Teraz jest poniedziałek, 23 lipca 2018, 04:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pinnacle Studio 20 Ultimate - Problem z DirectX 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Pinnacle Studio 20 Ultimate - Problem z DirectX
Witam. Od pewnego czasu PS 20 zaczął się zawieszać. Pojawił się komunikat: Wykryto że program DirectX nie jest inicjowany poprawnie... zainstaluj najnowszy sterownik karty graficznej ? Nie mam pojęcia o co chodzi. Mam na kompie zainstalowany DirectX 12. Proszę o pomoc ze szczegółami co mam zrobić. W załączniku 4 zrzuty . Pozdrawiam

Załączniki:
DirectX Renderowanie.PNG
DirectX Renderowanie.PNG [ 29.2 | Przeglądane 55 razy ]
DirectX System.PNG
DirectX System.PNG [ 33.33 | Przeglądane 48 razy ]
PS20 Komunikat o DirectX.jpg
PS20 Komunikat o DirectX.jpg [ 1.22 | Przeglądane 51 razy ]
sobota, 18 listopada 2017, 12:53
Moderator
Moderator

Post Re: Pinnacle Studio 20 Ultimate - Problem z DirectX
Przyczyną może być brak zainstalowanych bibliotek DirectX (w wersji 9 i 10) w systemie operacyjnym .
Otwórz płytę instalacyjną Pinnacle > poszukaj folder "Prerequisites" a w nim folder " directx_jun2010_rar_redist " w tym folderze znajdź instalator o nazwie "DXSETUP" > zainstaluj .

Mimo , że masz zainstalowany DirectX 12 Pinnacle instaluje sobie 9 i 10 na którym będzie pracować . Mogło się też zdarzyć , że system nie zainstalował 9 i 10 stwierdzając , że ma już nowszą wersję zainstalowane .
Problemy ze stabilną pracą programu powinny występować od początku .

Co do sterowników karty graficznej > Pinnacle zanim zacznie się instalować sprawdza samo wszystkie sterowniki i instaluje potrzebne . Jak pojawia się komunikat o sprawdzaniu i instalacji potrzebnych programów i sterowników należy cierpliwie czekać ( komunikat > że może to potrwać kilka minut ) .
Niecierpliwość i ponowienie instalacji wymusza instalację programu bez aktualizacji sterowników .

Jako drugie wyłącz w ustawieniach Pinnacle "Przyśpieszenie sprzętowe" w Panel sterowania /Export i podgląd . Sprawdź teraz czy problem zniknął .

sobota, 18 listopada 2017, 14:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Otwórz płytę instalacyjną Pinnacle > poszukaj folder "Prerequisites" a w nim folder " directx_jun2010_rar_redist " w tym folderze znajdź instalator o nazwie "DXSETUP" > zainstaluj .

Witam
U mnie na płycie directx_jun2010_rar_redist jest programem nie folderem i po kliknięciu w niego Win 10 pyta: Czy chcesz zezwolić tej aplikacji na wprowadzenie zmian... i po kliknięciu TAK nic się nie dzieje. A mam problem z haczeniem się programu. Tj po kilkunastu minutach pracy na programie program zwalania, tj naciskam spację/play i muszę odczekać nieraz kilkanaście sekund żeby ruszył. WIN 10 Dyski SSD Procek i7 7700T, ram 16GB, dwie karty. Szukam przyczyn. System na dysku SSD materiał na drugim dysku SSD połączonym przez USB 3.0. Ewidentnie pomaga zamknięcie i ponowne uruchomienie programu ale tylko na kolejne około 10min. Co może być przyczyną takiego stanu Pinnacle 20. DirectX wers 12 Proszę o pomoc.

środa, 11 lipca 2018, 22:21
Moderator
Moderator

Proszę pobrać wymagane biblioteki ze strony Microsoft - DirectX June 2010 :

https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... px?id=8109

Po pobraniu w/w pliku proszę go uruchomić i wskazać gdzie ma zostać wypakowany.
Następnie proszę uruchomić aplikację DXSETUP.exe z podanego katalogu.
Po instalacji zrestartować komputer .
W razie problemów na youtube jest wiele filmików jak to zrobić .

p.s. Twój problem wygląda mi bardziej na > problem dwóch kart graficznych
na forum już to było poruszane , tylko szkoda , że końcowe opisy odbywały się w pw.
Raz rozwiązaniem było instalacja sterowników ( jedna z kart nie miała zainstalowane sterowników ) ,
a drugim razem wystarczyło tylko wybrać kartę która będzie obsługiwać Pinnacle ( oczywiście tę mocniejszą ) .

środa, 11 lipca 2018, 23:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki za odpowiedź, gdzie wybrać tą mocniejszą kartę? czyżby w Pinnaclu/konfiguruj/Panel sterowania/Eksport i podgląd/przyśpieszenie sprzętowe.. ? czy może gdzieś w windowsie. Jeśli w Pinnaclu w podanej wyżęj ścieżce to to robiłem i nic to nie zmienia. Dzięki za odpowiedź

czwartek, 12 lipca 2018, 12:14
Moderator
Moderator

Najedź na ikonkę Pinnacle >> kliknij na prawy przycisk myszki >> w otwartym oknie druga linijka od góry >>wejdź w > Uruchom z procesorem graficznym > i tu masz te ustawienia wyboru .

czwartek, 12 lipca 2018, 14:47
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie pomogło zainstalowanie DirectX, ani startowanie z karty jednej czy drugiej. Kończę wesele i po naciśnięciu play muszę odczekać za każdym razem około 12s-15s na to aby film ruszył z miejsca - jakaś masakra.
Nie wiem co miało pomóc ponowne zainstalowanie DirectX przecież miałem wersję 12 i nie wiem czy to po tym czy dlatego, że projekt jet już 3 godzinny ale na start trzeba czekać coraz dłużej i nie pomaga ponowne uruchomienie programu. Używam też sporadycznie programu Magix Movie Edit Pro i zrobiłem próbę. Zaciągnąłem plik i w tym programie startuje film natychmiast, nie ważne na której karcie i czy dysku SSD czy talerzówce a w Pinnaclu nowy projekt startuje po jakiejś 1s-2s.

piątek, 13 lipca 2018, 07:07
Moderator
Moderator

Arkus napisał(a):
- jakaś masakra.

To prawda, może się człowiek zdenerwować, ale taki sam problem został już szczęśliwie rozwiązany podobno na forum Pinnacle https://forum.pinnacle-studio.pl/instalacja-pinnacle20/ps-20-ultimate-problem-z-directx/

piątek, 13 lipca 2018, 08:12
Moderator
Moderator

Arkus napisał:
Cytuj:
Nie wiem co miało pomóc ponowne zainstalowanie DirectX przecież miałem wersję 12

jurekwejh napisał :
Cytuj:
Mimo , że masz zainstalowany DirectX 12 Pinnacle instaluje sobie 9 i 10 na którym będzie pracować . Mogło się też zdarzyć , że system nie zainstalował 9 i 10 stwierdzając , że ma już nowszą wersję zainstalowane .
Mogłeś też sam pozbyć się DirectX (w wersji 9 i 10) odinstalowując / przeinstalowują Pinnacle .
Problem z DirectX (w wersji 9 i 10) a (Windows 10 + DirectX 12) jest szeroko opisywany i rozwiązywany przez graczy gier komputerowych .

Nasz kolega z forum też miał taki problem z instalacją DirectX (w wersji 9 i 10) a (Windows 10 + DirectX 12 ) w rozmowach w pw. rozwiązał problem i w końcu zainstalował prawidłowo .
Postanowił się tym podzielić jak to zrobić i co należy w systemie wyłączyć na czas instalacji .
Zrobił film opisujący krok po kroku i umieścił go na yotube .

Zawsze możesz połączyć się zdalnie z Pomocą Techniczną Pinnacle na Polskie
( link kol.kotin ) i to oni Tobie bezpłatnie naprawią Twój problem .
Jeśli nie usuną problemu to masz możliwość reklamować Pinnacle :lol: .

piątek, 13 lipca 2018, 09:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tutek
1. https://www.youtube.com/watch?v=ZdsGKTwz3hY
2. https://www.youtube.com/watch?v=0auRYLyYnTU
Aż się boję :D

piątek, 13 lipca 2018, 23:38
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki za porady ale oba tutki/kroki przerobiłem wcześniej za nim opisałem swój problem i teraz krok po kroku przerobiłem to jeszcze raz i nic to nie dało. Na pomoc w Pinnaclu nie mam co liczyć bo kupiłem legalnie wersję do ściągnięcia /klucz/ no i lipa.

niedziela, 15 lipca 2018, 12:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A próbowałeś zadać pytanie lub szukałeś odpowiedzi na oficjalnym forum Pinacle ? W większości przypadków znajdziesz tam odpowiedź. W końcu siedzą tam tylko "Pinaclowcy".
Osobiście cały czas śledzę forum od "mojego" programu.
Widzę, że siedzisz na W10. Być może wina leży po stronie którejś z ostatnich aktualizacji. U mnie jak i u wielu użytkowników dość mocno namieszała w programie montażowym. Na szczęście udało nam się tymczasowo rozwiązać problemy jednak ma wyjść łatka do łatki Windows :)

niedziela, 15 lipca 2018, 13:01
Stały bywalec
Stały bywalec

fransua napisał(a):
A próbowałeś zadać pytanie lub szukałeś odpowiedzi na oficjalnym forum Pinacle ? W większości przypadków znajdziesz tam odpowiedź. W końcu siedzą tam tylko "Pinaclowcy".
Osobiście cały czas śledzę forum od "mojego" programu.
Widzę, że siedzisz na W10. Być może wina leży po stronie którejś z ostatnich aktualizacji. U mnie jak i u wielu użytkowników dość mocno namieszała w programie montażowym. Na szczęście udało nam się tymczasowo rozwiązać problemy jednak ma wyjść łatka do łatki Windows :)

A jaki adres tego forum?
Komp nówka i program wgrany na czystego wina, trudno mi powiedzieć czy to wina aktualizacji jak wszystko nowe i nie ma historii , takiej, że np wcześniej było ok.

poniedziałek, 16 lipca 2018, 21:05
Moderator
Moderator

Mój poprzedni post w tym wątku zawiera link do rozwiązania problemu na forum Pinnacle. Coś z tym linkiem nie tak? nie otwiera się? :mrgreen:

wtorek, 17 lipca 2018, 07:21
Stały bywalec
Stały bywalec

kotin napisał(a):
Mój poprzedni post w tym wątku zawiera link do rozwiązania problemu na forum Pinnacle. Coś z tym linkiem nie tak? nie otwiera się? :mrgreen:

Problem w wątku do którego podajesz link jest troszkę inny niż u mnie a druga sprawa:
"Problem został rozwiązany na połączeniu zdalnym.
Wątek zamykam" więc nie ma podanego ostatecznego rozwiązania tegoż problemu.

Jak pisałem mam zakupiony klucz u sprzedawcy i nie mam co liczyć na pomoc Pinnacla PL.

Zastanawiam się czy instalując DirectX w wersji starszej nie powinienem odinstalować wersję 12

I druga sprawa czy kodek K-lite może mieć wpływ na taką sytuację no bo go zainstalowałem zaraz na początku.

Pozostaje mi chyba kupić nowy program w wersji 21 w polskiej dystrybucji po to aby skorzystać z pomocy zdalnej.

wtorek, 17 lipca 2018, 08:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona