Teraz jest sobota, 28 listopada 2020, 16:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 mój pierwszy montaż wideo -> ślub 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post mój pierwszy montaż wideo -> ślub
witajcie, chcialbym Wam pokazac swoj pierwszzy montaz wideo ze slbu. Prosze napiszcie co o nim sadzicie wszelkie konstruktywne opinie ( krytyka konnstruktywna )
ponizej załączam link do filmu
pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=nqCOZytzI44

sobota, 17 października 2020, 18:59
Moderator
Moderator

Post Re: mój pierwszy montaż wideo -> ślub
Mam nadzieję że pokazałeś nam dwa montaże - pierwszy i ostatni. :mrgreen:
Przepraszam za głupi żart, nie gniewaj się, ale jak człowiek z rana zobaczy coś dziwnego, to czasem tak walnie nie wiadomo co. :D
Dobra. Zacznę od niekoniecznie dobrych stron, dobrze?
Proporcje ekranu 5:4 w filmie są dziś rzadko spotykane, podobnie jak ekrany w tych proporcjach. Według mnie pozostawmy je filmom z przełomu tysiąclecia i starszym. Nie komentuję rozdzielczości i fatalnej jakości kompresji, bo nie wiem czemu domyślam się lepszej w oryginale, ale i na Youtube nie wstawiaj filmów w złej jakości. Kadrowania, doboru ujęć i w ogóle pracy operatorskiej nie oceniam, bo trudno się skupić przy przyśpieszonej trzęsiawce, ale zastanawiam się nad zabiegiem przyśpieszenia jakiegoś tańca, jako przemyślanego zabiegu montażowego. Wiem, to rozwiązanie kusi, ale tym bardziej całość wymaga prawidłowej pracy operatora. Widzę że czekasz na to, kto w końcu zauważy Twoje wyczucie rytmu. Zastanawiam się, napisać że widzę? No dobrze. Pewnie że widzę. Czasem na tym obrazie rytm, to jedyne co widać. :mrgreen: Jeszcze raz przepraszam. :wink:

PS
No i dostałem ochrzan. Mojej żonie się podoba i już. :D

niedziela, 18 października 2020, 08:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: mój pierwszy montaż wideo -> ślub
Jak widzisz, hippas, nikt nie pali się do recenzji. Ja także nie.
Bo jak tu recenzować pierwszą zabawę w "ciach-ciach"? Nie ujmując nic temu. że widzę włożone sporo pracy i determinacji w dobieraniu przyspieszeń i zwolnień do muzyki. To jest wprawka warsztatowa na jednym elemencie technicznym - i nic więcej. Trochę więcej niż połowa jest poprawna, potem się już sypie, bo heroicznie brniesz do końca utworu muzycznego - choć już nie starcza tworzywa ujęć zdolnego zapełnić ten czas. I dobre wrażenie pryska.
Minuta takiej zabawy utrzymałaby uwagę widza. Muzyka jest też tworzywem twórcy i też jest materią do działania.
Zacząłeś zabawę - bo to na razie tylko nieświadoma zabawa - w dziedzinie artystycznego rzemiosła opartego bardzo mocno na wiedzy technicznej. Ale bez tej wiedzy - co widać po fatalnej jakości kompresji produktu. Nie ma to nic wspólnego z jakością nagrywania kamery, rozdzielczością obrazu czy jego formatem. To wynik przypadkowego działania na ślepo.
Cóż, baw się dalej, zabawy też uczą - i może kiedyś będzie o czym rozmawiać.
Dla mnie to za mało materiału na jakąś poważniejszą rozmowę.

poniedziałek, 19 października 2020, 20:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]