Teraz jest poniedziałek, 23 lipca 2018, 04:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 HDR-PJ410 - warte uwagi ?? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post HDR-PJ410 - warte uwagi ??
Witam serdecznie

Na wstępie chciałbym zaznaczyć ,że jestem kompletnie zielonym użytkownikiem.

Planuje zakup kamery która ma służyć mi do nagrywania meczów piłkarskich. W związku z tym zależy mi na kilku kwestiach:

- by bateria wytrzymała min. 2 godziny ciągłej pracy
- by była możliwość dokupienia w rozsądnej cenie dodatkowej baterii i jej łatwej oraz szybkiej wymiany (czasem będzie trzeba nagrać 3 mecze jeden po drugim)
- by kamera miała dużą pojemność pamięci (tak jak pisałem wyżej - kilka meczów pod rząd)
- by nagrywanie było ciągłe (na aparacie wyłącza mi się po 29:50 i przerywa nagrywanie, często mecze nagrywają nowe osoby i trudno przed każdym robić instrukcję obsługi)
- by była możliwość obsługi poprzez smartfon lub iPad (podgląd, nagrywanie itp.)
- by można było nagrywać "na żywo" z przesyłem filmu na portal YouTube
- by jakość obrazu była jak najlepsza :-)

zaciekawił mnie produkt Sony HDR-PJ410 ... w związku z tym zwracam się z zapytaniem do Was czy ten produkt spełni moje wszystkie wymagania oraz czy jest wart ceny i uwagi ?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

wtorek, 10 lipca 2018, 13:33
Moderator
Moderator

Post Re: HDR-PJ410 - warte uwagi ??
W tej kategorii cenowej, to bardzo dobra kamera. Ma niewielki fizycznie przetwornik (matrycę światłoczułą), ale według mnie nie jest to wada. Nie zrobisz dobrych ujęć w ciemnych miejscach, ale tego nie zrobią również dwukrotnie droższe kamery, więc wiele będzie zależeć od Twojej inwencji jako operatora. Doświetlenie, statyw, dobór planu żeby złapać jak najwięcej światła... Nie wiem jak tam w praktyce z długością nagrywania, ale najwyżej dokupisz dwie, a nie jedną baterię. W dzień na otwartym powietrzu zrobisz z tej kamery doskonały użytek, a taki zdaje się jest Twój główny cel?

środa, 11 lipca 2018, 08:45
Nowy
Nowy

Dokładnie ,planuje nagrywać tylko w przy światle dziennym ,a nawet jeżeli wieczorem to i tak będzie oświetlenie sztuczne na boisku.

Chciałem się tylko upewnić czy to prawda, że:
- za pomocą tej kamery można nagrywać przesył "na żywo" na YouTube
- można nią sterować z pozycji smartofn'a lub iPad'a (włączać wyłączać nagrywanie, przybliżać, oddalać) oraz podglądać aktualnie nagrywany przekaz (np. na iPad podgląd, ze smarfonu sterowanie)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

środa, 11 lipca 2018, 11:36
Moderator
Moderator

Co do przesyłu upewnij się dzwoniąc / oglądając w jakimś sensownym sklepie, na przykład LINK, przejrzyj https://www.sony.pl/electronics/handycam-kamery/hdr-pj410.

środa, 11 lipca 2018, 16:19
Nowy
Nowy

Kupiłem ją jakieś niecałe dwa lata temu. O dziwo teraz jest droższa?!

CO do Twoich pytań:

Bateria wytrzyma jeśli nie będziesz używał zoomu, a będziesz używał, więc dokup drugą. Ja dokupiłem akumulator firmy D.....ll, kosztował jakieś grosze i daje radę.

Pojemność karty 64GB 10 klass. wtedy będziesz mógł nagrywać w XAVCSHD, lub AVCHD (2,36 godz, lub 25 godz).

Nagrywanie może trwać dopóki Ci ręka nie zdrętwieje,czyli do bólu.

Tak da się ją sterować smartfonem - sprawdzałem. Czy jest podgląd, nie wiem, nigdy nie próbowałem (zresztą telefony to nie moja bajka).

Z przesyłaniem na Youtube też nie wiem, podobno streaming jest możliwy, ale nie jestem biegły w temacie. (nie dlatego ją kupiłem)

Obraz?, no cóż, miałem Panasonica, oraz JVC, w tej klasie SONY nie ma konkurencji.

Co jest jeszcze fajne:
1 stabilizacja, żadne steandycamy nie są konieczne (a mam).
2 Możliwość filmowania pod światło.
3 Projektor, chociaż cieszy tylko na początku.
4 XAVCSHD (to takie Full HD, ale z bitrate prawie 60Mb/sek)

Wady:
Menu - trzeba spędzić trochę czasu i dokładnie przeczytać instrukcję, bez tego się nie da. Część funkcji działa tylko przy nagrywaniu, a część przy odtwarzaniu. Trzeba zrozumieć o co chodzi i jest Ok.

Jak kupisz, a nie będziesz mógł ogarnąć, pisz - podpowiem.

środa, 11 lipca 2018, 23:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]