Teraz jest sobota, 21 września 2019, 19:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Plazmy vs ledy vs OLEDY. Hz - odswiezanie i jakość obrazu 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Plazmy vs ledy vs OLEDY. Hz - odswiezanie i jakość obrazu
Co jest najlepsze ? Mam w PL plazme panasonica 50" i serio obraz wymiata.

Pytanie: jak plazmy sie mają do dzisiejszych ledów i OLEDOW ?

Chodzi mi o jakosc obrazu a nie o pobór prądu.

Jak to jest z tym odswiezaniem obrazu?

W plazmie mam odswieżanie obrazu 600 Hz i o smuzeniu nie bylo mowy a jak ogladalem film z blueray to - tego sie nie da opisać.

Teraz kupilem leda 55" 4K toshiby i mimo ze pisali ze nie smuzy bo ma dodane jakies specjalne " ANTYSMUŻACZE " i te 50 Hz odswiezania obrazu, ktore ma , to poradzi sobie znakomicie. No i ok - jak ogladam filmy na Netflixie w 4K to obraz jest piekny ale jak juz ogladam cos na YT w 4K przez wi fi to czasem lekko smuzy, mimo ze filmy sà nagrabe przez profesjonalistów.

Ciekawi mnie czemu tak mocno zeszli z tym odswieżaniem z 600 Hz do 50 Hz, czasem 100 Hz a juz rzadkoscią jest ze ledy mają powyzej 200 Hz.

Czy te ledy nie potrzebuja az tyle Hz odswiezania ? Przeciez gdyby mialy tak jak plazmy czyli po 600 Hz a slyszalem tez o 1200 Hz to obraz by nie smuzył w ogole.

I ciekawi mnie jak to jest z tym tematem tych Hz w OLEDACH ? Bo nie mialem okazji przetestować. Jak myslicie czy lepszy bylby OLED dobrej marki czy plazma panasonica. Bo ponoc panasonic mial plazmy the best.

środa, 14 sierpnia 2019, 08:27
Nowy
Nowy

Post Re: Plazmy vs ledy vs OLEDY. Hz - odswiezanie i jakość obrazu
600Hz, 1200Hz...Ty tak na serio?

środa, 14 sierpnia 2019, 21:39
Moderator
Moderator

Co się dziwisz, żyjemy w czasach kreatywnego marketingu, :lol: czyli w gruncie rzeczy kłamstwa. :mrgreen:
https://gadzetomania.pl/7639,panasonic-ma-juz-1920-hz-kto-da-wiecej
Co nie znaczy że obraz plazmy jest zły, tylko cyferki są oszukane.

czwartek, 15 sierpnia 2019, 09:42
Bywalec
Bywalec

Troche poszukalem w necie i znalazlem. Wygląda na to ze jesteśmy oszukiwani :

Kotin mnie juz uprzedzil z tym " rekordem " panasonica 1920 Hz.

Poniżej opisy telewizorow na ceneo:

- "PMI (wskaźnik optymalizacji obrazu)1200"

a tu u innego telewizora:

- "Wskażnik PMI / Hz1200/100Hz"

To powinno dużo wyjaśnić. Podaja nam PMI a nie Hz. Czyli jednak Hz jest 100 a nie 1200 !!

Poniżej wklejam link jak to wyglada z tymi Hz i telewizorami.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 12451.html

Tylko dalej nie wiem czy RZECZYWISTA MAXYMALNA WARTOSC Hz obecnie to 240 Hz, czy tylko 120 Hz. Czy 600 Hz.

czwartek, 15 sierpnia 2019, 10:09
Bywalec
Bywalec

Acha . I skoro mieszkamy w europie gdzie jest system PAL a PAL ma 25 klatek / sek , to czy powinno sie oznaczac telewizory 50Hz ( jako dwukrotnosc 25 kl ) czy to nie ma znaczenia czy 50 Hz czy 60 Hz bo przeciez tak naprawde w europie jest PAL or PAL / SECAM a secam nadaje w 30 kl / sek.

??? Namieszałem chyba teraz troche.

Czyli .... przy wyborze kupna tv powinnismy olać 50 Hz i kupić ten ze 100 Hz ? A moze skoro mamy tv 55" 4K to powinnismy skupic sie na tym zeby mial 200 Hz ?

Czy to jest tak ze WIDOCZNA RÓŻNICA jest tylko miedzy 50 Hz vs 100 Hz w przypadku 55" 4K. A różnicy miedzy 100 Hz a 200 Hz już nie widać w w/w telewizorze ????

czwartek, 15 sierpnia 2019, 10:27
Moderator
Moderator

NTSC - Japonia, USA i okolice.
SECAM - Francja, byłe jej kolonie + Rosja
PAL - reszta
Częstotliwość prądu w Europie to 50 Hz, (w USA 60 Hz), ale monitory i telewizory 60 Hz radzą sobie jakoś z tą różnicą. Większość sprzedawanych u nas spokojnie da się z resztą przestawić na 50 Hz. Urządzenia kameropodobne, które nie mają 50 Hz, mają często tryb PAL, w którym mimo 60 Hz, nie widać migotania światła sztucznego.

25/30 klatek na sekundę progresywnie i tyleż Hz monitora/telewizora. Da się żyć. Wielu widzi lekkie "szarpanie"/"rwanie", płynności obrazu. Niekiedy specjalnie wykorzystuje się 24/25 FPS jako element "film look".

50/60 FPS i tyleż Hz ekranu - taki dzisiejszy standardzik...

100/120 FPS i tyleż Hz ekranu - wiele osób widzi dalszą poprawę płynności obrazu, odbiera to jako lepszą jakość, większy komfort oglądania.

Wyżej to może tylko miłośnicy super szybkich, reaktywnych gier komputerowych potrzebują, albo udają że potrzebują, nie wiem.

PS
Niespodziewajki:
Smartfony teoretycznie filmujące w 30, czy 60 FPS, filmują podobno (bo nie sprawdzałem wszystkich), w max 60 FPS, a tak na prawdę ilość klatek na sekundę jest zmienna i często wynosi mniej, a 60 FPS tylko "w porywach".

Kompletując kilka urządzeń do rejestracji obrazu, staramy się nie mieszać 25/50 FPS z 30/60 FPS, bo mieszając w montażu obraz z różnymi FPS, bez kłopotów połączymy krotności (30/60), ale ułamkowe (25/60 FPSy) zmieszane ze sobą, wyglądają gorzej. Dodany film ze smartfona, z płynnym FPS - jeszcze gorzej. Oczywiście jak trzeba to wszystko połączymy, ale jeżeli na etapie planowania unikniemy...

czwartek, 15 sierpnia 2019, 11:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pomijając te wszystkie herce i kiloherce... Mam od około 12 lat plazmę Panasonic'a i modlę się, żeby wytrzymała kolejne 12 jak przechodzę obok sklepu z nowymi lcd'kami, na których właściwie tylko dedykowane demo wygląda znakomicie.

KRAN 6m auto AIM

czwartek, 15 sierpnia 2019, 11:10
Nowy
Nowy

Też mam plazmę Panasonic i niech jak najdłużej służy! (i jest "tylko" 100Hz :wink:). Szkoda, że już ich nie produkują...
Można oczywiście kupić TV Oled - gdzie otrzymamy obraz równie dobry jak w plazmie i bardzo dobrą czerń. Jednak dobry model niestety trochę kosztuje i po drugie wbrew zapewnieniom producentów technologia ta jest podatna na wypalenia...
Także, gdy ktoś ogląda dużo programów informacyjnych (gdzie mnóstwo pasków i znaczków), jest ryzyko ich wypalenia...Coś za coś, bo obraz piękny, gdy podamy dobry sygnał w niczym nie ustępuje plazmie, mało tego wiele osób, które przesiadły się właśnie z plazmy twierdzi, że obraz jeszcze lepszy...

Yourofsky, napisałeś :
"Czyli .... przy wyborze kupna tv powinnismy olać 50 Hz i kupić ten ze 100 Hz ? A moze skoro mamy tv 55" 4K to powinnismy skupic sie na tym zeby mial 200 Hz ?"
To nie tak, że mamy "olać" TV 50Hz, teraz niestety coraz częściej montowane są w TV matryce 50Hz. Wiadomo, że lepiej mieć matrycę z odświeżaniem 100Hz. Najlepszym rozwiązaniem jest naocznie stwierdzić, czy obraz z danego TV nam odpowiada.
I tak jak już to było wcześniej napisane, materiał dobrej jakości wygląda ładnie, ale nie zawsze oglądamy dema i tym podobne tematy. Kanałów 4K, jeszcze mało jest dostępnych, ba nawet część kanałów nadających w HD 1080i kiepsko się prezentuje...
Taka to nasza marketingowa rzeczywistość.

czwartek, 15 sierpnia 2019, 11:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To jeszcze dorzucę coś od siebie http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... or-4k.html
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... od-4k.html
Osobiście proponuję przy zakupie TV wziąć swój materiał i obejrzeć go w sklepie. Ja tak zrobiłem dawno temu i też nadal siedzę na starej plazmie :D

czwartek, 15 sierpnia 2019, 12:28
Bywalec
Bywalec

To co powiecie na to :

https://www.skapiec.pl/site/cat/3319/co ... techniczne

400 Hz bo ma 3D

piątek, 16 sierpnia 2019, 20:22
Bywalec
Bywalec

https://hdtvpolska.com/forum/topic/2584 ... ar-motion/

Sony i Panasonik roolez.

A propos smartfonów to kiedys kupilem Huaiwaia i STRASZNIE MIGOTAŁ w sztucznym swietle. Problem ustąpił całkowicie gdy zamienilem huaiweia na samsunga s9 - żadnych migotań. Czy problem mógl polegac na tym ze ten pierwszy byl do systemu NTSC s samsung do PAL ?????

W bezlusterkowcu tez mialem podobny problem ale tam wystsrczylo zmienic czas naswietlania i juz lampy nie mrugaly, czy tam migotaly.

piątek, 16 sierpnia 2019, 20:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]