Teraz jest środa, 24 kwietnia 2019, 00:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Zgrywanie materiału na PC 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zgrywanie materiału na PC
Mam kamerę analogową JVC i kartę telewizyjną Zoltrixa TV-max. Próbowałem pobawić się w montaż nieliniowy (tak dla siebie), jednak nie mogę zrzucić materiału w pełnej rozdzielczości (zresztą przy 1/2 wchodzi pod warunkiem niekompresowania). Czy można to w jakiś sposób ominąć, czy jedynym wyjściem jest karta video? A tak na marginesie - w mojej kamerze jest gniazdo "j-Link". Nikt nie potrafi mi wyjaśnić do czego ono służy?

sobota, 23 marca 2002, 14:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Gniazdo i-Link w kamerze
Dawniej jak montaż wykonywano na recorderach (magnetowidach)
moZna było przy pomocy tego gniiazda strować praca tych rcorderów
poprzez specjalną konsolę edytorską.
Również przy użyciu specjalnych kart sieciowych w komputerze
można było strować programem zgrywającym lub program strował kamerą... ale to już przeszło do historii.

Enka

sobota, 23 marca 2002, 20:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ażeby przechwycić obraz video w pełnym PAL-u kartą telewizyjną, potrzebny jest zaawansowany kodek, jest ich jak na lekarstwo.
Polecam PIC VIDEO MJPG CODEC, wersję demo możesz ściągnąć ze strony producenta. Poza tym do przechwytu polecam VIRTUAL DUB-a, w zakładce VIDEO musisz ustawić podgląd na PREWIEW.

Druga sprawa to komputer, kiedyś miałem procesor 500 i starczało, z wolniejszym nie wiem, istotna też jest płyta główna, konkretnie jej chipset,
ale to już temat rzeka. Jeśli wszystko jest OK to gwarantuję że nagranie w pełnym PAL-u z karty TV będzie dobrej jakości.

Krzysztof

leira@interia.pl

sobota, 23 marca 2002, 23:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kodek pic video jest do polecenia, ale virtual dub do zgrywania nie. Za to nie gubi klatek cos co nazywa sie capture z firmy puremotion. Jest darmowe (v1, 2) i dali to w chipie 5 (?6) 2001, lub w enter z tych miesiecy.

środa, 10 kwietnia 2002, 20:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]