Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 02:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Adobe Premiere 6,5 -kodowanie do DVD HELP !!! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Adobe Premiere 6,5 -kodowanie do DVD HELP !!!
Szanowni bywalcy tutejszego FORUM !
Ponieważ w większości jesteście tu fachowcami od kompresji z DV AVI do DVD podpowiedzcie mi - BARDZO PROSZĘ - jak mam ustawić Canopus proCoder lb Main Concept (Adobe Mpeg Encoder), żeby w jak najlepszej
jakości nagrać 1godz. 20 min filmu.
Pytam bo czasu mało na porównanie czas przeliczania tego materiału bw obu przypadkach to od 9 do 12 godzin ! ( nie mam wspomagania sprzętowego ).
Bardzo proszę podzielcie się ze mną informacjami jeśli tylko wiecie jak to zrobić.
Mam jeszcze pytanko o DVDit. - czy jak się robi MENU to na stacjonarnych DVD licznik nie liczy ?, a może coś źle robię ?
Dzięki wszystkim chętnym do pomocy . pozdro .

piątek, 30 kwietnia 2004, 19:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post szkoda że nie wiecie !
Sam jestem zaintewresowany podobną sprawą i śledzę ten post już chwilę i NIC !
Mam 1,5 godziny materiału i muszę chyba wyprubować, bo nikt tu nie pomoże. :evil:
Myślę że trzeba sobie ściągnąć jakiś kalkulatorek bitrate

Gdyby jednak ktoś mógł pomóc to będę tu zaglądał - pozdrowienia dla EKSPERTÓW

poniedziałek, 3 maja 2004, 21:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kodowanie
Proponuję VBR 6000
Pozdrawiam

poniedziałek, 3 maja 2004, 21:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeśli VBR, to może być nawet 6500-7000 (w zależności od ustawień audio).
Przy CBR - 6000-6200 (1h 20min.)
A jeśli chodzi o licznik, to w niektórych stacjonarnych odtwarzaczach nie chodzi, natomiast w innych chodzi. Nie jest to jednak powód do zmartwienia.

poniedziałek, 3 maja 2004, 22:03
Nowy
Nowy

Witam. Sprobujcie tego:material zgralem do programu Adobe Przemiere i stamtad go nagralem na twardziela nic z nim nie robiac, nastepnie otworzylem programik Ulead Video Studio 7 i tam wgralem zgrany material z twardziela. W ustawieniach zmienilem na max bitrate 8266 i przesunalem suwakiem powyzej na max, a nastepnie zgralem tym probramem material na plytke. Efekt super i o to mi chodzilo. Mozecie sprobowac i zobaczycie ze jest super efekt, obraz zyleta. Pietnastominutowy material zajal po skompresowaniu okolo 644 mb, wiec nawet powinno sie zmiescic okolo 2 godziny na plytke DVD. Jeszcze nie probowalem zgrywac godzinnego materialu, bardzo dlugo trwa kompresowanie i nagrywanie i 15 minut okolo1

poniedziałek, 3 maja 2004, 22:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego bebs z Twego postu dowiedziałem się wiele ciekawych rzeczy, o których dotąd nie wiedziałem.
Może mogłbyś rozszerzyć ten temat oraz odpowiedzieć na pytania:

- do czego był Ci potrzebny Adobe Premiere jak nie robiłeś montażu ?
- czy do nagrywania płytek DVD najlepszy jest Ulead Video Studio 7 ?
- czy zawsze musi być bitrate 8266, nie może być np. 8192 ?
- jak zmieścić na jednej płytce DVD przy precyzyjnie dobranym bitrate 8266 materiał filmowy o długości 2 godzin ?
- a co z "menu" nie robisz tego ?

piątek, 7 maja 2004, 00:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Adobe Premiere 6,5 -kodowanie do DVD HELP !!!
korektor napisał(a):
Pytam bo czasu mało na porównanie czas przeliczania tego materiału bw obu przypadkach to od 9 do 12 godzin ! ( nie mam wspomagania sprzętowego ).
Bardzo proszę podzielcie się ze mną informacjami jeśli tylko wiecie jak to zrobić.
Mam jeszcze pytanko o DVDit. - czy jak się robi MENU to na stacjonarnych DVD licznik nie liczy ?, a może coś źle robię ?
Dzięki wszystkim chętnym do pomocy . pozdro .

Te 9-12 godzin jest przesadzone. AP przy eksporcie do mpeg2 przelicza także efekty zastosowane przy montarzu. Prawdopodobnie na początku filmu masz użyte jakieś przejście lub filtr który długo się liczy ( u mnie np dłogo sie lioczy boris). Puść ten eksport i sprawdż po jakmś czasie, podejrzewam że podawany czas znacznie spadnie. Mi LSX 1,5 godz filmu bez jakich kolwiek efektów na Athlonie 2000 eksportuje do mpeg2 przy VBR max 7000 a średni 6000 lekko ponad 2 godziny.

piątek, 7 maja 2004, 14:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ustawienia
Witajcie !
Trochę mi rozjaśniło. Ale mam pytanie czy ustawienia Adobe empeg Encoder te fabryczne czyli:
- HIGH bitrate - to 1 godzina filmu
- Medium bitrate - to 2 godziny
- Low bitrate - to 4 godziny

?????

piątek, 7 maja 2004, 15:39
Nowy
Nowy

1/Adope Premiere sluzyl mi jedynie do tego aby zgrac film w identycznej jakosci na twardy dysk, aby nie byl skompresowany,
2/Ja nie wiem czy do zgrywania plytek najlepszy jest Ulead Video Studio 7, jednak uzyskuje sie bardzo dobry efekt jakosciowy, praktycznie nie do odruznienia od oryginalu, dodaje ze Adobe Premiere nie kompresowalem, natomiast UVS sam go skompresowal automatycznie,
3/bitrate 8266, jest to max na jaki mozna ustawic w UVS, wiec wybralem max i dlatego jest 8266
4/Nie wiem czy by weszlo akurat dwie godziny, tak napisalem bo okolo 2 godzin. Dodaje, ze skompresowany material 15 minutowy zajal okolo 644 mb, wiec po przeliczeniu wychodzi okolo 2 godziny, mysle ze w tej jakosci spokojnie 1,5 godziny z menu
5/ menu owszem robie ale juz na UVS po wgraniu materialu z twardziela, a takze przycinam i wycinam, po tych czynnosciach on sobie kompresuje i automatycznie nagrywa na plytke DVD przy super jakosci.
Dodaje, ze nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, jednak po roznych probach wydaje mi sie, ze uzyskalem bardzo dobry efekt. Spróbujcie. Pozdrawiam

piątek, 7 maja 2004, 21:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]