Teraz jest wtorek, 10 grudnia 2019, 02:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 BAGAM POMOCY!!! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post BAGAM POMOCY!!!
BAGAM O POMOC NIE MOGĘ ŚCIĄGAĆ FILMÓW NA KOMPA PRZEZ FIREWIRE
:(
mam problem z moim kompem (mam P4 2.4GHz/512M ramu/ firewire 1394 adapter/ USB 2.0 / dysk szybki/płyta MSI 845MAX (MS-6566E))

Cos mi odbilo i zrobilem update biosu na nowszy !
nowlasnie przed tym update BIOS działało wszystko poprawnie tzn sciągałem filmiki bez problemu sterowniki firewire ladowały sie automatycznie i kameraz działała bez zarzutu po zainstalowaniu Unlead VIDEO STUDIO6.0 nie mialem zadnych problemów ze zgraniem i obróbką.
Nowłasnie przed a teraz nie działa jak powinno moją kamerę (Panasonic NV-DS65) (którą podłanczam do kompa przez firewire) rozpoznaje jako nie znane urządzenie klasy 61883 sterownik firewire komp ma załadowane poprawnie wiec co jest grane
Nowy BIOS był do tej plyty! przywrucilem starego BIOS'a i nadal to samo co mam zrobic zeby działało wszystko jak powinno??

///PS> PRZESTRZEGAM WSZYTKICH NIERÓBCIE UPDATE BIOSU JAK WAM WSZYSTKO DZIAŁA OK BO MOŻE WAS SPOTKAĆ TO CO MINIE SPOTKAŁO /// :( :(

niedziela, 29 lutego 2004, 13:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

only pełna reinstalka systemu

niedziela, 29 lutego 2004, 15:45
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Można spróbować odzyskiwania systemu (data z przed upgrade Biosu), ale nie koniecznie zadziała jak należy. To tylko Windowz. :lol:

środa, 3 marca 2004, 03:11
Nowy
Nowy

Post witam
dzieki za podpowiedzi

przeinstalowałem już system Windows Xp i linuxa - postawiłem je od nowa

przywrociłem poprzedni BIOS'ik tzn nie stety nie zachowany tylko przywrociłem ten pierwszy wgrywajac zciagnieta wersje z neta (ze strony producenta tj. MSI)

i nic nie pomogło a firewire rozpoznawany również jako karta sieciowa

hm jesli ktoś moze mi pomoc to prosze o rady

czwartek, 4 marca 2004, 01:12
Bywalec
Bywalec

znasz troche BIOS?? wystarczy poszukac w ustawieniach BIOSA - nie znam akurat tej wersji biosa, ale mozesz miec powylaczane porty wpsolpracujace z karta fiwi
najlepiej jak znajdziesz ksiazeczke od plytki glownej i w rozdziale bios jest wszystko opisane.
pozdrawiam

p.s.
a jak to nie pomoze, proponuje wyjac bateryjke, by zresetowac ustawienia biosa a jak to niepomoze, coz moze cos innego poradzimy

pozdr

czwartek, 4 marca 2004, 10:37
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

To normalne, że kontroler FireWire widziany jest jako karta sieciowa.

czwartek, 4 marca 2004, 12:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post komrente
Hm niewiem co mam zrobić w tym Bios'ie jeśli chodzi o to to dokońca nie czaje tego tematu narazie sie ucze wszystkiego
wiem ze firewire jest rozponawane jako karta sieciowa

moje firewire jest rozpoznawane pod Wxp normalnie jako firewire i jako karta sieciowa tylko gdy podlanczam (jak juz napoczątku pisałem) kamere Panasonic NV-DS65 mam wtedy problemy bo widzi ją jako nieznane urządzenie i nie moge nic sciągać z niej na kompa. w czym problem? nie mam pojecia

Mam pytanko czy ta opcja z bateryjką niejest zbyt drastyczna i nie uszkodzi mi biosu? lub plyty?

pozdraiwam

Komrente

piątek, 5 marca 2004, 22:01
Moderator
Moderator

Wyjęcie baterii biosu jest bezpieczną i dość często praktykowaną metodą. Na płycie są też specjalne zworki, które służą do "resetowania" ustawień biosu. Po tych operacjach bios ustawiany jest w ustawieniach domyślnych. Przy starcie kompa możesz mieć komunikat o błędzie ale to normalne - wchodzisz do biosa i włączasz opcję "Load bios default" (czy jakoś tak) i masz dziewiczy biosik.

sobota, 6 marca 2004, 08:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post wyciągam baterie i co dalej?
ok
wyciagam i co dalej jak go ustawic ?

Pozdrawiam all
Komrente

sobota, 6 marca 2004, 22:02
Moderator
Moderator

Ale ale ! Trochę inwencji własnej ! Napisałem: po zresetowaniu biosa załaduj ustawienia domyślne no i potem, krok po kroku zmieniaj funkcje biosa za każdym razem sprawdzając czy przyniosły odpowiedni skutek. Wim, że to żmudna robota ale tak trzeba. Znajdź też instrukcje do swojej płyty głównej lub też opis biosu i opcji w nim zawartych i.... kombinuj. Tu nie ma prostej recepty: "kliknij na coś i gotowe".

niedziela, 7 marca 2004, 11:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]