Teraz jest piątek, 27 kwietnia 2018, 04:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Kamera Panasonic HC X1 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Kamera Panasonic HC X1
Mam prośbę do ewentualnych użytkowników o ogólną odpowiedź czy ten model nadaje się waszym zdaniem do filmowania uroczystości (głownie wesela itp). Jego zalety i ewentualne wady, prostota obsługi, możliwości manualnych ustawień itd.
Będę wdzięczny za każdą opinię.
Pozdrawiam.

środa, 7 marca 2018, 20:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera Panasonic HC X1
Nie myślałem, że na forum nie ma użytkowników tej kamery. Może jednak ktoś się odezwie?

piątek, 9 marca 2018, 19:18
Nowy
Nowy

Też się zastanawiam nad tą kamerą, ale nikt nie chce tutaj pomóc.
Interesuje mnie HC X1 vs Canon XF400 (niby lepszy autofokus, lżejsza, poręczniejsza lepsza stabilizacja obrazu), ale chyba nikt tutaj nie korzysta z tych kamer, albo nikomu nie chce się pisać.

poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 00:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obejrzałem HC X1 dokładnie na targach, nagrałem trochę (w HD 100mb) materiału i niestety szału nie ma. Raczej nie kupię, choć jeszcze się zastanawiam.

poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 14:00
Nowy
Nowy

Dzięki za info to jeszcze ciekawi mnie Canon XF400. Ogólnie od początku raczej ku tej się skłaniam, ale tylko na podstawie opisów i filmów z youtube.

wtorek, 17 kwietnia 2018, 01:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

slavid napisał(a):
Obejrzałem HC X1 dokładnie na targach, nagrałem trochę (w HD 100mb) materiału i niestety szału nie ma. Raczej nie kupię, choć jeszcze się zastanawiam.

Masz rację na fabrycznym presecie szału nie ma, ale jeśli poświęcisz trochę czasu na modyfikacje i własne ustawienia będziesz zadowolony. Mam tę kamerę od zeszłego roku, pracowała na około 25 weselach, główne zalety to dobra czułość, mega stabilizacja, dobry dźwięk, wydajne kodeki do 200mbps all-i 4K 50,60p, obiektyw 24mm, dobry wizjer, zapomniałem dodać rewelacyjny AF i doskonała praca ekspozycji, kamera nie wariuje przy pracy pod światło....,minusy to głównie słaby LCD głownie na słońcu i słabe presety które trzeba modyfikować według swoich upodobań i tyle, jak na kamerę uważam że jest naprawdę udana.

środa, 18 kwietnia 2018, 22:13
Bywalec
Bywalec

To co napisał >Pawelvideo< potwierdzam w 100%.

- Focus, faktycznie bardzo dobry jak to piszą "w reklamach". Jest celny, szybki. Czasem się gubi gdy naprawdę jest bardzo ciemno i ustawiasz focus na elementach mało kontrastowych np. na wyłączonym TV (czarny obraz) nie złapie ci, musisz ręcznie ostrzyć itp.
- Nikt nie pisze ze możemy ostrzyć na ekraniku dotykając żądany detal lub obiekt (funkcja z droższych aparatów), robi to szybko.
- naprawdę dobrze sobie radzi gdy jest mało światła. Przykład z wesel, gdy jest "strojenie światłem" bądź na sali jest skandalicznie mało "żarówek" :)
- stabilizacja na duży plus. Trzeba naprawdę mieć delirkę w rękach żeby obrazek był jak galareta :)
- oczywiście jeśli chodzi o presety to trzeba sobie indywidualnie ustawić, w zależności od tego czy będziesz chciał "kolorować" w postprodukcji czy też nie
- nie wiem czy Canon ma wbudowany filtry ND ale w Panasiu niejednokrotnie ratuje dupsko
- jedyny minus to nieczytelny wyswietlacz LCD w pełnym słońcu

Ogólnie oceniam kamerę na 5/6 :)

środa, 25 kwietnia 2018, 20:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]