Teraz jest wtorek, 7 lipca 2020, 12:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zgrywanie VHS na Laptopa 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Zgrywanie VHS na Laptopa
Cześć, Na początku zaznaczę, ze jestem początkujący w sprawach przegrywania kaset vhs. zrzucam to virualdub, bo zrzucałem osb studio i mi klatkowało, teraz nie klatkuje, ale 40min zajmuje 40gb (czy to normalne) sciagnalem Huffyuv , ale wiem czy go dobrze zainstalowałem (C:\Windows\SysWOW64 nastpenie instaluj) po czym virtualdub go nie widzi. Czytałem, ze kompresje można zrobić MeGUI, lecz tez mi nie chce sie odpalić wersja 64, czy ewentualnie polecacie coś innego mam na kompie także WindowsMovieMaker
Parametry kompa.
Laptop intel core duo 1.83Ghz i 4GB Ram, Grafika:Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family, windows 7 64bit
Magnetowid mam z wyjściem euro, dokupiłem przejsciówke i mam wyjsce s-video plus czincze, mam także pinnacle pctv 1505 55e, gdzie jest podlaczone do laptopa.
Prośba o pomoc lub wyjaśnienie problemu. Z góry dziękuje za pomoc

piątek, 22 maja 2020, 13:39
Moderator
Moderator

Post Re: Zgrywanie VHS na Laptopa
Możesz dać link do tego urządzenia Pinnacle? 40 minut zajmuje 40GB? jaki to kodek? Może coś w rodzaju https://pl.qwe.wiki/wiki/Motion_JPEG? Standardowa instalacja huffyuv to klikniecie prawym przyciskiem myszy na huffyuv.info. Nie wiem jak VirtualDub, szczerze to za bardzo z niego nie korzystałem, ale ogólna zasada jest taka, że jeżeli program ma zobaczyć jakiś kodek w systemie, to ten kodek musi już być gdy instalujemy program.
Musiałem skasować odpowiedź którą Ci udzielono wcześniej. Kolega który odpowiedział nie zastosował się do regulaminu, ale udzielił rady, abyś dał materiał komuś do przegrania. Z reguły, filmowcy pracujący na weselach i w reklamie, robią to usługowo, a teraz zastój. Możesz się potargować. :wink:

piątek, 22 maja 2020, 19:39
Bywalec
Bywalec

Dzieki za porade, owszem moge to komuś przekazać w obecnej sytuacji -rozumiem, ale z drugiej strony juz walczyłem z podłączeniem Hi8 i sie udało, dlatego teraz chce zrobić podobnie i sam pokonać pewne przeszkody.
PS
Virtualdub to portable

piątek, 22 maja 2020, 22:11
Moderator
Moderator

Zróbcie w trójkę burzę mózgów:
https://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=28&t=44148

Nadal nie wiem jaka to karta / tuner Pinnacle? Nie wiem do jakiego kodeka zapisuje?

sobota, 23 maja 2020, 23:01
Bywalec
Bywalec

Tuner Pinanncle 150e/55e zapisuje do formatu avi VirtualDub, lecz mam jakis problem, ponieważ nie przegrywa do konca, mam film np 1h30min to prrzegrywa mi do 1,14, poźniej ucina, głos także zmienia w połowie, brzmi jakby małe dzieci gadały, nie wiem co jest problemem, proszę o pomoc, a następnie poźniej przepuszczam przez Windows Movie Maker żeby skompresować

wtorek, 23 czerwca 2020, 08:42
Bywalec
Bywalec

Zainstalowałem AVS Video recoder Kodek Dźwieku mp2 bit rate 128, czestotliowść44100Hz, ale przegrywa bez głosu, nie wiem gdzie jest problem, prosze o pomoc

wtorek, 23 czerwca 2020, 11:39
Moderator
Moderator

Zbitka informacji:
a) 40 minut = 40 GB
b) format avi VirtualDub
wprawia mnie w osłupienie.
Ani z jednym, ani z drugim zjawiskiem się w życiu nie spotkałem.
Zobacz czy ten program odczyta co to za kodek?
https://www.dobreprogramy.pl/MediaInfo,Program,Windows,13099.html
Według mnie, o ile nie mylę urządzeń, to Pinnacle powinno zapisywać do AVI DV ale plik wynikowy tego kodeka ma niecałe 13 GB na godzinę nagrania.

Jeżeli chodzi o to, że w pewnym momencie laptop nie wyrabia i nie zapisuje obrazu, albo dźwięku, to najczęściej "wina" dysku twardego. Pinnacle nie może zrobić przerwy w podawaniu filmu na dysk, bo kaseta podaje go bez przerwy. Natomiast dysk swój transfer dzieli miedzy system, antywirusa i dziesiątki innych programów w tle. Dlatego normalnie przechwytu dokonuje się, na osobny szybki HDD.

wtorek, 23 czerwca 2020, 11:47
Bywalec
Bywalec

Jako specjalisty mozesz tak twierdzić, lecz dla początkującego, który stara się coś uzyskać to są drobne kroki, aby cokolwiek widać było na ekranie. Walka z brakiem obrazu i nagle sie pojawia to duży sukces, w przeciwieństwie do eksperta, który (pewnie jak TY) spojrz i powie to jest źle i to :) teraz walcze z brakiem głosu w AVS, Dysk Jest SSD crucial mx500, starm sie wyłączyć wszystkie niepotrzebne programy, aby nie zabierały pamięci.

Załączniki:
Komentarz: Przegrane AVS Bez dzieku jest
AVS.JPG
AVS.JPG [ 70.22 | Przeglądane 9 razy ]
Komentarz: przegrane VirtualDub
VirtualDub.JPG
VirtualDub.JPG [ 69.79 | Przeglądane 10 razy ]
wtorek, 23 czerwca 2020, 12:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kurcze ten drugi zrzut obrazu to jakaś masakra w ustawieniach programu. Masz plik w nietypowej rozdzielczości a bitrate video i audio to już całkowity kosmos. Video to 148 Mbps !!!
Teraz zestawienie:
1. Rozdzielczość 720x576 - 640x480
2. Bitrate 6,6 Mbps - 148 Mbps (różne kodeki)
3. Obraz progresywny - z przeplotem

Tak w wielki skrócie - na czerwono jest źle i to takie najgorsze zło jakie można wymyślić :wink:

Nigdy nie korzystałem z VirtualDuba ale bez zrzutów ustawień z programu za wiele nie zdziałamy. Daj je a może coś wspólnie wymyślimy.

wtorek, 23 czerwca 2020, 12:54
Bywalec
Bywalec

Nie wiem co jeszcze mogę dołączyć

Załączniki:
Komentarz: Ustawienia
VirtualDub3.JPG
VirtualDub3.JPG [ 26.91 | Przeglądane 6 razy ]
Komentarz: DEvice
VirtualDub2.JPG
VirtualDub2.JPG [ 30.08 | Przeglądane 7 razy ]
Komentarz: Set custom Video format
VirtualDub1.JPG
VirtualDub1.JPG [ 46.11 | Przeglądane 9 razy ]
wtorek, 23 czerwca 2020, 13:15
Moderator
Moderator

Gubię się w tym wszystkim. :D Po kolei. Program AVS - to AVS Video Editor?
https://www.avs4you.com/pl/avs-video-editor.aspx
Nie znam go, ale widzę w opisie dwie rzeczy dobre. Jest przetłumaczony na polski :wink: i odczytuje DV AVI.
Teraz pytanie, czemu przy przechwycie nie chce zapisać do tego samego kodeka?

W opisie zapisu go nie zaznaczyli, to prawda, ale mamy mpeg2 i jak widać na pierwszym Twoim obrazku, tak zapisujesz. Chyba że zapisujesz do M2TS, to źle, mimo że też jest oparty na kodeku mpeg2. Zamiast zmiennej przepływności (VCR), potrzebujesz stałą (CBR). Zobacz czy umiesz powiększyć nieco bitrate.

Również nie używam VirtuaDub, ale chyba pozaznaczałeś coś w nim losowo? :wink:
Poszukaj, może w opcjach VirtualDub znajdziesz inny kodek w którym zapiszesz plik mniejszego rozmiaru?
Na razie jak widzę to nasza pomoc polega na razie na podtrzymywaniu Cię na duchu, ale mam nadzieję że przy okazji wpisujesz jakieś nazwy w google i czytasz coś o kodekach i kontenerach?
Tu temat z naszego forum do poczytania:
https://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=26&t=43430

wtorek, 23 czerwca 2020, 14:25
Bywalec
Bywalec

Jeszcze kompresja

Załączniki:
VirtualDub6.JPG
VirtualDub6.JPG [ 37.88 | Przeglądane 10 razy ]
wtorek, 23 czerwca 2020, 14:35
Bywalec
Bywalec

AVS Video Recorder, nagrywa, lecz nie ma głosu nadal

Załączniki:
Komentarz: Ustawienia
AVS 1.JPG
AVS 1.JPG [ 29.29 | Przeglądane 8 razy ]
wtorek, 23 czerwca 2020, 14:41
Moderator
Moderator

Obrazek przedostatni - uncompressed - dobra, dajmy spokój VirtualDub. W tym programie trzeba mieć sporą wiedzę. (Kiedyś, bardzo dawno temu mnie to zniechęciło do tego programu :mrgreen: ).

Ostatni obrazek - nie wiem czemu nie ma głosu. Może procesor nie wyrabia przerabiania w locie wideo i na dźwięk już nie starcza mocy? Pokaż do jakiej postaci przechwytujesz wideo. Spróbuj jak radziłem przechwytywać do DV AVI. Napisali że ten program ma taką możliwość:
https://www.dobreprogramy.pl/AVS-Video-Recorder,Program,Windows,27595.html

wtorek, 23 czerwca 2020, 17:44
Bywalec
Bywalec

Dużo ustawien to nie ma w tym programie (załącznik) Jesli chodzi o głos to poprostu znikł, wczesniej był teraz sprawdzalem 3 programami i nic, OBS studio, VirtualDub oraz AVS. Sprawdziałem Kabel drugi to samo.

Załączniki:
Komentarz: AVS ustawienia
AVS 2.JPG
AVS 2.JPG [ 42.48 | Przeglądane 6 razy ]
środa, 24 czerwca 2020, 13:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona