Teraz jest środa, 13 grudnia 2017, 13:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
 Czy 4K jest takie dobre ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Czy 4K jest takie dobre ?
Kolejna kwestia problemu 4K jest taka, że mało kto to proponuje (nawet nie chodzi o samo 4K ale nie przedstawiają porównania po kompresji z 4K do FHD, gdzie widać sporą różnicę w obrazie), dużo osób, które zajmują się filmowaniem wesel ma sprzęt sprzed kilku (4-5) a nawet i 10 lat i nie bardzo widzi potrzebę przesiadania się na nowszy sprzęt m.in. obsługujący4K (a nawet jeśli widzi to myśli hmm... skoro biorą klienci to po co mam kupować nowy sprzęt), ale ogólnie jest coraz więcej zapytań o 4K. Ja sam osobiście jeśli miałbym mieć nagrane ważne wydarzenie dla siebie to chciałbym mieć te 4K albo i więcej. W Polsce przede wszystkim brak propozycji ze strony osób, które oferują takie usługi (jest tego coraz więcej, ale to i tak "garstka" osób). Jakby ktoś posadził klienta 3 m przed telewizorem, a nie 15 i pokazał różnicę FHD i 4K a przy tym nie żądał dodatkowo kosmicznych pieniędzy to ludzie coraz częściej by brali i doceniali taki materiał. Co prawda ile ludzi tyle opinii, a kolejna strona medalu to taka, że dla wielu osób zwłaszcza jeśli chodzi o wesel to nie liczy się jakość, tylko cena i to żeby było nagrane, nawet na VHS (joke) :evil: .

piątek, 23 grudnia 2016, 11:38
Moderator
Moderator

No i oto kolejny rok political correctness na forum przed nami. Sam nie wiem, cieszyć się, czy nudzić. :mrgreen:

piątek, 23 grudnia 2016, 12:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kotin napisał(a):
No i oto kolejny rok political correctness na forum przed nami. Sam nie wiem, cieszyć się, czy nudzić. :mrgreen:

kogo jak kogo ale mnie chyba nie posądzasz o poprawność pod jakimkolwiek kątem :)

piątek, 23 grudnia 2016, 12:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mija kolejny już rok a przepowiednia ''Nostradamusa'' cały czas nieaktualna. Głupie polaczki nie kupują masowo tych 4k. No kto to widzial?! Jakiś dziwny, głupi naród. :lol: Ech... jeszcze głupsi są nadawcy gdyż cały czas serwuje nam się pseudo HD.

a miało byc standardem w Polsce juz kilka lat temu...

środa, 6 grudnia 2017, 21:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

4k to tak naprawdę tylko marketing wielkich korpo by zapewnić sobie przychody ot cała prawda. 4k jest lepsze od FHD - oczywiście - tutaj nie będę polemizował. Przeciętny kowalski nie zauważy różnicy w jakości obrazu, ale zauważy różnicę finansową. Takim "motorem do 4k" może być rynek gier na konsole (wielcy tej branży chwalą się takimi możliwościami) ale wiemy jakie są realia. Cóż ja jeszcze zapytań co do realizacji "wesel" w 4k nie miałem, ciężko mi klientów odzwyczaić nawet i od płytek DVD "...bo jak wesele to na płycie musi przecież być..." 4k - stanie się (choć standardem już od dawna jest) u nas standardem jak główni gracze medialni postawią na 4k, na jakość a nie ilość kanałów. Cóż takiemu nadawcy lepiej pozyskać klienta oferując setki (w beznadziejnej jakości nawet i SD) kanałów niż oferować kilkanaście w FHD i kilka w 4k w przyzwoitej jakości. 4k u nas to jak na razie nisza, standardem jest "cyfrowe" kiepskie SD...
QB

czwartek, 7 grudnia 2017, 13:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nic dodac nic ujac, przecietny klient w moim rejonie dzialania (malomiasteczkowo - wiejski) ledwo kuma co to HD (oczywiscie podstawa do nadal DVD plus ewentualnie pen z HD) a gdzie tam 4K to SciFi, ludzie w ogole nie kumaja o co chodzi, za kilka lat moze, bo to naturalny postep jak z SD na HD, ale jeszcze nie teraz. Zapewne nastepna kamera bedzie 4K, bo jak bede wymienial to zapewne innych juz nie bedzie, ale w tym momencie kompletnie nie mam potrzeby zeby zmieniec tylko po to aby miec. U mnie bardziej licza sie nowinki typu dron, bo to efektowne i zdjecia ladne (i pochwalic sie mozna ze byl :)

czwartek, 7 grudnia 2017, 14:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Problemem 4K jest brak efektu WoW jaki był przy przeskoku SD>HD. 4K jaj nie urywa przy oglądaniu na tv 50 cali. TV są za małe. Może jak się upowszechnią jakieś większe patelnie to coś się zmieni. Ale sporo jeszcze wody upłynie nim to nastąpi. Za pewne juz wtedy będzie 12 K :P

czwartek, 7 grudnia 2017, 16:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
Nic dodac nic ujac, przecietny klient w moim rejonie dzialania (malomiasteczkowo - wiejski) ledwo kuma co to HD (oczywiscie podstawa do nadal DVD plus ewentualnie pen z HD)

Ludzie wcale nie są tacy głupi. Po prostu odtwarzacz DVD znają z dzieciństwa.
Wystarczy zapytać czy youtube przełączają na 480p jak oglądają. Gwarantuję że odpowiedź będzie ta sama.
Problemem jest nośnik dla 10GB i większych mp4. Rób mniejsze a problem zniknie. Ludzie są przyzwyczajeni do jakości z youtube i innych serwisów streamingowych.
Jak zrobisz 4GB mp4 i dasz krótki link to każdy gość sobie ściągnie nawet na telefon. Wystarczy wysłać ładnego maila z zdjęciem jak okładka filmu, krótkim opisem, czy życzeniami i techniczną informacją by po kliknięciu w link dali zapisz nie otwórz.

czwartek, 7 grudnia 2017, 19:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No nie wiem, u mnie już w tym roku parę osób narzekało, że nie zdecydowało się jednak na 4k, bo poprzeprowadzali się na własne mieszkania, pokupowało telewizory 4k i nie mają czego na nich obejrzeć :D

czwartek, 7 grudnia 2017, 20:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pół biedy z tym 4K, jeśli oglądamy to na względnie dużym TV z bardzo bliska, ale zupełnym kuriozum są ekraniki UHD w smartfonach. Po co one tam są? Tego nie wie nikt.

czwartek, 7 grudnia 2017, 23:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

U mnie sporo klientów ma problem z odtworzeniem Full HD 50p a co dopiero 4K.

piątek, 8 grudnia 2017, 09:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

robertnik - odnosnie stwierdzenie, ze ludzie glupi nie sa - moze glupi nie, ale wiedze techniczna maja bardzo mala, pokolenie 20-30 latkow moim zdaniem reprezentuje zenujaco niski poziom techniczny- po internetach czy grach potrafia sie poruszac, ale jak cos trzeba manualnie np przy samochodzie czy komputerze albo cos prostego w domu np uszczelke w kranie, to 90% pojecia ani checi nie ma.
Znam jednego goscia co to robi doktorat na technicznej uczelni, a jak trzeba bylo prosty 2 zylowy kabel w lampie skrocicic i do kostki przykrecic to elektryka wolal.

piątek, 8 grudnia 2017, 12:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sporo w tym prawdy, ale nie na wioskach. Pierdołowatość to miasteczkowy problem.
Na takie przypadki wprowadź do oferty tanie chińskie playery z androidem.
Tego znają z telefonów, mają USB i slot kart pamięci.
Są też z Windowsem, tyle że nieco droższe.

Trzeba mieć na stanie ze 3 takie sztuki dla klienta, który nie potrafi sobie poradzić z mp4.

piątek, 8 grudnia 2017, 20:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak wlasnie o tym myslalem, nawet juz ze 2 takie urzadzenia sprzedalem, wiesz problem u mnie jest taki, za nadal sie sprzedaje plyty DVD dla gosci, jak by nie patrzec jest jakis dodatkowy zarobek, z tego chcial bym sie wycofac na rzecz np pendrive, ale nie wiem czy przejdzie no i pen sporo drozszy

sobota, 9 grudnia 2017, 00:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Każdy orze jak może... Parze młodej daj pendrive w ładnym drewnianym pudełeczku z wypalonym czymś tam. Po przelewie udostępnij link jak pisałem żeby sobie młodzi przesłali gościom. Dysków internetowych trochę jest, ja używam onetdysku, bo nie limituje prędkości, ale jest ich więcej.
Googledrive, dropbox nie bo oferują podgląd, z 4GB już i tak mocno skompresowanego video robi okrutną sieczkę. Takie 4gigowe wesele nie nadaję się do powtórnej obróbki.

sobota, 9 grudnia 2017, 01:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23