Teraz jest wtorek, 16 lipca 2019, 13:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Kamerka cyfrowa->UVS7->kompresja ?? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamerka cyfrowa->UVS7->kompresja ??
Witam jestem zielonkawy wiec pliss o w miarę dokładny opis.
Mam następujący problem:
- zgrywam z kamerki cyfrowej 75minut w programie Ulead Video Studio 7 (DV type 2, 720x576),
- wstawiam napisy, przejścia itp.,
- następnie próbuję kompresować za pomocą kodeka Divx 5 i...

Pliki są b.duże ze słabą jakością (np. 30min = 650MB) i na obrzeżach postaci i przedmiotów czasem widać "postrzępienie"
Pliku zapisanego w UVS7 ("surowe sceny") nie mogę otworzyć w VD oraz GK :((,
Zapisanie pliku w UVS7 bez kompresji zwieksza mi plik ok. 3 razy.

Na jaką wartość zmienić rozdzielczość ekranu i jakie powinny być optymalne (wiem że to odczucie subiektywne) ustawienia kodeka aby obrobiony plik (napisy, przejścia, itp...) w UVS7 o wielkośći ok. 75min. zmieścił się na 1CD.

Byłbym wdzięczny za krok po kroku wyjaśnienie ustawień dla UVS7.

:?

wtorek, 1 czerwca 2004, 13:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamerka cyfrowa->UVS7->kompresja ??
Postacie i przedmioty są postrzępione - to klasyczny przeplot - trzeba usunąć podczs kompresji do divx.
Plików nie da się otworzyć w VD i GK bo prawdopodobnie nie masz zainstalowanego kodeka DV 2.
Proponuję pocztyć nt. kompresji divX i Xvid na stronach i forum http://www.divx.pl - sporo ciekawych rzeczy.
Temat jest tak obszerny, że nie da się go opowiedzieć w kilku zdaniach

wtorek, 1 czerwca 2004, 21:48
Nowy
Nowy

Jak usunąć przeplot to czytałem - ale nie wiedziałem że on tak wygląda (ponieważ postrzępienie występuje tylko w trakcie ruchu a nie w trakcie statycznych scen).
A największy problem dla mnie to jak wykonać kompresję 2-u przebiegową z poziomu UVS7 tzn. jak tam skonfigurować kodek Divx Pro 5., bo moje rozpaczliwe próbu w/w kompresji kończą się czarnym ekranem.
I pytanko 2:
Jak zgrywam materiał w UVS7 DV type 2 - to głos mam przesterowany przy głośniejszych fragmentach (popiskuje na wysokich tonach - myślałem że to wina ustawienia poziomu głośności przy zgrywaniu - sprawdzałem nie),
- przy zgrywaniu w UVS7 DV type 1 - wszystko jest ok

Pomocy plissssssss :?

środa, 2 czerwca 2004, 08:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1. http://www.divx.pl/
2. http://www.divx.howto.pl/modules.php?name=Content

środa, 2 czerwca 2004, 09:09
Nowy
Nowy

Potrafię przeczytać o GK i VD oraz na tej podstawie dokonać kompresji, ale chodzi mi o wykonanie powyższych czynności w UVS7. Nie wiem jak z poziomu tego programu poustawiać Divx-a. czy ustawić pierwszy przebieg i zapisać a potem otworzyć (wczytać zapisany plik do UVS7) i ustawić 2-gi przebieg i zapisać. Czy materiałem wejściowym może być DV type 1?. A może dokonać obróbki w UVS7 (teksty, przejścia, podkłady...) i zapisać to nieskompresowane (tylko jak). I ten materiał wciągnąć do VD i kompresować. Jeśli tak próbuję zrobić to wyświetla że nie może. Zapisuję w DV type 1 a w AVICodek wskazuje mi kompresję jakimś kodekiem sony sdvd czy cuś takiego.
Z kompresją jednokrotną nie ma problemu ale jakość jest tragiczna :((.
[/b]

środa, 2 czerwca 2004, 09:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W UVS zrób plik wynikowy w formacie DV type-2 (najlepiej kodekiem DV MainConcept)a potem zgodnie z opisem: http://www.divx.howto.pl/modules.php?na ... ies&cid=21.

Poza tym na tych stronach też sa opisy konfiguracji kodeka DivX. Przeciez nikt ci tego nie bedzie przepisywał na forum.

środa, 2 czerwca 2004, 09:29
Nowy
Nowy

Ok ok ok dzięki za wszelkie wskazowki. :roll:
Widzę że rozmijamy sie pomiędzy pytaniami a odpowiedziami np.:
pytanie: - jak ruszyć samochodem :?:
odpowiedź: - z czego składa się samochód i do czego służą poszczególne lementy, poszukaj http://www.opissamochodu.pl
Ze względu iż jestem zielonkawy :? pomocna byłaby następująca odpowiedź:
otwórz drzwi, naciśnij sprzęgło, wyluzuj, odpal, wrzuć jedynkę, trochę gazu, wolno popuszczej sprzęgło delikatnie zwiększając gaz i wsio. :wink:

Potrzebuję krótkiej, treściwej, prostej odpowiedzi a jak mi się coś uda to wtedy można drążyć i rozwijać zagadnienia a tak jestem w tunelu i światełka nie widać :lol:

środa, 2 czerwca 2004, 10:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jeszcze raz ci powtarzam, że niekt ci nie bedzie przepisywał gotowych łopatologicznych przepisów na tworzenie DivX-ów, tylko dlatego ze jesteś zielonkawy. Nawet zielonkawi a zwłaszcza zielonkawi powoininni dużo czytać to co już bardziej łopatologicznie wyłozyć sie nie da i to co ci jak na tacy podałem. W powyższych linkach masz wszystko, wystarczy trochę chęci. Niestety jesli nie takowych nie posiadasz to nie wróze ci sukcesów w montazu. tyle mam do powiedzenia w tym temacie....

środa, 2 czerwca 2004, 11:06
Nowy
Nowy

Ok proponuję zakończyć ponieważ rozmijamy się z pojęciem "FORUM" a jeśli kolega jest taki "stary wyjadacz" to może tak "dla siebie" oczywiście znajdzie odp. na pytanko. Jak skompresować tylko przy pomocy UVS7 i kodeka DivxPro 5 z materiałów w podanych linkach?

Dzieki za pomoc temat uważam za zamkniety.
Pzdr.

środa, 2 czerwca 2004, 11:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]