytę.
Programy którymi możesz kopresować i nie tylko:
1. Divx: Gordian Knot, DrDivx (wystarczy)
2. DVD, SVCD, VSCD: TmpegEnc, DVD2SVCD (kombajn), Ulead Movie Factory, Ulead DVD Workshop, lub w innym progsie montażowym bezpośrednio z timeline.

Zapoznaj się z tematem i wybierz docelowy format i soft wtedy będzie łatwiej konkretyzować odpowiedzi
pozdrawiam
kosmnaluk

poniedziałek, 19 stycznia 2004, 09:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jak skompresować
na montaz jeszcze jestem za cienki - to są moje pierwsze kroki jeśli chodzi o zrzucanie na kompa i CD
ale chyba po zmontowaniu kompresja i wypalanie płytki wygląda tgak samo?

ps. dzięki za rade - po południu siadam i kombinuje znowu.

poniedziałek, 19 stycznia 2004, 11:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]